Náruč zelené matky

od:


KoupitKoupit eknihu

Orb měla vzácný dar - magii která se projevovala , kdykoliv zpívala nebo hrála na harfu.
Pak pořišla Orbina matka Niobe jako podoba osudu a zvěstovala Orb, že byla vybrána pro roli vtělení přírody - zelené matky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31831/naruc-zelene-matky-MtG-31831.jpg 4.246
Série:

Inkarnace Nesmrtelnosti (5.)

Orig. název:

Being a Green Mother (1987)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Classic And
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Poeta.kno
10. července

Děj se pomalu rozjíždí, ale kvalitou je na úrovni prvního dílu, navíc ještě pár stránek před koncem nevíte jak to dopadne.
Je to vše vize nebo realita?
A dopadne to špatně nebo dobře?
Doporučuji přečíst :)

jan14s
21.03.2017

Nejblíže kvalitě prvního dílu, vynikající konec.

Eldar80
25.12.2016

Myslel jsem si, že mne Piers už ničím nepřekvapí, ale opět se mu to podařilo. Už od začátku jsem počítal s nudným a nepovedeným začátkem. Bohužel realita byla ještě horší. Začátek sice nebyl tak naivní jako u předchozích knih, ale byl neúměrně dlouhý.
Prakticky do poloviny knihy se toho moc nedělo a krom toho se mi děj nijak zvlášť nelíbil. Říkal jsem si, hochu jesli se tohle nezlepší, nedostaneš ani ty 3 hvězdy. Naštěstí kolem 140 stránky příběh dostal větší hloubku. Ani ne tak v ději jako spíš mezi řádky. A ikdyž i dál byl děj docela předvídatelný, musím stále obdivovat jak Piers dokáže využít minulých knih a příběh celé série dále komplikovat. Výslednou známku tak spíš dávám za promyšlenost a hlavně zato, že něco takového snad ani nemá obdoby. Asi nejvíc mě fascinuje, že Piers ač ateista, tak nedostatkem fantazie rozhodně netrpí. Nápady sice skvělé, ale to provedení pokulhává a zde asi nejvíc. Kniha je o trochu lepší než předchozí a víc asi nemá cenu psát, protože to budou číst jen ti, kteří si zvykli na Piersovo neumělé psaní. Nejvíc zvláštní však je, že i přes nic moc začátek a zbytečně natažený konec na mě kniha docela zapůsobila a kvůli tomu dávám 80%

czpilar
09.09.2016

Další skvělý díl Inkarnace, který opět doplňuje příběhy z předchozích knih.
Skvělé počtení, nemohl jsem se od knihy vůbec odtrhnout.
Škoda jen, že další díly již nebyly přeloženy. Nezbývá nic jiného, než se na ně vrhnout v angličtině. Takhle série ale za to stojí.

Terva
28.10.2015

Nejkrásnější postava panteologie. Orb je prostě bohyně, vládnoucí magií a uměním. Příroda - Zelená matka, to je Orb, dcera Niobe, ženy Osudu. Krásně zamotané, krásně opředené tajemnem, tak jen spočiňte v náručí Zelené matky, ale neusněte na vavřínech, Satan stále bdí a jeho touha po moci je čím dál tím větší. Malá ochutnávka: Vykročila k němu, jako by plula v oblacích, a rozevřela náruč. Její pochybnosti se vytratily, shořely v ohni radosti, který vytryskl z jejího srdce a naplnil její hruď i celou její bytost. Když píseň skončila, padla zdánlivá noc a ona se stulila do jeho náruče............ Opět krásný příběh a je jen škoda, že nepokračuje. Možná bych přivítal knihu o Bohu i o Satanovi, ale to už je v rukách jiného osudu a jiného světa.

Nico
07.03.2012

Četla jsem si strašně strašně dávno, ale pamatuji si, že mě nadchla... Bylo mi nějakých 14 - 15 let. Dodnes si z nepochopitelných důvodů pamatuji útržky, takže musela být dobrá :)