Poeta.kno Poeta.kno komentáře u knih

Se zamotaným vřetenem Se zamotaným vřetenem Piers Anthony

Kvalitou příběhu mi to přijde někde mezi prvním a druhým dílem. Trochu jsem se ztrácel v cestě peklem. Překvapilo mne, že názvy některých kapitol se jinak jmenovaly v obsahu a jinak v knize.

07.06.2018 3 z 5

Ve skleněných hodinách Ve skleněných hodinách Piers Anthony

Slabší než předchozí díl, trochu mi to kazí chuť do čtení dalších tří dílů. Popisování roztažitosti a smršťování vesmíru mi přijde zbytečně složité.

22.05.2018 3 z 5

Na bledém oři Na bledém oři Piers Anthony

Vcelku zajímavý námět a i pěkně napsaný. Občas se opakuje a připomíná myšlenka, což je zbytečné. Hlavně že vše dobře dopadne.

12.05.2018 4 z 5

Cesta časem Cesta časem Rob Swigart

Musim přiznat, že jsem se ve třetí části ztrácel v ději a chtěl jsem knihu vzdát, ale vydržel jsem do konce. Příběh mne i občas pobavil, zvláště se mi líbily výrazy vyjadřující pohlavní orgány a sex.

09.04.2018 3 z 5

Elektroinstalace Elektroinstalace kolektiv autorů

Na to, že je to kniha z roku 2005, tedy 13let stará, tak je pěkně zpracovaná. Já jako elektrikář jsem se nedozvěděl nic nového, ale pro lajka určitě užitečné čtení. Hlavně nezapomenout, že normy se malinko změnily od vydání této knihy. I třeba žárovky udělaly pokrok kupředu využitím LED technologií.

12.03.2018 4 z 5

Najednou někdo klepe na dveře Najednou někdo klepe na dveře Etgar Keret

Kniha plná povídek psaných bez ostychu, tak, jak autorovi "zobák narost". Těžko vybrat nejlepší znich,ptž každá je svým způsobem jedinečná a čtou se krásně jedna za druhou.

11.03.2018 4 z 5

Zbraň Zbraň Robert Mason

Příběh robota, který pozná chuť svědomí a citů. Příběh má svůj spád a hlavní hrdina je výrazný, narozdíl od vedlejších postav. Jenže....tak prasácký (pardon za ten výraz, ale opravdu to jinak nejde) překlad jsem nikdy neviděl! Několikrát jsem musel větu přečíst znovu, abych ji pochopil.

07.03.2018 2 z 5

Dar na rozloučenou Dar na rozloučenou Robert Mendelsohn

Příběh mi vůbec nepřijde jako thriller. Hlavní pointa mi došla někdy v první pětině knihy. Ikdyž jsem čtení chtěl v půlce knihy vzdát, tak jsem vydržel a knihu dočetl.

19.02.2018 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Super kniha a ještě suprovější příběh! Je v něm snad vše, co od příběhu očekávám. Hned jdu číst druhý díl!

26.01.2018 5 z 5

Legenda o ptačích lidech Legenda o ptačích lidech Daniel Jerman

Krásný příběh plný lásky i nenávisti. Napínavá legenda, čtivě napsaná. Jen konec jsem čekal rozvinutější.

22.01.2018 4 z 5

Už tě nepotřebuju Už tě nepotřebuju Arthur Miller

Kratší příběhy mi přišly bez pointy. Možná ve své době mohly zaujmout, ale mne neoslovily.

03.01.2018 2 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Celou knihu jsem měl pocit, že čtu film a ne příběh. Možná za to částečně můžou i fotografie z filmu.

20.12.2017 3 z 5

Meč od admirála: Román o dobytí Panamy Meč od admirála: Román o dobytí Panamy Merritt P. Allen

kniha opravdu barvitě popisuje příběh meče. Příběh má spád i šťastný konec.

17.12.2017 4 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Pěkná kniha, která se příjemně čte. Děj se vyvíjí trochu předvídatelně a logicky.

13.12.2017 4 z 5

Klam Klam John Altman

Zajímavý příběh, kt vyvrcholí větším překvapivým rozuzlením. Občas mi pčišlo, že jsou některé situace popisovány moc dopodrobna, ale to není na škodu.

05.12.2017 4 z 5

Bugsy - Vždyť se jenom zabíjíme Bugsy - Vždyť se jenom zabíjíme Dean Jennings

Kniha mne od začátku nechytla. Čekal jsem vyprávění formou příběhu a ne v podstatě rozhovorů. Dočetl jsem jen na stranu 23...

29.11.2017 1 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Vydržel jsem číst do konce páté kapitoly, pak jsem to vzdal. Ztrácel jsem se v ději, kt mi místy přišel až nesmyslný.

20.11.2017 1 z 5

Svedení umírají dvakrát Svedení umírají dvakrát Ann-Christin Hensher

Zajímavý príběh, kde napětí strídá romantika a romantiku zase napětí. Dlouho není známý pachatel, což príběhu pridává na čtivosti.

05.11.2017 4 z 5

2x mistři klasického hororu: Klenot sedmi hvězd / Carmilla 2x mistři klasického hororu: Klenot sedmi hvězd / Carmilla Bram Stoker

Oba příběhy jsou zajímavé, ikdyž do hororu, jak si ho představujeme dnes, mají daleko. První příběh je možná až zbytečně rozepsaný podrobnými popisy. Druhý mne zaujal více.

27.10.2017 4 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Krásně napsaná kniha, nečekal jsem, že bude lepší než první díl, ale opravdu je. Je to napínavý příběh, kde dopředu nevíte, co se stane. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout.

22.10.2017 5 z 5