Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

V této sérii, si člověk prostě musí zvyknout, že část knihy je pomalejší rozjezd, a další část je již proběhlý děj z pohledu jiné osoby. Napřed mi to připadalo zbytečné, ale časem si člověk uvědomí, že ho díky tomu celá série pohltila. Navíc je to vše podané tak, že hlavní postavy prostě nejsou vyloženě dobré nebo zlé, svět není černobílý (což u fantasy bývá často). A ačkoli Arlena jsem měl raději jako tajemného zabijáka, tak jeho změna je dějově taky super.

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Druhý díl se věnuje především krasijcům a Ahmanova pohledu na celý svět. Jelikož bylo mín prostoru věnováno Arlenovi, tak trochu mín zábavné ( přesto ale hodně dobré!). Nicméně pohled z druhé strany není k zahození a nějak mi díky tomu přijde celý tento knižní svět reálnější.

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Ačkoli jsem velký fanoušek fantasy, tak jsem se k této sérii nemohl odhodlat. Knihu jsem koupil jen proto, že jsem kupoval jiné a pak mi dlouho ležela v polici. Nicméně když jsem začal, pochopil jsem tu strašlivou chybu. Kniha je fakt skvělá a hlavní hrdina byl přesně takový, jak bych si představoval. Navíc celkově démoni jsou zajímavě vymyšlení. Takže fakt super a 5*

Děti Heorotu Děti Heorotu Larry Niven

Děti Heorotu přímo navazují na předchozí díl, kniha je o trochu lepší než druhý díl, ale co se mě týče, jednička byla prostě nejlepší.
Nicméně jako celkové zakončení trilogie to není špatné a o Avalonské překvapení zde není nouze.

16.07.2019 4 z 5

Draci Heorotu Draci Heorotu Larry Niven

Z druhého dílu mám velmi smíšené pocity.
Na jednu stranu, se od 50 do 300 strany vlastně nic moc neděje, na druhou stranu jsem první polovinu knihy přelouskal jako nic, asi jsem byl natěšený po prvním díle. Jak jsem očekával, na konci byl výrazný zvrat jako v prvním díle. Celá kniha ale působí až moc jako příprava na poslední díl, tak jen doufám, že tam bude víc akce a čekání se vyplatí.

19.06.2019 4 z 5

Odkaz Heorotu Odkaz Heorotu Larry Niven

Jak už se mi potvrdilo u prstence, přesto že Nivena většina lidí řadí mezi sci-fi autory, spíš mu sedí fantasy, což v tomto díle dokonale zužitkoval ( ve spolupráci s ostatními autory ).
Kniha mě bavila od začátku do konce. Především ta část, když už vypadá všechno růžově, ale pořád zbývá třetina knížky a já si říkal, jak je to možné, no...bylo to luxusně vymyšlené, takže dávám 5*

22.05.2019 5 z 5

Děti Prstence Děti Prstence Larry Niven

Pro mě celkem překvapivě lepší než předchozí dva díly. Hodně mě to bavilo, až na posledních 50 stran, kdy zase došlo na honičku protektorů přes přenosné disky, což je nudné dle mého názoru. Nicméně konec je taky dobrý, takže v pohodě. Za mě 4*

03.05.2019 4 z 5

Pánové Prstence Pánové Prstence Larry Niven

Už u minulé knížky se mi zdálo, že ( minimálně co se Prstence týče ) mě Niven baví, když píše fantasy. Takže první 2/3 knihy se mi celkem líbíli. Je fakt že kdyby tam bylo mít rishování, asi by to nevadilo ale jinak dobré. Když se ale na scéně objevili protektoři, vesmírné lodě a začala odborná hatlamatilka ohledně přesměrovávání přenosných disků atd. tak to už mě moc nebavilo. Nicméně kniha celkem v poho, na první díl to ale nemá. Hodnocení bych dal tak 70%

18.04.2019 3 z 5

Stavitelé Prstence Stavitelé Prstence Larry Niven

Ze začátku mě druhý díl moc nebavil, ale pak jsem se do toho začetl a nakonec to bylo v pohodě.
Pravda, jednička byla lepší, především mi chyběl Nessus, Nejzadnější byl sice taky Loutkař, ale už to nebylo ono.
Každopádně jdu na trojku a dávám 4*

30.03.2019 4 z 5

Prstenec Prstenec Larry Niven

Po neutronové hvězdě jsem se nemohl dočkat, až si přečtu prstenec.
Musím říct že jsem nebyl zklamaný. Bavil mě pohled na různé problémy z pohledu lidí, kzinta a loutkaře. Teším se, co přijde v dalších dílech a jestli autor udrží kvalitu. Dávám plných 5*

21.02.2019 5 z 5

Neutronová hvězda Neutronová hvězda Larry Niven

Obecně povídky moc nečtu, než se člověk rozkouká tak je konec. U Nivena ale dělám výjimku, jak už u neutronové hvězdy, tak třeba u války s Kzinty. Vše se totiž týká Známého vesmíru a navíc se někdy opakují hlavní postavy, takže to nejsou povídky vytržené s kontextu ale utvářejí podvědomí o Známém vesmíru.

Každopádně se kniha čte dobře a bavila mě.

05.02.2019 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Perfektní kniha. Jasně je třeba přihlédnout k tomu, že byla napsané před dobrými 100 lety. Nicméně téma je to si myslím stále aktuální, dokonce čím dál víc.
Děj rychle odsejpá, dobrá kniha i pro nečtenáře k maturitě atd, protože to za odpoledne přečte každý. Myslím že každý sfi-ci fanoušek by ji měl mít doma.

