Kniha bez názvu

Kniha bez názvu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285867/bmid_kniha-bez-nazvu-oTT-285867.jpg 3 8 2

Lina Loos byla první manželkou Adolfa Loose, družkou Egona Friedella a Franze Theodora Csokora a blízkou přítelkyní Petera Altenberga. Pro všechny byla ale zároveň břitkým kritikem a bystrým pozorovatelem. Lina Loos, spisovatelka, herečka a kabaretní umělkyně, je velmi často a nezaslouženě zmiňována pouze v souvislosti s těmito a dalšími významnými muži. Neprávem, jak ukazuje tato kniha. Jedná se totiž o nezastřený a vášnivý pohled na Vídeň první poloviny 20. století, elegantní, chytrý a vtipný.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Pragma

Das Buch ohne Titel: erlebte Geschichten , 2013

ipe
22.09.2016 4 z 5

Je třeba se ponořit, ale když máte chuť a čas se ponořit a podaří se to, tak je tu vynikající čtenářský zážitek. Chce to hodně se zklidnit. Podmínkou je i trochu poučený a zkušený čtenář a otevřená mysl. Při čtení těch textů mi připadalo, že autorka sděluje ještě něco víc, než krátký příběh. Spíš svůj životní postoj, světonázor. A ten prostě je a je jednoduchý, ale neotřesitelný. V tom byla pro mě síla textu.
Ke knize jsem se dostala náhodou v knihovně, díky náhodo!

ponrepo
26.04.2016 3 z 5

Zajímavý vhled do Vídně na začátku minulého stolení, některá místa znám, tak se mi čte knížka jistě líp, než bez této výhody. Pro dnešního čtenáře se může zdát psaní kostrbaté, protože není
upraveno a některé "vtipné" situace jsou pro nás spíš roztomilé než vtipné. Ale s tím vším se dá počítat, když se vezme v úvahu to, že pisatelka byla spíš fejetonistka než spisovatelka. Knížka tím
získává zvláštní autentičnost.

Vídeň fejetony vzpomínky divadlo Adolf Loos, architekt, 1870–1933