Popko Popko komentáře u knih

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Kniha je napsaná s velkým nadhledem na život, občas byla i vtipná, rázná. Po zamyšlení vlastně i pravdivá.

03.08.2020 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Naprosto hrozná kniha, tuhle knihu jsem měla rozečtenou několik měsíců a než jsem ji dočetla, přečetla jsem asi dalších 7 jiných knih. Za mě se to teda nedá číst - kupodivu přečteno do konce - konec postavený na hlavu. Kladné body jsou aspoň citáty na začátku každé kapitoly.

31.07.2020 odpad!

Inteligence psů Inteligence psů Stanley Coren

Kniha je psaná podrobně od původu, domestikaci a psychologii. Některé kapitoly byly nudné, jiné lepší.

28.07.2020 3 z 5

Vyhořet může každý Vyhořet může každý Aleš Cibulka

Otevřené výpovědi Aleše Cibulky, Dagmar Peckové a Olgy Šípkove byly velice pěkné. Ovšem konec vůbec přínosný nebyl, ale nevadí, dočetla jsem.

17.07.2020

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Pravdivý příběh, přečteno za 2 dny. Pokud si člověk sám sobě přizná, že má problém a CHCE ho řešit a bez pomoci to nezvládne, není to ostuda - je to půlka výhry! Tohle určitě nebylo jednoduché, ale nakonec patří Míša mezi ty, co obstály a nemají zájem se k alkoholu vracet. Doporučuji.

16.07.2020 5 z 5

O problému, který měl nebýt: Drogy v socialistickém Československu O problému, který měl nebýt: Drogy v socialistickém Československu Jan Kolář

Nijak zvlášť mě nezaujala.

09.07.2020 2 z 5

Miliarda nejchudších: Proč se některým zemím nedaří a co s tím? Miliarda nejchudších: Proč se některým zemím nedaří a co s tím? Paul Collier

Svým způsobem zajímavé...

09.07.2020 3 z 5

Nákup-ologie Nákup-ologie Martin Lindstrom

Zajímavá kniha neuromarketingu.

09.06.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Pohodová, odechová knížka. Dobře se četla.

02.06.2020 4 z 5

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Překvapivě poutavý román, na posledních pár stránkách až moc přesazený, nicméně chytlavý a musela jsem číst do konce. Doporučuji. Krásné.

06.05.2020 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Zajímalo mě, co čtou dnešní teenageři a přečetla jsem si tuhle knihu. Je psaná jednoduše, upřímně, bezprostředně a na jeho věk krásně. Je skvělé, že si tak mladý člověk uvědomuje, že čas letí a pokud se nerozhodneme a nezačneme hned teď, budeme jenom snít.

04.05.2020 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Pěkná, milá knížka. Nenásilnou formou nutí čtenáře k zamyšlení. :-)

23.04.2020 4 z 5

Můj táta, velitel Osvětimi Můj táta, velitel Osvětimi Barbara U. Cherish

Hodnotím, průměrně a souhlasím s recenzemi níže.

31.03.2020 3 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Zajímavá kniha, která je pravdivá, občas humorná a zároveň smutná. Lékař gynekologie, který je gay po 6 letech své práce ukončuje působení v nemocnici, důvodem je mrtvé porozené dítě. Po ukončení lékařské dráhy se autor věnuje moderování různých pořadů a akcí.

21.03.2020 3 z 5

Psí hrdinové - Pravdivé příběhy statečných psů Psí hrdinové - Pravdivé příběhy statečných psů Ben Holt

Pěkná kniha o hrdinskych činech pejsků :-)

14.03.2020 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

"Spoiler - obsahuje informace, které prozrazují klíčovou část děje".
Tohle byla moje první kniha od tohoto autora. Je to pěkný odpočinkový román z 60.let. Mladý Oliver byť ze zamožné rodiny si uvědomil, že bez pomoci otce a jeho špinavých intrik vlastně nemá peníze a nemůže zabezpečit svoji lásku. Psychicky nevydržel odmítnutí Vereny a nakonec spáchal sebevraždu.

27.02.2020

Noc a mlha Noc a mlha Erich Kulka

Jedním slovem šílené (obsah) a úžasné (kniha) :-)

08.02.2020 5 z 5

Pod stejným nebem Pod stejným nebem Stephan Talty

Šílený příběh, nejděsivějsí je na tom to, že to není tak dávná minulost. Určitě doporučuji.

15.12.2019

Sága rodiny Škodů Sága rodiny Škodů Marie Korandová

Kniha byla trošku složitější na pochopení vzhledem ke jménům, takže jsem ji nejdříve chtěla odložit. Nicméně jsem vydržela a měla něco do sebe, nakonec byla zajímavá.

07.11.2019 4 z 5

Skvělá kniha, stojí určitě za přečtení. Pro mě je to docela neuvěřitelné, protože když srovnám, co bylo v 1997 u nás a co v severní Koreji, jaké osudy ti lidé prožili, tak si opět můžu říct, že se máme na tom světě přece jen dobře.

30.10.2019 4 z 5