prestiggio prestiggio komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Super. Veľmi sa mi to páčilo.

12.11.2020 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila. Dávno som sa tak nenasmiala. Pozor! Nebezpečné počúvať ako audio v aute. Záchvaty smiechu môžu byť pri ceste po diaľnici nebezpečné. Pri státí na križovatkách sa ostatní vodiči nás Vás pozerajú opatrne.

06.11.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Ak Vás hokej nebaví, tak Vás možno kniha ani nebude baviť. To som si zo začiatku myslela a dokonca som začala čítať inú knihu. Neskôr som však názor zmenila a nevedela som sa odtrhnúť.

01.11.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Zo začiatku som sa nevedela ponoriť do deja. No potom už to išlo super. Dej dobre plynie.

25.10.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Ako matke deväťročného dieťaťa sa niektoré časti čítali veľmi ťažko. No na druhú stranu, kniha bola na môj vkus málo akčná. Hodnotím ako priemer.

26.04.2020 3 z 5

Pippi Dlhá pančucha Pippi Dlhá pančucha Astrid Lindgren

Ako malá som čítala, teraz som sa k nej vrátila vďaka spoločnému čítaniu so synom. Pippi je legenda.

19.04.2020 4 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Pod pojmom thriller si predstavujem niečo iné. Ale aj napriek tomu sa mi kniha veľmi páčila. Páčilo sa mi striedanie deja vtedy a teraz.

19.04.2020 4 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Ale, no tak hej. Dalo sa. Taka klasická oddychová lovestorka. Ak potrebujete relax a nepremyslat nad hlbokými úvahami skrytými v texte tak toto je vhodná voľba. Hlavne keď čitateľ už na začiatku knihy vie ako to skončí.

17.04.2020 3 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Pribeh dvojčiat o sile ich vzťahu je určite niečo zázračné. Prostredie a veci ktoré prežívali, pre nás, ktorí sme rozmaznaní modernou dobou a prístupom k životu "všetko chcem hneď" nepredstaviteľné. Môžeme prečítať stovky kníh a stále si nebudeme vedieť predstaviť co zažili. Važiť si co mame. No napriek umeleckosti a stylu akým je pribeh napisany, alebo možno práve preto, sa mi kniha nepáčila.

13.04.2020 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Ako začať.... No v prvom rade, čakala som oveľa viac od tohto spisovateľa. A celé mi to pripominalo Cormorana Strika a jeho asistentku Robin. Ibaže v opačnom poradí.

12.04.2020 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Celkom zaujímavý príbeh. Niekedy mi hlavná hrdinka pripadala až protivne dospelá, ale po tom co prežila sa asi nemôžem čudovať. Inak kniha sa necitala zle, ibaže som sa občas strácala v dialógoch. Nevedela som kto co povedal a musela som sa vracať. Ďalšiu časť série si asi tiež prečítam.

09.04.2020 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii, nic moc.. Dala som ale druhu šancu a neľutujem. Bolo skvelé čítanie.

02.04.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Premýšľam akým nedopatrením vyhrala táto kniha ocenenie na goodreads. Nič zvláštne sa tam nedeje, a aj tá trocha akcie je popísaná len tak vágne. Knihu som ale aj tak chcela dočítať. Či už kvôli ženskej zvedavosti, alebo mojej monkovskej posadnutosti dočítať každú knihu do konca som to nevzdala. A potom to prišlo. Okamih ktorý všetko vyvážil. To uvedomenie si pravdy som si musela prečítať viackrát.

22.03.2020 5 z 5

Škrečkosaurus rex Škrečkosaurus rex Tom O'Donnell

Čítame každý večer pred spaním. Synovi sa to paci, občas ho motivuje aby si pár stran aj sám precital.

19.03.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Kniha dobrá, ale na môj vkus až príliš dlhá.

24.12.2019 4 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Kniha ma nebavila, musela som sa nútiť do čítania. Hlavnú hrdinku som si neoblubila.

04.12.2019 3 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Mala som asi 4 mesacnu pauzu od čítania. Túto knihu som začala čítať už dávnejšie. Musim priznat ze mne sa pacila a velakrat som bola prekvapená. Koniec sa mi ale nepáčil.

30.01.2019 4 z 5

Ok, nebolo to to čo som čakala, ale bolo to fajn. Po sérii viacerých krimi a thrilerov dobré na odľahčenie, ale radšej mám iné žánre.

17.08.2018 3 z 5

Šest krát dva Šest krát dva Arne Dahl (p)

To bolo tak strašne prekombinovane komplikované, že som mala čo robiť aby som sa v tom vyznala. Prvý diel bol určite lepší. Tretí diel si pravdepodobne prečítam, pretože som zvedavá.

16.08.2018 3 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Napinave a zamotané tak ako to mam rada. Koniec bol... Našťastie mám k dispozícii ďalšiu časť tak sa hneď môžem do nej pustiť.

14.08.2018 4 z 5