Poeta.kno Poeta.kno komentáře u knih

Náruč zelené matky Náruč zelené matky Piers Anthony

Děj se pomalu rozjíždí, ale kvalitou je na úrovni prvního dílu, navíc ještě pár stránek před koncem nevíte jak to dopadne.
Je to vše vize nebo realita?
A dopadne to špatně nebo dobře?
Doporučuji přečíst :)

10.07.2018 4 z 5

Vláda rudého meče Vláda rudého meče Piers Anthony

Tento díl mi nepřišel tak poutavý jako první či třetí. Čím více mám z této série přečteno, tím více mi každý díl připadá stejný...Láska - převtělení - boj se satanem - vítězství.

23.06.2018 3 z 5

Se zamotaným vřetenem Se zamotaným vřetenem Piers Anthony

Kvalitou příběhu mi to přijde někde mezi prvním a druhým dílem. Trochu jsem se ztrácel v cestě peklem. Překvapilo mne, že názvy některých kapitol se jinak jmenovaly v obsahu a jinak v knize.

07.06.2018 3 z 5

Ve skleněných hodinách Ve skleněných hodinách Piers Anthony

Slabší než předchozí díl, trochu mi to kazí chuť do čtení dalších tří dílů. Popisování roztažitosti a smršťování vesmíru mi přijde zbytečně složité.

22.05.2018 3 z 5

Na bledém oři Na bledém oři Piers Anthony

Vcelku zajímavý námět a i pěkně napsaný. Občas se opakuje a připomíná myšlenka, což je zbytečné. Hlavně že vše dobře dopadne.

12.05.2018 4 z 5

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Se třetím dílem je vidět, že se autorčin styl psaní zdokonaluje. Sice je tam pár pasáží, kt jsou zbytečně rozepsané, ale i tak se mi příběh líbil. Co se mi ale nelíbilo je to, že zde v komentářích níže se dozvíte, jak kniha dopadne! Jak někdo může odhalit hlavní pointu, ať je sebevíc dopředu jasná?

05.05.2018 4 z 5

Zásvětí Zásvětí Alexandra Adornetto

Tento druhý díl mi přišel lepší než první, má trochu méně předvídatelný vývoj, ikdyž je hlavní dějová linie dopředu jasná. Jsem zvědav, jak celý příběh vyústí ve třetím díle

29.04.2018 4 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Opravdu jednoduchý a klasický příběh. Celkem oddechové čtení, místy popsané zbytečně dopodrobna. Ale na to, že ho napsala sedmnáctiletá autorka, tak se dá číst. Jdu na druhý díl.

15.04.2018 3 z 5

Cesta časem Cesta časem Rob Swigart

Musim přiznat, že jsem se ve třetí části ztrácel v ději a chtěl jsem knihu vzdát, ale vydržel jsem do konce. Příběh mne i občas pobavil, zvláště se mi líbily výrazy vyjadřující pohlavní orgány a sex.

09.04.2018 3 z 5

Děti na zabití Děti na zabití Milada Golobová

Tato kniha je důkazem, že jsou na světě lidé různí. Nejen dobří a zlí, ale i lidé, kterým záleží jen na sobě. A kolikrát je těžké potrestat zlo některých lidí vůči jiným lidem.

01.04.2018 5 z 5

Motýlek 2. díl Motýlek 2. díl Henri Charrière

Napínavý příběh od něhož se nejde odtrhnout. Kvalitou stejně dobrý jako první díl. Těžko uvěřit, že toho tolik mohl zažít jediný člověk.

27.03.2018 5 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Příběh podle skutečné události je silný a napínavý. Každou další stránkou jsem se jen divil, co dalšího osud autorovi přinese. Hlavní hrdina, autor sám, má spoustu štěstí, ale i špetku smůly. Hned se jdu vrhnout na druhý díl!

20.03.2018 5 z 5

Elektroinstalace Elektroinstalace kolektiv autorů

Na to, že je to kniha z roku 2005, tedy 13let stará, tak je pěkně zpracovaná. Já jako elektrikář jsem se nedozvěděl nic nového, ale pro lajka určitě užitečné čtení. Hlavně nezapomenout, že normy se malinko změnily od vydání této knihy. I třeba žárovky udělaly pokrok kupředu využitím LED technologií.

12.03.2018 4 z 5

Najednou někdo klepe na dveře Najednou někdo klepe na dveře Etgar Keret

Kniha plná povídek psaných bez ostychu, tak, jak autorovi "zobák narost". Těžko vybrat nejlepší znich,ptž každá je svým způsobem jedinečná a čtou se krásně jedna za druhou.

11.03.2018 4 z 5

Zbraň Zbraň Robert Mason

Příběh robota, který pozná chuť svědomí a citů. Příběh má svůj spád a hlavní hrdina je výrazný, narozdíl od vedlejších postav. Jenže....tak prasácký (pardon za ten výraz, ale opravdu to jinak nejde) překlad jsem nikdy neviděl! Několikrát jsem musel větu přečíst znovu, abych ji pochopil.

07.03.2018 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Knize se určitě nedá upřít moc dobrý námět. Příběh je napínavý a čtivý od začátku do konce. Postupy některých členů policejní jednotky nejsou asi podle standartů, ale to nemá na smysl příběhu vliv. Čekal jsem o trochu lepší děj, proto hodnotím 4/5.

28.02.2018 4 z 5

Dar na rozloučenou Dar na rozloučenou Robert Mendelsohn

Příběh mi vůbec nepřijde jako thriller. Hlavní pointa mi došla někdy v první pětině knihy. Ikdyž jsem čtení chtěl v půlce knihy vzdát, tak jsem vydržel a knihu dočetl.

19.02.2018 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Tento třetí a zároveň závěrečný díl série se mi také líbil nejvíce. Nathanův osud jsem ve všech třech dílech hltal stránku po stránce. Nejradši bych byl v boji po jeho boku a pomáhal mu vyhrát válku.

09.02.2018 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Tento druhý díl mi přijde stejně dobrý jako ten první. Opravdu obsahuje vše, co od příběhu očekávám. Napětí, lásku, smutek, smrt...vše. Hned se jdu pustit do třetího dílu!

04.02.2018 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Super kniha a ještě suprovější příběh! Je v něm snad vše, co od příběhu očekávám. Hned jdu číst druhý díl!

26.01.2018 5 z 5