Sága rodiny Škodů

Sága rodiny Škodů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335357/bmid_saga-rodiny-skodu-W0K-335357.jpg 4 6 2

Továrník Emil Škoda se výrazným písmem zapsal do historie Plzně. Založením velmi úspěšné a dravé strojírenské společnosti ovlivnil život města jako nikdo jiný na několik generací. Velmi zajímavé byly i osudy dalších členů rodiny Škodů, plné vzestupů, slávy i pádů a bolestí. Stojí za to si je připomenout, neboť bez nich by Plzeň nebyla Plzní, jak ji známe dnes.... celý text

Popko
07.11.2019 4 z 5

Kniha byla trošku složitější na pochopení vzhledem ke jménům, takže jsem ji nejdříve chtěla odložit. Nicméně jsem vydržela a měla něco do sebe, nakonec byla zajímavá.

KnihovniceVěra
10.02.2018 4 z 5

Kniha mě zaujala především jako rodilou plzeňačku s osobním vztahem k popisovaným místům. Přinesla mi spoustu užitečných informací a inspiraci k přehlednému uspořádání rodokmenu vlastní (i když ne tak slavné) rodiny. Po jejím přečtení ještě lépe chápu, jak významná škodovka byla, proč zabírá tak velký prostor města a kde je tudíž jedna z příčin architektonické neuspořádanosti Plzně.