Radek72 Radek72 komentáře u knih

Temná inteligence Temná inteligence Neal Asher

Asher mě nikdy nezklamal. Jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů..i když napíše, že vesmírná loď má 3km na délku, tak mi to nepříjde přehnané..prostě jeho pojetí vesmíru a životu v něm věřím bez námitek pod čarou.

06.01.2018 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Postapo v Čechách..hezká oddechovka, ale nutící popřemýšlet, jak by to asi bylo v reálu. Přežila by i naše armáda? Nebo jen připravení preppers?

Zjevení Cthulhu Zjevení Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Nějak jsem se do toho nemohl začíst...popis ve stylu "bylo to tak strašné, že se to nedá popsat" ve mě moc strachu nepodnítilo..

06.01.2018 4 z 5

Zápas s nebem (1. - 3. díl) Zápas s nebem (1. - 3. díl) J. M. Troska (p)

Mnohokrát Troska přečtený za komanče...a nikdy nezatracený.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tuhle jsem četl, je to asi tak 30 let a bylo mi 15, takže mě nějaká genderové blbosti vůbec nezajímaly...a za komanče nic o výletech do životů minulých nebylo ani zmíněno. Pamatuji si, že jsem knihu četl asi 3x a vždy se zanícením. Teď jsem si jí znovu koupil a přečtu si s tím hrozným odstupem - jsem zvědav, jak po 30ti letech obstojí. Když jdu doma kolem knihovny a padne mi oko na hřbet téhle knihy, je to jako nostalgie těch let, které prolétly okolo..ale vrátit ten čas nelze.

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Jedna z nejnudnějších knih, kterou jsem kdy četl..zpočátku mě poznámky pod čarou lákaly, pak jsem je ignoroval..nakonec (asi po 250 stranách trápení) jsem knihu odložil. Stejně jsem se ještě trápil u Hyperionu (http://www.databazeknih.cz/knihy/kantos-hyperionu-hyperion-1157) ..tam ten děj taky stojí...ale knihu jsem aspoň dočetl. Přečetl jsem celou ságu od Eriksona (Malazská říše), kde je deset knih po 900-1000stranách ale tam jsem nikdy po 250 stranách takové zoufalství necítil...leda nadšení, čím mě autor překvapí na další stránce.
Pana Strangeho dám "za odnos"..jen mi zabírá místo v knihovně. :)

14.11.2015

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Nevím, nějak mě to nechytlo..příjde mi to víc jako dívčí román než sci-fi - trochu moc pitvání se ve věcech, co by se v románu asi spíše jen zlehka zmínilo. Oceňuji nápad ohledně Össeanů..ta kombimace řádové hirearchie říznutá narkotickýma houbama mi připadala trochu vymakané mraveniště...ale to je tak asi vše. Stěží jsem dočetl další díl (Led pod kůží)..do třetího bych se asi pustil leda ve velké krizi.

13.11.2015 3 z 5

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Mám rád styl Kopřivy, takže žádné zklamání..

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Jack Reacher je záruka...

Jablko Žezlo Trůn Jablko Žezlo Trůn Ian Cameron Esslemont

Miluji Malazskou říši, její rozmanitost a složitost..Esslemont není Erikson a nedosahuje jeho lyričnosti a popisu..ale lepší si čekání na novou knihu od Eriksona proložit jednohubkou od Esslemonta než čekat naprázdno.

30.03.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Čteno již před dlouhým časem ale žádná pecka...pro lidi co čtou Tolkiena, Eriksona to bude jen vyčpělá limonáda - stejně jako byla pro mě a druhý díl jsem si ani nekoupil..marná snaha vyrovnat se někomu jako je Tolkien.

06.01.2016 3 z 5

Černý zámek Černý zámek Gaston Leroux

Tuto knihu mám pořád doma...taková relikvie z dětství kterou jsem ani nedoufal, že tady bude - k mému údivu tady je! Četl jsem jí několikrát jako malý kluk s očima dokořán - popis průchodu "zkratkou" přes hladomornu, kde na hácích viseli polomrtví lidé si pamatuji dodnes - prostě ta pravá četba pro školáka. :)
Dávám čtyři hvězdy z nostalgie.. :)

15.11.2015 4 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Trošku jiný Pandergast..ale i tak na úrovni.

06.01.2018 4 z 5

Technik Technik Neal Asher

Super, jako vždy.

Blábol a jiné příběhy Blábol a jiné příběhy Neal Asher

Myslím, že povídky dokreslují detaily ze světů, kdy v knize by to bylo bráno jako zabředání do zbytečných detailů..za mě nic převratného, jako vysvětlivky pod čarou.

06.01.2018 5 z 5

Potoky krve Potoky krve Steven Erikson (p)

Ačkoliv nejsem fanda povídek, toto mě bavilo..

Ohnivá brána Ohnivá brána Steven Pressfield

Čteno již hodně let zpátky...a hooodně dlouho před filmem 300. Skvělý román z doby Sparty a pro mě (v té době neznalého detailů bitvy U Thermopyl) s překvapivě smutným, byť hrdinským koncem. Dodnes jedna z knih, která na mě po četbě silně zapůsobila.. Rozhodně doporučuji.

13.11.2015 5 z 5