Nikdo to tu nepřežije

Světově proslulá biografie Jim Morrisona a skupiny The Doors. Byla použita jako literární předloha slavného filmu The Doors, režie Oliver Stone. Jedná se o nejúžasnější a nejextravagantnější oslavu 60. let, vzrušující četbu a špičkový dokument o jedné z nejslavnějších hvězd rockové hudby.

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/66666/nikdo-to-tu-neprezij-66666.jpg 4.6213
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, Regent Art Press

No One Here Gets Out Alive, 1980

Kniha Nikdo to tu nepřežije

Ladys

Tak jsem knihu přečetl podruhé. Tentokrát už dááááávno dospělý, takže vůči hledání, tápání a objevování v pubertě a pár let po těžce imunní.
A co jsem si z knihy odnesl teď?
Pořád si říkám, jestli byl Morrison takovej grázl pokřivenej, nebo takovej výjimečnej týpek.
Ale některá jeho extempore považuji pohledem čtyřicátníka fakt už za hranou. Na druhou stranu některá jeho rozhodnutí a xx jeho myšlenek zase považuji vzhledem k jeho věku minimálně záviděníhodná. Takže opět vlastně nevím.
Ale jedno je jisté.
Po The Doors zůstala zajímavá hudba, Morrison byl zajímavej a nezkrotnej týpek a autoři dali dohromady zajímavou knihu.
Mistr Mojo Risin..... Mistr Mojo Risin... Risin! Risin!

DeepSea21

The Doors
Nejlepší a nejdůležitější kapela v historii.
Jim Morrison byl rebel s velkým R a geniální textař a básník.
Ray Manzarek byl hudební génius.
Robby Krieger byl unikátní,geniální kytarista.
John Densmore byl jazzový blázen,také génius.
Nejgeniálnější kapela v historii hudby.

Waiting For the Sun

Johule
15.09.2017

Legendární kapela s legendárním frontmanem, o tom není pochyb. Ale na knížce samotné mi nějak nesedl styl psaní. Možná to bylo překladem, ale nedařilo se mi do ní skutečně dlouhodbě ponořit, prožít si Jima a jeho zážitky skutečně naplno. Přečtení nelituji, ale stylově by si podle mě zrovna tenhle básník zasloužil něco lepšího. (3,5/5)

ardeas
27.07.2017

Túto knihu mám v prvom vydaní z r.1992 po bratovi, ktorý na nich vyrastal, keďže je medzi nami 20ročný rozdiel, ja som tá neskoršia generácia, ktorá si hudbu vyberala a The Doors je fenomén, nech je doba akákoľvek. Veľmi dobre napísaná, Jim Morrison bol fenomén, napriek svojim vadám, veď každý máme pre a proti. Pre milovníkov ich hudby túto knihu jednoznačne odporúčam.

Alseri
23.07.2017

Zatiaľ sa nenašla kniha, ktorá by ma presvedčila o tom, že to nebol chuj :) Aj keď rozhodne talentovaný, s výnimočnou schopnosťou prekonávať svoje vlastné hranice a možnosti. Už len kvôli týmto vlastnostiam je kniha veľmi inšpiratívna a zhltla som ju na jedno posedenie. Výborne napísaná biografia, ktorá vás baví od prvej stránky po poslednú. Idem si pustiť Doors.

callahanh
05.06.2017

Hodně zajímavý náhled do života The Doors a především Jima Morissona, jehož osobnost byla hodně komplikovaná a jeho snaha vymanit se z pozice rockové legendy dopadla tragicky. Oba autoři logicky věnují nejvíc prostoru právě jemu, protože jeho osobnost je fascinující - na jedné straně citlivý básník fascinovaný smrtí a existencialismem, na druhé straně nezvladatelný a nespolehlivý člověk, který nevěděl, co se sebou a tak pil a pil, až se upil. Je natolik charismatickou postavou, že knihu utáhne celou sám a je trochu škoda, že zbylí členové i hudba samotné kapely zůstávají v pozadí a neznalý člověk se tu vlastně moc nedozví, jak se Doors dali dohromady a v čem změnili rockovou hudbu. Někdy je tu jmen až moc a těm, kteří tak úplně netuší, se v nich těžko orientuje, naštěstí se to ale neděje nějak často. Dojem trochu kazí černobílé fotografie, na nichž často není vůbec nic vidět, takže působí hodně zbytečně. Nikdo to tu nepřežije je hodně zajímavá kniha, která trošku poodhalí, že Morisson byl vlastně nešťastný člověk a ukazuje, že každá doba potřebuje své rebely. K lepší orientaci doporučuji zhlédnout i vynikající Stoneův film. 70%

jurgen6402
27.03.2017

Tohle nemá 100 procent??!

Mikekeller
06.01.2017

Krasne ctive o me srdcove zalezitosti The Doors. Nemuzu dat ale plne hodnoceni, protoze si nekolik veci autori pribarvili ci vymysleli.