ponrepo ponrepo komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dobře se to čte, ale to je tak asi vše.

13.04.2017

Láska & smetí Láska & smetí Ivan Klíma

Hezká knížka, Ivan Klíma vládně češtině mistrovsky, jednoduše podá úvahy "hrdiny", příběh je uvěřitelný. Nemůžu se zbavit pocitu, že čtu B.Hrabala, oni opravdu píšou místy dost podobně...

26.04.2016 4 z 5

Kniha bez názvu Kniha bez názvu Lina Loos

Zajímavý vhled do Vídně na začátku minulého stolení, některá místa znám, tak se mi čte knížka jistě líp, než bez této výhody. Pro dnešního čtenáře se může zdát psaní kostrbaté, protože není
upraveno a některé "vtipné" situace jsou pro nás spíš roztomilé než vtipné. Ale s tím vším se dá počítat, když se vezme v úvahu to, že pisatelka byla spíš fejetonistka než spisovatelka. Knížka tím
získává zvláštní autentičnost.

26.04.2016 3 z 5

Mesto ako Alice Springs Mesto ako Alice Springs Nevil Shute

Bohatý příběh, dobře se čte, místy až schématicky kladná hlavní hrdinka podstoupí zkoušky, kterým přes svůj nízký věk a anglickou výchovu čelí s nečekanou vervou.

26.04.2016 4 z 5

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Jako vždy, Paasilinna mě nezklamal. Ráda jsem četla i odborný popis stavění mostu, ve spojení s laskavým humorem je to oddychová četba a spousta legrace.

10.10.2014 5 z 5

Chlupatý sluha pana faráře Chlupatý sluha pana faráře Arto Paasilinna

Mám ráda autora a snažím se přečíst všecko, co u nás bylo od něho přeloženo. Jemný chlapský humor, láska k čkověku bez iluzí o něm, A.P. musí být fajn chlap.

25.09.2014 5 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

Líbí. Je to vhled do světa imigrantů, naší společností vesměs opovrhovaných z důvodu naší nevědomosti. Knížka může nevědomost snížit.

25.09.2014 4 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Kouzelné. Koupila jsem ji pro své děti, ale sama jsem si ji taky ráda přečetla. A doporučuji.

10.09.2014 5 z 5

Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Leonie Swann

Druhý díl detektivky, rozvitější, ale už se nedostavil ten úžas z napasování detektivky na ovčí svět, jako u dílu prvního.
Možná někdy při druhém čtení změním názor, ale zatím daleko vysoko vede první kniha Glennkill.

02.09.2014 3 z 5

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Kouzelné čtení, povahy ovcí dobře vybrané pro rozvinutí příběhu. Někdy je to až legrační, jak jsou vztahy ve stádu podobné vztahům mezi lidmi, i když - proč ne? Detektivkám se spíš vyhýbám, ale zajímalo mě, proč má tahle knížka tak výborné recenze. Už to vím a souhlasím. Druhý díl Garou mě už tolik neuchvátil.

02.09.2014 5 z 5

Modré silnice Modré silnice William Least Heat-Moon

Příjemné čtení.

29.08.2014 4 z 5

Stopy paměti Stopy paměti Richard Powers

Těžko se mi to četlo. Příliš zdlouhavé. Není to můj šálek čaje.

29.08.2014 2 z 5

Čekání na Lina Čekání na Lina Cha Ťin

Moc jsem si početla. Zajímá mě způsob života na čínském venkově, četla jsem, jako by byla knížka napsaná pro mě.

Freudova sestra Freudova sestra Goce Smilevski

Trochu mě zklamala, téma jistě dobré, ale málo využité.

29.08.2014 3 z 5

Všichni odcházejí Všichni odcházejí Wendy Guerra

No, a tak to tam je. Hrůza. A proto tam nepojedu, dokud...

Prezydent krokadýlů Prezydent krokadýlů Warren Miller

Milá, legračně psaná knížka, ráda se k ní vrátím.

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

Ještě pořád cítím syrovost albánských náhorních plání, chlad mlhavého počasí, pach krve, napětí z blížící se vraždy - velmi sugestivní román.

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Hodiny jsou jedním z mých oblíbených filmů. Kniha se dá dobře přečíst před i po jeho shlédnutí. Skvělé!

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Doporučuji přečíst, varuji před filmem!

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tohle by si měl přečíst každý. Klasika.