Nikdo to tu nepřežije

Světově proslulá biografie Jim Morrisona a skupiny The Doors. Byla použita jako literární předloha slavného filmu The Doors, režie Oliver Stone. Jedná se o nejúžasnější a nejextravagantnější oslavu 60. let, vzrušující četbu a špičkový dokument o jedné z nejslavnějších hvězd rockové hudby.

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66666/nikdo-to-tu-neprezij-66666.jpg 4.6234
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, Regent Art Press

No One Here Gets Out Alive, 1980

Kniha Nikdo to tu nepřežije

ArwenAragorn

Ach Jime, Jime!

Langy123

Neuvěřitelně čtivá kniha. Nemusíte milovat The Doors, aby vás dokázala nadchnout.

DuchDoby

Četl jsem to po mnoha letech podruhé.
Člověk dospěl, něco odžil, uklidnil se....
A pak si opět vezme do ruky tuto knihu. A chce neřízeně pít, jet na plný plyn a nemyslet na následky.
Jime. zanechal jsi nám tu skvělou hudbu.

666Jitka

Tuto knihu jsem četla ještě na gymplu a úplně mě dostala. Bylo to v době krátce po revoluci a zažívali jsme takový hippie comeback, takže muzika Doors, film a tato kniha k té době, alespoň pro mne, neodmyslitelně patřily.

PospecBrno

když mně bylo na gymplu nejhůř, přečetla jsem si historku "o psovi s pevnou prdelí" a hned to bylo lepší

Ladys
20.09.2019

Tak jsem knihu přečetl podruhé. Tentokrát už dááááávno dospělý, takže vůči hledání, tápání a objevování v pubertě a pár let po těžce imunní.
A co jsem si z knihy odnesl teď?
Pořád si říkám, jestli byl Morrison takovej grázl pokřivenej, nebo takovej výjimečnej týpek.
Ale některá jeho extempore považuji pohledem čtyřicátníka fakt už za hranou. Na druhou stranu některá jeho rozhodnutí a xx jeho myšlenek zase považuji vzhledem k jeho věku minimálně záviděníhodná. Takže opět vlastně nevím.
Ale jedno je jisté.
Po The Doors zůstala zajímavá hudba, Morrison byl zajímavej a nezkrotnej týpek a autoři dali dohromady zajímavou knihu.
Mistr Mojo Risin..... Mistr Mojo Risin... Risin! Risin!

DeepSea21
23.06.2019

The Doors
Nejlepší a nejdůležitější kapela v historii.
Jim Morrison byl rebel s velkým R a geniální textař a básník.
Ray Manzarek byl hudební génius.
Robby Krieger byl unikátní,geniální kytarista.
John Densmore byl jazzový blázen,také génius.
Nejgeniálnější kapela v historii hudby.

Waiting For the Sun

Johule
15.09.2017

Legendární kapela s legendárním frontmanem, o tom není pochyb. Ale na knížce samotné mi nějak nesedl styl psaní. Možná to bylo překladem, ale nedařilo se mi do ní skutečně dlouhodbě ponořit, prožít si Jima a jeho zážitky skutečně naplno. Přečtení nelituji, ale stylově by si podle mě zrovna tenhle básník zasloužil něco lepšího. (3,5/5)

Heroinové deníky
Heroinové deníky