ponrepo ponrepo komentáře u knih

Kniha o životě a smrti Kniha o životě a smrti Axel Munthe

Přesvědčivé, dobře napsané dílo, obdivuji inteligenci autora!

29.08.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Bylo, je a bude. Dokud budou lidi lidmi (prasata prasaty,...)

29.08.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Až děsivě pravdivé.

29.08.2014 5 z 5

Šamáda Šamáda Françoise Sagan (p)

Tady jsem cítila, že to F.S.píše jako hodně mladá. Místy naivní, rádoby reálné, přišlo mi to spíš jako scénář k filmu - myslím k nějaké iluzi. "kuti" ale píše, že četla knížku jako dívka, a že ji příběh inspiroval. No tak jo, je to určitě věkem, kdy se člověk k textu dostane a porovnává s vlastním pohledem na život.

28.08.2014 3 z 5

Mé nejhezčí vzpomínky Mé nejhezčí vzpomínky Françoise Sagan (p)

F.S. mě snadno vtáhne do své nálady. Prožívám její příběhy.

28.08.2014

Rozhovor s Jean-Paulem Sartrem Rozhovor s Jean-Paulem Sartrem Simone de Beauvoir

Těžké.

28.08.2014 3 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Nejdřív jsem ji četla v angličtině (u mě to znamená pomalu a pořádně), silně na mě zapůsobila. V češtině pak už jsem ten příběh tolik neprožívala. Ale nenechala jsem si ujít film (It/Fr) podle knihy, hraje tam G.M.Volonté. Film je pojatý stejně rozvláčně s nabídkou prožitku místa i doby, fantastický. Kdo máte rád Márqueze, nenechte si ujít příležitost film zhlédnout.

28.08.2014

Chceme to, co máte vy Chceme to, co máte vy John Lanchester

Doporučuji, moc jsem si početla. Je dobré mít možnost číst déle než při cestě metrem do práce a pak chvíli před spaním, ale i tak mě knížka "chytla" a moc dobře jsem věděla, co s případným volným časem - číst! Je to přítomnost, povahy lidí (některé pěkně karikované), smutek i humor.

28.08.2014 5 z 5

Absolone, Absolone! Absolone, Absolone! William Faulkner

Dala jsem na doporučení, zakoupila v antikvariátu na Smíchově a pustila jsem se do čtení. Text není snadný, v douhých souvětích jsem se někdy ztrácela, ale ráda jsem se vrátila a četla znovu, pomalu, s prožitkem. Včera jsem knížku dočetla. Nechci teď nějaký čas číst, chci si nechat knížku v sobě doznít. Je to jako spirála kolem příběhu, čtením kroužím kolem a vidím příběh pokaždé z jiné strany, pohledem různých vypravěčů, komplexneji. Určitě se ke knížce ještě po čase vrátím.

28.08.2014 5 z 5