05.02.2019 5 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Podle mě naprosto skvělý nápad a celkem dobré zpracování.
Jak už tu bylo zmíněno, druhá polovina knihy je trochu nudnější a dost pomalu odsejpá, dost jsem se s tím trápil ale dočetl jsem.
Možná bych to trochu zkrátil, když někteří už potřetí změnili barvu, tak jsem si říkal že to je nekonečné :D
První polovina se naopak četla dobře, člověk čekal jak se masit zase změní aby se přizpůsobil.
Konec mi přišel trochu smutný. Jenže říká jen pravdu: Lidé se moc nemění, a i takové katastrofě, které je stmelila, se nakonec vše dostane do starých kolejí.
Pro fanouška Sci-fi je nutné mít knihu v knihovně. Za mě pěkné 4*

18.01.2019 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Krátká ale silná kniha, kterou si člověk opravdu zapamatuje.
Pěkně popsané jak se dobré úmysly dají snadno přetavit na diktaturu.
Vůbec nevím, proč tato kniha nebyla v povinné četbě, myslím že je to dokonalá kniha i pro nečtenáře, měl by si ji přečíst každý.

12.01.2019 5 z 5

Šedý věštec Šedý věštec C. L. Werner

Velmi mě zajímala kniha z pohledu krysáků a musím říct, že jsem se celkem bavil.
Popravdě, napřed mě hrozně štvala dvojitost výrazů u jejich řeči, ale nakonec už jsem to nevnímal a ted zpětně mi to přijde jako super.
Krysáci jsou zde popsáni přesně jak bych si představoval, takže taky dobrý.
Celkový dojem ale nebyl tak silný jako třeba u zabíječe a kniha se mi četla pomaleji, takže dávám 4*.

05.01.2019 4 z 5

Stíny paramského hvozdu Stíny paramského hvozdu Jan Kšanda

Komentář obsahuje spojlery!
Bohužel ohledně kouzel souhlasím s dřívějšími komentáři, navíc jsem při hodech na charakteristiku postav měl fakt smůlu, takže napoprvé jsem vydržel jen 2 souboje, pak mě dostal krokodýl :D
Na podruhé jsem zkončil jako podkoní...:D
Takže na třetí pokus jsem vzdal snahu jít přes inteligenci a vzal to přes meč a sílu. To už bylo něco jiného, hned mě to víc chytlo a zdárně jsem došel do věže...kde jsem zkončil jako svačina.
Na čtvrtý pokus nemám teď chuť, ale jistě se k tomu zase vrátím.
Tak či onak, kniha mě rozhodně bavila a jsem rád, že jsem si koupil hned 3 autorovy knihy, takže jdu na mrtvé město.

01.01.2019 4 z 5

Hellstromův úl Hellstromův úl Frank Herbert

Komentář obsahuje spojlery.
Tak, začal bych anotací - Nevím kdo to psal, ale asi nikdy v životě jsem ještě nečetl popis knihy, který je tak mimo :D
Pokud vím, těžko by se dalo říct, že Projekt 40 byl Hellstromův, rozhodně se netýkal pokusů s chováním hmyzu. Hellstrom rozhodně nebudoval úl...no nemohl jsme si pomoci a nenapsat to, protože kvůli tomu jsem od knihy čekal trochu něco jiného.
Každopádně nápad je to superní, popis úlu se mi taky celkem líbí, i když nebyl nějak moc detailní. Bohužel kniha mě nedokázala plně vtáhnout do děje, nejspíš proto, že chyběl kladný hrdina. Většinu knihy sledujeme děj s pohledu Hellstroma nebo lidí z Agentury, kteří se ale ztrácejí nebo umírají. S tohoto pohledu mě nejvíc bavil konec nikdy a útěk z úlu, to mělo spád a přečetl jsem to jedním dechem. Bohužel konec knihy mě taky zklamal, čekal jsem spíš vnitřní rozpory v úlu který ho rozloží vnitřně, protože nakonec přece jen lidé a hmyz, jsou hodně rozliční tvorové.
Tak či onak, nebylo to vůbec špatné čtení, jakožto první kniha co jsem četl od Herberta to jistě nebude moje poslední. Dávám pěkné 4*

16.12.2018 4 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Chápu, že na někoho je to až moc sci-fi, nicméně kdo z nás ví, jak bude země vypadat za miliardu let? :D Před miliardou let žili nejspíš jen bakterie a sem tam nějaká řasa...
Příběh sice nic moc, ale jak je asi všem jasné kniha je hlavně o popisu prostředí a to mě fakt bavilo, chce to hodně fantazie tohle všechno vymyslet.
Rozhodně kniha pobavila, už jsem ji četl 2x a myslím, že si ji ještě jistě někdy přečtu znovu. 5*

16.12.2018 5 z 5

Prehistorie Prehistorie David Burnie

Jak už bylo řečeno ve starších komentářích jedná se o pravdu úžasnou knihu, která je doslova nabitá informacemi. Je pravda, že pro lidi znalé dinosaurů tam mohou některé známé druhy třeba chybět, ale právě velkou výhodou knihy je její obsáhlost, co se období týče, a snad nikde nejsou takto parádně popsány také živočichové před dinosaury a po dinosaurech. Rozhodně 5*

06.12.2018 5 z 5

Brouci České a Slovenské republiky Brouci České a Slovenské republiky Karel Hůrka

Pro mě, co by začínajícího amatérského entomologa je to krásná a užitečná kniha. Používám ji už několik let, a myslím, že jsem díky ní určil správně desítky druhů. Pro amatéry dostačující literatura.

06.12.2018 5 z 5