PomněnkaPrvní PomněnkaPrvní komentáře u knih

Sourozenci bez rivality Sourozenci bez rivality Adele Faber

Moc chytrá a čtivá knížka. Nevnucuje Vám pravidla, co dělat. Nejprve Vám dokáže, že ten nápad stojí za to. Chystám se ji někdy brzy přečíst znovu. Všem doporučuji. Nejen rodičům. Ale i dospělým, kteří mají nedořešené vztahy se svými sourozenci.

01.06.2017 5 z 5

Stopy po ženě Stopy po ženě Barbara Delinsky

Jako romance ucházející, možná ale až moc sladké, zejména ty Ryanovy projevy lásky vůči Carly. Neholduju žánru detektivek, ale ta trilerová či detektivní část knihy mi přišla velmi plochá a podprůměrná.

02.05.2017

Rozum a vášeň Rozum a vášeň Sabrina Jeffries

Byla jsem vděčná za tento závěrečný díl série. Protože jejich dopisy mě v předchozích knihách dost otravovaly, konečně jsem je v tomto díle nemusela číst :) Kniha se číst dala, ale řadím ji k průměru, který aspoň mně v hlavě dlouho nezůstane.

12.02.2017

Nevyzpytatelný vévoda Nevyzpytatelný vévoda Sabrina Jeffries

Čtení mi přišlo nepříjemné a místy zdlouhavé a nudné. Vadilo mi to intrikaření a ta politika. Simonovy úskoky byly psány tak věrně (bravo paní Jeffries), že se mi znelíbil a těšila jsem se, až bude knížce konec. Takže tak nějak souhlasím s Lenkou 9778.

29.01.2017

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

Opravdu zajímavý příběh, vývoj není předem jasný. Jen za mě byl Brodrick moc tvrdý, nechtěla bych vedle něj žít. Říkají, že Gillian ho nesmírně milovala, jenomže se mi zdálo, že kromě protivné nálady a přehlíživého jednání od něj nic citového nedostávala. Zklamaná jsem byla i z Ramseyho. Buď měla autorka pro něj vytvořit samostatný příběh, nebo mu měla dát v této knížce víc místa. Těžce se mi uvěřilo, že svou vyvolenou opravdu miloval.

11.09.2016

Dáma z divočiny Dáma z divočiny Julie Garwood

Je to první knížka, kterou jsem od této autorky četla. A moc se mi to líbilo. Styl psaní je lehký a poutavý. A příběh byl opravdu vtipný a záživný. Když se vyprávění příběhu prolíná se čtením deníku, je to zajímavé zpestření. U čtení jsem se hodně usmívala a někdy se opravdu smála i nahlas, ty matoucí dialogy neměly chybu :)

05.07.2016

Pokoř mě Pokoř mě Julie Kenner

Druhý díl této série byl o něco více čitelnější. Ale... bylo to stále a totéž pořád dokola. On má tajemství, ona trpělivě čeká, až se jí svěří, zatímco si láme svou krásnou miss hlavičku, co se zase přihodilo. A když se záhada vyřeší, na další straně knihy se opět pan tajemný (Damien) zase zatváří nebo zachová tajnůstkářky a čtenář se opět musí otravovat Niikiinými úvahami, co před ní její milovaný tají. A tak to jde až do konce tohoto druhého dílu. Plus k tomu připočítat nudně předlouhé sexuální scény a výsledný dojem z knihy je hotov.

03.08.2015

Losing it Losing it Cora Carmack

Hodně oddechový a celkem vtipný příběh. Trapasy jsou roztomilé. A zajímavé bylo nahlédnutí do herecké školy.

15.07.2015

Kráska a špion Kráska a špion Gayle Callen

První díl (Neobyčejný ženich) byl pro mě téměř nečitelný, ale s odstupem jsem zkusila vzít do ruky druhý. A kupodivu se to číst celkem dalo. Autorka podle mého soudu patří spíš k průměrným, ale tímto příběhem rozhodně neurazila. Jen se jí občas pletla jména Sam a Nick, a to je neprofesionální.

27.06.2015

Vzpurná Mared Vzpurná Mared Julia London (p)

Četlo se mi to dlouze, nemělo to šťávu. A hlavní hrdinka je dětinská a příliš tvrdohlavá. Tak nezdravě, že s ní lze jen těžko sympatizovat. Chápu, proč Paytona nechce, prostě když nechce, nechce. Ale potíž je v tom, když chce, ale chová se jako husa. Líná. Ale místy vtipná. Největší naivita hrdinky a nesmyslnost příběhu se ukázala nejvíc v závěrečné pasáži příběhu. Doslov knihy je u historických romancí neobvyklý, ale líbil se mi a zasmála jsem se.

