Premek77 Premek77 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výtečný generační román, v němž si nikdo nemůže být jist ani jiskřičkou prchavého štěstí. Napsáno od začátku do konce tak, že se nelze odtrhnout.

01.06.2020 5 z 5

Obřezaná republika Obřezaná republika Adam Benjamin Bartoš

Kniha napsaná v nejlepší tradici Kožíškově, Krychtálkově či Jana Rozsévače. Vlhké sny maličkého gojimka o židovské nadvládě, košeráckých nožích a hořících synagogách. Prostě sračka.

16.05.2020 odpad!

Srdce Srdce Edmondo de Amicis

Amicisovo Srdce mi v dětství "podstrčil" můj otec. Příběhy jedné italské třídy, jejich učitele a jeho povídky o hrdinných chlapcích mi utkvěly v paměti dodnes. Nad všemi těmi hochy, co někam utíkali s vlajkou a koupili to do zad ale vítězil chlapec, který v noci vstával, aby za svého otce nadepisoval obálky a získal tak pro rodinu více peněz; ve dne však usínal ve škole a otec ho za to plísnil a odpíral mu otcovskou přízeň.... Jak to dopadlo? Přečtěte si sami, pokud to ovšem pro vás nebude moc zavánět literární veteší.

10.05.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na malém městě je parta dětí, kterou jejich vrstevníci pohrdají (zkrátka loseři), je v ní tlouštík, napodobující rád cizí hlasy, zrzavá starší holka, kterou otec mlátí, dvě časové roviny, přičemž v té současné jedno z "dětí" umře hned na začátku - a je tu samozřejmě i vraždící monstrum..
Peníze za tuhle knížku by měla paní debutantka kompletně posílat Stephenu Kingovi, protože to není inspirace, to je krádež.

08.02.2019 1 z 5

Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu Převrat - Pravda, fámy a lži o 17. listopadu kolektiv autorů

Jeden z dezinformační stáje Petra Hájka. Otřesné, netřeba číst.

09.05.2022 odpad!

Protektorát ve fotografiích Protektorát ve fotografiích Karel Sýs

Bolševik Sýs zneužívá působivé fotografie z Protektorátu, aby v popiscích pod nimi a okolo nich blábolil komunistické žvásty, které byly vyvráceny už stokrát.

09.04.2023 odpad!

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

K nerozeznání od originálu, autor má perfektně načteno a rozvádí staré dobré motivy, splétá notoricky známé postavy do nových příběhů... a až na přílišnou frekvenci Rychlonožkových frků a úvahu o tom, zda Rychlé Šípy mohou Netopýry podvést (fakt?) je to dokonalé.

17.04.2021 4 z 5

Analýza 17. listopadu 1989 Analýza 17. listopadu 1989 Miroslav Dolejší

Blábol, kterým se zaštiťují všichni konspirátoři téhle republiky.

18.05.2020 odpad!

Barrandovská bohéma? Barrandovská bohéma? Pavel Taussig

Stejný případ jako Filmfárum: odbyté autorsky i redakčně, v tomto případě navíc dramaturgicky značně zflikováno...

29.04.2022 2 z 5

O čertu Matesovi O čertu Matesovi Radomír Ráček

(SPOILER) Řezník vzal do ruky tužku a stvořil zbraň hromadného ničení.

27.09.2021 odpad!

Šmoulové z Chanova Šmoulové z Chanova Jiří Maria Sieber

Duševní ubožák s rozhledem prvoka se pokouší o humor. Nebrat.

25.04.2020 odpad!

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Výtečně odposloucháno a napsáno, dobře vytvořené charaktery postav. Jediné, co opravdu chybělo, bylo nějaké dramaturgické sevření jednotlivých epizod, dotvoření některých osudů. Škoda, jinak to bylo moc dobré.

03.02.2020 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Nepůvodní, ale velmi solidní thriller, inspirovaný Hitchcockovými filmy (hlavně tím, který nepřiznává - Oknem do dvora). Párkrát velmi pěkné problematizování věrohodnosti hlavní hrdinky. Mohl bych psát víc, ale nechci spoilerovat.

10.04.2019 2 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Orwell pro starší děti. Také jsem zkonzumoval ušima přes pětidílný vynikající rozhlasový seriál.

01.03.2019 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Co se týče investigace a rešeršní práce je Rudý Zeman bez chyby, všecka čest.
Literatura tu ovšem pokulhává za investigací, Kmenta se pokouší napodobovat americký reportážní styl, ale moc to nefunguje.

19.06.2020 3 z 5

Jak umírá demokracie Jak umírá demokracie Steven Levitsky

Zajímavá kniha plná přesných popisů cesty od demokracie do pekel včetně příkladů z historie. Zde je však zakopáno psisko: autoři se netají sympatiemi k levici, a tak se tváří, jakoby neexistovalo bolševické totalitní peklo a ilustrují své these jen na příkladech nacistické a fašistické krutovlády.

24.04.2020 3 z 5

Protektorátní rozhlasový skeč Protektorátní rozhlasový skeč Radek Žitný

Kniha sice nadšenecká a postrádající vědeckou profesionalitu, ale za to plná primárních pramenů a zcela nových zjištění k tématu. Za mne objev roku.

29.11.2019 4 z 5

Antoine de Saint Exupéry v obrazech a dokumentech Antoine de Saint Exupéry v obrazech a dokumentech Alain Vircondelet

Neskutečně odbyté české vydání plné překlepů, překladatelských omylů a editorské lobotomie. Nebrat!

27.06.2019 odpad!

Lidé na kře Lidé na kře Vilém Werner

Profesor sleduje osudy svých dětí a není zcela spokojen; ačkoli je naučil správnému vychování a poctivosti, ačkoli jim zajistil dobré vzdělání a děti nejsou líné, zjišťuje, že si svá pracovní místa zajistila způsobem nepoctivým: přes postel, přes footbal... Prostě boomer, ano. Ale napsáno je to velmi dobře, Werner byl dobrý dramatik.

23.04.2024 4 z 5

Kapitán Czechowicz splnil úkol Kapitán Czechowicz splnil úkol Andrzej Czechowicz

V roce českého vydání vznikla četba z knihy v cyklu Pokračování za deset minut. Vybrané ukázky z knihy četl Bohumil Švarc, režii měl Oldřich Hoblík. Premiéru měla 22. 7. 1972 v Československém rozhlase Praha.

09.01.2024