R.E.M. R.E.M. komentáře u knih

Vinnetou III Vinnetou III Karel May

Jako dítě jsem u knih nikdy neplakala, a proto fakt nerada přiznávám, že byla jedna výjimka. Při čtení o posledním západu slunce Vinnetoua, jeho posledním boji, jsem se neudržela a zmáčela slzami kapesník.
A jak dodatečně čtu, nebyla jsem sama :-).

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Bezvadná romantická klasika pro dívky, kluky a romanticky laděné dospělé.

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Citlivě napsaná kniha o rodině s dítětem, postiženým Downovým syndromem, očima desetileté dívky. Oceňuji i popsané, ne pro všechny známé, projevy této nemoci. Trochu smutný příběh protknutý nadějí a pozitivní energií.

03.04.2014 4 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Poutavé rozvrstvení děje. Teď budu trochu prozrazovat... Příběh, který z jednoduchého začátku se pěkně rozvine do několika dějových linií, postavy z různého prostředí, jejichž životy se v určitém momentu dramaticky střetnou. Tragické situace jsou místy až moc zauzlované a většina postav je docela přísně rozdělená na negativní postavy a hrdiny, spoiler -
konec předvídatelný - hollywoodsky šťastný, i když nemůžu říct, že by mě více uspokojil tragický závěr. To zas ne.

03.04.2014 4 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Mám ráda knihy, které nejsou černobílé a to "Skalpel, prosím" určitě není. Současnost se prolíná se vzpomínkami hlavního hrdiny, útržky vzpomínek skládají charakteristiku postavy neurochirurga. Určitě zajímavá kniha, nejen pro jedno přečtení.

03.04.2014

Dům u nemocnice Dům u nemocnice Valja Stýblová

Dům u nemocnice - v dětství jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Sympatická hlavní hrdinka, dojemná, mile rošťácká i zdravě neústupná nebo řekněme tvrdohlavá, která jde svou cestou za svým cílem.

03.04.2014 5 z 5

Smrtící klon Smrtící klon J. D. Robb (p)

Jedna z nejoblíbenějších knih z řady Smrtící... Dobrý nápad, příjemná detektivka. Škoda jen názvu, který napovídá zbytečně moc. Kdo má rád detektivky a příběhy, nebude Smrtícím klonem zklamán.

01.02.2014 5 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru J. D. Robb (p)

Dobrá detektivka, příjemně pohodová.

01.02.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dobrý námět a pěkně vykreslená charakteristika "postav", znehodnocené nadměrným počtem stran a nudou opakujících se výjevů. Zhruba v půlce jsem čtení odložila a dávám si bod za neústupnost a odhodlání se ke knize vrátit, druhý bod za pevnou vůli a úspěšné přečtení celé knihy. Oceňuji nadčasové téma, ale jedno přečtení stačilo.

31.12.2013 2 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětství, vtipná, smutněveselá, dojemná. Nádherně vykreslená hlavní hrdinka, které člověk drží palce od prvních chvil. Spontánní, chytrá a sympaticky hrdá. Skvělý dívčí románek, i pro kluky. Mimochodem - označení dívčí román (ať už takto pojmenujeme toto dílo nebo ne) přece není synonymem hloupého románu. Nebo pro vás ano?

31.12.2013 5 z 5

Mistři světového malířství Mistři světového malířství Jordi Vigué

Kniha, která mi udělala velkou radost. Přehledně a přitom velkoryse pojatá kniha o malířství. V úvodu přehled charakteristik a základních uměleckých rysů období od vrcholného středověku po avantgardu (možná bych přidala ke každému období - stylu ještě pár stránek informací, ale i tak výborný nápad, který má mé díky). Pro doplnění/oživení znalostí skvělé, u každého malíře je nejen životopis, ale ještě i přehledné shrnutí nejdůležitějších životních událostí v datech, přetisk nejznámějších obrazů s popisy děl, které skrývají i mnohé, méně znamé informace a zajimavosti. Opravdu nevšední kniha v rámci svého rozsahu a záměru.

31.12.2013 5 z 5

Nebezpečné rituály Nebezpečné rituály Alicia Giménez-Bartlett

Nevšedně pojatá detektivka ze současnosti, úplně jiný styl v tomto žánru (chce to si zvyknout) příjemně civilní, bez klišé. Vcelku sympatická, nejednoznačná hlavní postava. Zápletka ne moc rafinovaná, která ovšem do tohoto civilního způsobu vyprávění přesně zapadá. Děj nám předhazuje pár podezřelých, snaží se čtenáře zmást. Vnímavý čtenář ještě před závěrečným vyvrcholením pozná, kdo je skutečným pachatelem, ale i tak konec nezklame.

31.12.2013 3 z 5

Jsem ti v patách Jsem ti v patách Beverly Barton

V žánru romantického románu příjemná kniha, která neurazí hloupostí. Pohodová oddechovka pro volné chvíle s detektivním oživením.

31.12.2013 3 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Jedna z nejskvělejších knih, které jsem četla. Poutavé prostředí biochemických laboratoří, čtivé i pro laiky, umně vykreslené postavy a v neposlední řadě roztomilý humor a nadsázka. Vracím se ke knížce pravidelně a opakovaně se bavím při čtení. Mám jen jednu připomínku. Poprvé jsem četla knihu z knihovny v prvním vydání, po pár letech jsem knihu koupila, ovšem už v dalším vydání, které pro mě překvapivě bylo dějově očesáno a příběh nelogicky upraven Přiznávám mé tehdejší zklamaní, i když mírné. Přesto, v jakékoliv vydání je kniha úžasná a stojí za přečtení.

11.11.2013 5 z 5