16.06.2015

Pod závojem noci Pod závojem noci Connie Brockway

Paní Brockway se asi snažila o thriller, o napětí, nebezpečí. Za mě musím říct, že se jí to moc nepovedlo. Bylo to celé divné. Nechápala jsem myšlenkové pochody Anne, jak po Jackovi toužila, ale snažila se ho od sebe odpoutat. Jak se těšila, až bude dopadena, na zasloužený trest, ale když šlo do tuhého, jak se chtěla z kaše dostat. No divné to bylo. Ne příliš dobře podané. Zajímavý mohl být i vztah Sewarda s jeho přítelem, ale spisovatelka se tomu nijak nevěnovala. Naprázdno vyšly i občasné pasáže věnované Anniné schovance. A když je hlavní hrdina dle sdělení na začátku už skoro čtvrt století ve službách vlády, pochopitelně si čtenář říká, že čte minimálně o čtyřicátníkovi. Teprve po hodně dlouhé době se dozvíte, že je Jack mladý muž. Nejedná se o zcela klasickou romanci, ačkoliv lásku a vášeň tam najdete.

08.06.2015

Jak oženit tatínka Jak oženit tatínka Kristine Rolofson

Vtipný i dojemný příběh. Až na to, že nechápu překlad, žádný tatínek se neženil, byl to strýc. Romance s dětmi se mi líbí, je to vždycky oživení děje. V tomto případě celkem vtipné. Začalo to inzerátem, skončilo to inzerátem... :)

06.06.2015

Nástrahy vášně Nástrahy vášně Hannah Howell

Průměrné romantické čtení. Zpříjemní deštivý víkend, ale v paměti dlouho nezůstane.

24.05.2015

Slib v Řecku / Manželka pro miliardáře Slib v Řecku / Manželka pro miliardáře Susan Stephens

Doporučuji číst jen v největší nouzi. Zajímavý příběh, ale slabě podaný.

04.05.2015

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Kdo má rád detektivní romantiku, bude nadšen. Z červené knihovny tomu nechybí nic. Jako detektivka je to taky myslím povedené, paní Howard píše opravdu napínavě. Ale já detektivky a vražedné napětí nerada. Padoucha jsem si tipla správně, ale celkově mě čtení netěšilo. Nebyla to vyloženě oddechovka. Tak si tuto autorku nechám do zásoby na jiné životní období ;)

03.05.2015

Kdo koho svedl? Kdo koho svedl? Emma Darcy

Slátanina. Hloupé, jednoduché, místy trapné a neuvěřitelné. Ale milé.

03.05.2015

Adventinky I : Šampion / Splněná věštba / Vánoce na ranči Adventinky I : Šampion / Splněná věštba / Vánoce na ranči Linda S. Howington

Četla jsem jen harlekynku Šampion od Lindy Howard jakožto 4. díl série. Pro mě nejslabší díl, všechno moc rychlé. Zachránil to ten konec, když se Mac seznamoval s Marisinou rodinou. A samozřejmě postava malé Nicky a její svatební extempore, super!

30.04.2015

Divoká hraběnka Divoká hraběnka Hannah Howell

Knížku hodnotím jako slabší průměr, nic Vás tam nepřekvapí. Chytrost a ostrovtip žen z rodu Toddů mohl být využit mnohem lépe, dialogy mohly být vtipnější a inteligentnější. No, nestalo se. Saxana byla celkem sympatická, Botolf byl popsán nedostatečně. Víc mě zaujala postava Skota Brettona ;)

18.04.2015

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

NEČTĚTE komentář pode mnou, nechcete-li se ochudit o překvapení ze závěru knihy. Jinak kniha je psaná jednoduchou formou. Až příliš jednoduchou. Žádné složitosti, žádné komplikované dialogy. Místy je čtení nudné. Zápletky, jak se oba hlavní hrdinové nacházeli o samotě, byly nepromyšlené, autorka asi nemá moc fantazie. Hlavní hrdinka oděná v noční košili a županu jde prostě za vikomtem do ložnice, aby mu něco sdělila... Bohužel je to kniha z nedávné doby, takže se nedá autorku omluvit tím, že časem to bude lepší, že se jedná o její spisovatelské začátky. Myšlenka příběhu dobrá, mohl by ji ale napsat jiný autor.

12.03.2015

Falešný vévoda Falešný vévoda Gayle Callen

Příběh je klasická romance, sympatičtí hlavní hrdinové k sobě nacházejí cestu. Kniha není humorná. Místy je tam romantika, místy erotika, podařily se i dvě napínavé scény. Ale celkově je styl autorky velmi jednoduchý až nudný. Žádný dialog vás nepřinutí k hlubšímu zamyšlení. Z historických romancí řadím toto dílko k těm slabším.

11.03.2015