PospecBrno PospecBrno komentáře u knih

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

pro mě totální srdcovka, zaprvé se točilo u nás ve vinohradě a za druhé jsem definitivně propadla Sváťovi Skopalovi!

22.01.2024 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

osud tomu chtěl a tato vláda - psáno 30.11.2023 dokázala jediné, přestal mně vadit Andrej - a to je co říct. Ono teď patří k takzvanému dobrému tónu dobré společnosti vykřikovat Antibabiš a Antizeman.. Šla jsem na poštu a v knihobudce byla tato knížka, popravdě evidentně nečtená. Tak jsem ji přečetla. Četla jsem v životě mnohem víc sraček, které se v té takzvané dobré společnosti považují za umění. Například u Sestry Jáchyma Topola jsem trpěla podstatně víc. Prostě Andrej, nic jsem od toho nečekala, nijak mě to neurazilo, pěkné ilustrace.

30.11.2023 2 z 5

Encyklopedie dopravních letadel Encyklopedie dopravních letadel Lukáš Musil

Uzasna.

19.09.2022 5 z 5

Rodinné domky v zahraničí Rodinné domky v zahraničí František Kobosil

stejně jako díl o ČSSR, pecka! Velmi nadčasové, to co ve Skandinávii stavěli před 50 lety, se u nás taví teď! Za mě velmi zdařilé, zvlášť, když uvážím, že jsem to vytáhla z knihobudky!

16.06.2022 5 z 5

Rodinné domy v ČSSR a v zahraničí Rodinné domy v ČSSR a v zahraničí František Kobosil

Nevím, kdo téhle superpecce dal pouhých 40 %, je to vynikající nadčasová kniha, od které by se chodilo stále opisovat. Vytáhla jsem z knihobudky a jsem nadšená.

16.06.2022 5 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

vydání s čoklíkem na přebalu úplná pecka, metodu vyhrabaných důlků jsem párkrát použila

05.07.2021 5 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

že jsou Skandinávci, co se týká pohádek tak trochu uchyláci, to je známá věc. Když mně matka dočetla o holčičce se sirkami, tak jsem přemýšlela, co tak strašného jsem udělala, že mi toto čte před spaním a po ledové královně jsem se začala opět počůrávat. Kniha je pro všechny kromě dětí. Za mě teda ne, jako předloha pro nějakou black metalovou kapelu OK.

05.07.2021 1 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Chyba je asi ve mě, ale od jisté doby se nedokážu smát u knih od autorů, kteří zemřeli v koncentračním táboře. Indickou pasáž už nečtu, dnes mi přijde, že nesouvisí se spálou, ale jistým autorovým koncem. Každopádně kniha dala vzniknout dvěma téměř životním rolím Pecy a Oldy Navrátila. "Skoncuj to" a "Křesťané oslavují příchod Krista zpěvem, cukráři řevem!" patří každý rok k našim vánocům

10.05.2021 4 z 5

Příroda v ČSSR Příroda v ČSSR Jiří Čihař

nadčasová pecka

10.02.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

na chuť jsem jí přišla, tak v pětadvaceti, teď za mnou byl třináctiletý synovec, kroutil hlavou, prý povinná četba, jestli by si nemohl raději přečíst něco o Kobe Bryantovi...takže tak, slona, co sežral had, necháme na jindy

10.02.2021 4 z 5

Královo Pole Františka Kressy Královo Pole Františka Kressy František Kressa

Narodila jsem se v Königu, chodila do školy, před domem se nám pásli koně z veteriny, zůstala jsem až do třiceti. Město ve městě. Úplně jsem vytěsnila tu předrevoluční špínu, bordel. Všech 7 dílů patří do Brňákova must have. Akorát, když dočtete a doprohlížíte, zůstává zvláštní pachuť, nostalgie okořeněná totální bídou. Doufám, že Moravské muzeum vydá i posmrtně další svazky, třeba Žabiny, Husovice..

09.02.2021 5 z 5

Železná opona Železná opona Anne Applebaum

málo o Československu, to asi jediná slabina

07.02.2021

100 ročníků Velké pardubické steeplechase 100 ročníků Velké pardubické steeplechase Miloš Svoboda

a kdo z vás nebrečel u Železníka?

10.08.2020 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Tohle je fajn, film byl snad ještě lepší, Apostolek forever!

17.07.2020 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Su halt křupan z dědiny a těmto knihám nerozumím, stejně jako 100 roků samoty nebo Topolova Sestra, přečteno z musu, úspěšně na Databázi prodáno a zpátky k "Úhořům, Bylo nás pět" a jiným snesitelným bytím.....ale třeba Já truchlivý Bůh (Směšné lásky) to byla jiná prda!

17.07.2020 1 z 5

Rostliny Rostliny Karel Svolinský

Tohle je taková vypalovačka! Ten chlap musel být naprostý génius (Svolinský), začínám ho sbírat! Tolik citu, umu a lásky.

15.05.2020 5 z 5

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

když mně bylo na gymplu nejhůř, přečetla jsem si historku "o psovi s pevnou prdelí" a hned to bylo lepší

25.04.2020 3 z 5

Karel Svolinský 1896 - 1986 Karel Svolinský 1896 - 1986 Roman Musil

dvacetipětikoruna s Žižkou, známky s ptáčky a kytičkami... jeden z největších talentů, jsem na něj vážně hrdá

25.04.2020 5 z 5

Barbánek Barbánek Jiří Havel

Prostě Barbánek! Odkojená na těchto knížkách!

15.04.2020 5 z 5

NBA: Historie a současnost NBA: Historie a současnost Petr Kolář

Bohužel, ani po 22 letech není další na trhu. Hned na první stránce za deskami je Kobe...už 98 roce, bylo jasno, škoda ho..

27.01.2020 5 z 5