Náruč zelené matky

Náruč zelené matky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31831/bmid_naruc-zelene-matky-MtG-31831.jpg 4 62 7

Inkarnace Nesmrtelnosti série

< 5. díl

Orb měla vzácný dar - magii která se projevovala , kdykoliv zpívala nebo hrála na harfu. Pak pořišla Orbina matka Niobe jako podoba osudu a zvěstovala Orb, že byla vybrána pro roli vtělení přírody - zelené matky.

Romány Fantasy
Vydáno: , Classic And

Being a Green Mother , 1987

NjaŇaMrnčala
31.05.2022 4 z 5

Celá série je úžasná.

Poeta.kno
10.07.2018 4 z 5

Děj se pomalu rozjíždí, ale kvalitou je na úrovni prvního dílu, navíc ještě pár stránek před koncem nevíte jak to dopadne.
Je to vše vize nebo realita?
A dopadne to špatně nebo dobře?
Doporučuji přečíst :)

jan14s
21.03.2017 5 z 5

Nejblíže kvalitě prvního dílu, vynikající konec.

Eldar80
25.12.2016 4 z 5

Myslel jsem si, že mne Piers už ničím nepřekvapí, ale opět se mu to podařilo. Už od začátku jsem počítal s nudným a nepovedeným začátkem. Bohužel realita byla ještě horší. Začátek sice nebyl tak naivní jako u předchozích knih, ale byl neúměrně dlouhý.
Prakticky do poloviny knihy se toho moc nedělo a krom toho se mi děj nijak zvlášť nelíbil. Říkal jsem si, hochu jesli se tohle nezlepší, nedostaneš ani ty 3 hvězdy. Naštěstí kolem 140 stránky příběh dostal větší hloubku. Ani ne tak v ději jako spíš mezi řádky. A ikdyž i dál byl děj docela předvídatelný, musím stále obdivovat jak Piers dokáže využít minulých knih a příběh celé série dále komplikovat. Výslednou známku tak spíš dávám za promyšlenost a hlavně zato, že něco takového snad ani nemá obdoby. Asi nejvíc mě fascinuje, že Piers ač ateista, tak nedostatkem fantazie rozhodně netrpí. Nápady sice skvělé, ale to provedení pokulhává a zde asi nejvíc. Kniha je o trochu lepší než předchozí a víc asi nemá cenu psát, protože to budou číst jen ti, kteří si zvykli na Piersovo neumělé psaní. Nejvíc zvláštní však je, že i přes nic moc začátek a zbytečně natažený konec na mě kniha docela zapůsobila a kvůli tomu dávám 80%

dpxcz
09.09.2016 5 z 5

Další skvělý díl Inkarnace, který opět doplňuje příběhy z předchozích knih.
Skvělé počtení, nemohl jsem se od knihy vůbec odtrhnout.
Škoda jen, že další díly již nebyly přeloženy. Nezbývá nic jiného, než se na ně vrhnout v angličtině. Takhle série ale za to stojí.

Terva
28.10.2015 5 z 5

Nejkrásnější postava panteologie. Orb je prostě bohyně, vládnoucí magií a uměním. Příroda - Zelená matka, to je Orb, dcera Niobe, ženy Osudu. Krásně zamotané, krásně opředené tajemnem, tak jen spočiňte v náručí Zelené matky, ale neusněte na vavřínech, Satan stále bdí a jeho touha po moci je čím dál tím větší. Malá ochutnávka: Vykročila k němu, jako by plula v oblacích, a rozevřela náruč. Její pochybnosti se vytratily, shořely v ohni radosti, který vytryskl z jejího srdce a naplnil její hruď i celou její bytost. Když píseň skončila, padla zdánlivá noc a ona se stulila do jeho náruče............ Opět krásný příběh a je jen škoda, že nepokračuje. Možná bych přivítal knihu o Bohu i o Satanovi, ale to už je v rukách jiného osudu a jiného světa.

Nico
07.03.2012 5 z 5

Četla jsem si strašně strašně dávno, ale pamatuji si, že mě nadchla... Bylo mi nějakých 14 - 15 let. Dodnes si z nepochopitelných důvodů pamatuji útržky, takže musela být dobrá :)

Piers Anthony
britská, 1934
1994  83%Na bledém oři
1995  84%Dvojí nekonečno
1991  78%Záblesk paměti
1995  88%Modrý adept
2000  77%Chameleon a zaklínadlo

Kniha Náruč zelené matky je v