Legenda o ptačích lidech

Legenda o ptačích lidech https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37516/legenda-o-ptacich-lidech-proroctvi-ze-zakazane-knihy-37516.jpg 4 7 3

Některá proroctví se nikdy nenaplní, některá však ano… Děj románu je zasazen do období starověku, kdy se svět snaží ovládnout mocné impérium Golanské říše. Mezi jejím obyvatelstvem panují xenofobní nálady vůči národu ptačích lidí, z jehož řad vzejde okřídlený mesiáš, který podle proroctví staré vědmy svede rozhodující boj o existenci veškerého lidstva proti silám zla. Proroctví ze Zakázané knihy vypráví o jeho zrození, dětství, lásce ke golanské princezně a snahách vládců říše o jeho odhalení a likvidaci.... celý text

vlkodlaq
15.06.2020 1 z 5

Zvykl jsem si vybírat knihy ke čtení podle hodnocení zde na databázi, ale už několikrát jsem se spálil, legenda o ptačích lidech je dalším takovým šlápnutím vedle. Když pominu celkem zbytečně nakydané evangelium ze začátku, příběhu chybí logika, spád, akce i napětí. Do čtení jsem se musel často nutit, několikrát jsem knihu chtěl odložit úplně a pustit se do něčeho čtivějšího. K závěru se čitelnost přece jen trochu zlepšila, ale pozdě a málo. Potenciál zůstal naprosto nevyužit. Zase se jednou upřímně divím tak vysokému hodnocení.

Poeta.kno
22.01.2018 4 z 5

Krásný příběh plný lásky i nenávisti. Napínavá legenda, čtivě napsaná. Jen konec jsem čekal rozvinutější.

miska2609
28.05.2012 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná "legenda" plná napětí a překvapení. Čte se jedním dechem.

Daniel Jerman
česká, 1971