poetree Online poetree komentáře u knih

Vlk a tma Vlk a tma Daniel Rušar

Mně i dětem se líbila, říkanka pro odvahu vykročit do tmy je super, ilustrace nám taky sedly.

21.07.2022 4 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Haha, jsem si nepřečetla komentáře a četla ji malým dětem.... no některé básničky jsem přeskočila :-) Ale dětem se příběh líbil, mně taky, mám ráda styl autorky a ilustrace jsou taky povedené.

21.07.2022 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Vzhledem k tomu, že moc nestíhám číst, vyhledavám krátké a obsahem hutné knihy. Mám raději aspoň trochu uzavřené konce, ale i tak dávám 5 hvězd.

27.05.2022 5 z 5

Medvídek a potopa světa Medvídek a potopa světa Katarína Macurová

První dobrovolně přečtená kniha syna :) Večer předtím jsem četla já, ráno on sám.

22.05.2022 5 z 5

Tomík jde ven Tomík jde ven Gunilla Wolde

Prima jednoduchá četba, děti moc bavila, smáli se u druhého příběhu jak koně :)

07.05.2022 5 z 5

Volím si tebe! Volím si tebe! Tracey West

Děti Pokémony milujou, já je taky můžu, ale koukat na to v TV je myslím lepší, než třikrát v jedné větě číst Pikachu.... :)

14.04.2022 3 z 5

Filipova nová dobrodružství Filipova nová dobrodružství Renata Kaminská

Celkem pěkně napsané, občas mi to přišlo moc agitační a v kapitole o stravě si myslím, že jsou trochu zastaralé informace; kapitola o šikaně je jistě moc užitečná. Děti knihu hltaly a i ilustrace se jim kupodivu líbily :)

08.04.2022 4 z 5

Opičák na útěku Opičák na útěku Leo Timmers

Verše mi nepřišly moc nápadité (možná chyba v překladu?), ale ilustrace jsou povedené a vyprávějí příběh i bez textu.

27.02.2022 4 z 5

Rituály šťastné rodiny Rituály šťastné rodiny Ester Bezděk

Milé, pěkné, jako by si člověk listoval instagramem :-) Bavilo mne to, trochu inspirovalo.

24.02.2022 4 z 5

Dodo: Cesty do neznáma Dodo: Cesty do neznáma Veronika Klener

Mně se to líbilo. Poselství je pěkné. Snově ztvárněné - ne zcela běžné, jako Dodo :)

23.02.2022 4 z 5

Umění života po japonsku Umění života po japonsku Jo Peters

Knížka plná krásných fotek hladících po duši ty, kteří mají pro Japonsko slabost jako já... Lehce vás uvede do umění japonského myšlení, příjemné čtení to je.

23.02.2022 4 z 5

Jeje jeje jeje, něco se mi děje! Jeje jeje jeje, něco se mi děje! Robin Král

Některé verše se MOC povedly! s dovolením / bez dovolení ochutnávka:

Jedna ručka, druhá ručka,
nedám ti ji, to je půjčka!
Jedna noha
(jedna z mnoha).
Honem ji strč do trika!
Dokavad se pěkně směju,
to se ti to oblíká!

03.01.2022 4 z 5

Kam se draci rádi vrací Kam se draci rádi vrací Olga Dandová

4,5*, nádherné ilustrace, prchavé příběhy, které mi připomínaly Kvaka a Žbluňka... a také si mne získali svou náklonností ke kávě a zázvorovým sušenkám :-)

10.12.2021 5 z 5

Karel Gott - Solitér Karel Gott - Solitér Miroslav Graclík

Nejucelenější kniha o p. Gottovi. Nádhera

29.08.2021 5 z 5

Gruffalo - kniha se zvuky Gruffalo - kniha se zvuky Julia Donaldson

U nás velmi oblíbený vánoční dárek se zvuky i bez :) Navíc má ten hezčí překlad :)

03.06.2021 5 z 5

Jsem nadšená, krásné ilustrace i příběh.

27.03.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Poslouchali jsme s pětiletým synem na rádiu Junior a oběma se nám to moc líbilo.

23.03.2021 5 z 5

Kapela pana Anděla Kapela pana Anděla Karel Šiktanc

jedna z nejkrásnějších knih pro děti

06.10.2020 5 z 5

Flandil ve školce Flandil ve školce Barbora Hamblin

Ty jo, asi hormony mateřské, ale já jsem tedy občas nemohla číst, jak mě dojímalo, jak byla Flandilova maminka hodná a moudrá. Pro mne příjemné scifi :-)

20.09.2020 5 z 5

Mravenečkova dobrodružství Mravenečkova dobrodružství Stanislava Reschová

Celkem slušná pohádka, dokonce se nám poprvé stalo, že jsme se SPOLEČNĚ se synem zasmáli situaci s pomalým šnekem, jinak vtipy ještě moc nepobírá :-)

16.08.2020 4 z 5