Vláda rudého meče

od:


KoupitKoupit eknihu

Mym byl oddaný syn, ale jeho otec Rádža příliš často zasahoval do výběru jeho životních lásek. Raději než by se ženil bez lásky chopil se rudého meče, symbolu postu vtělení války.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31830/vlada-rudeho-mece-31830.jpg 447

Série:

Inkarnace Nesmrtelnosti (4.)

Orig. název:

Welding a Red Sword (1986)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Classic And
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Poeta.kno
23. června

Tento díl mi nepřišel tak poutavý jako první či třetí. Čím více mám z této série přečteno, tím více mi každý díl připadá stejný...Láska - převtělení - boj se satanem - vítězství.

jan14s
21.03.2017

Trochu slabší díl, který ale nakonec zachránil konec.

Eldar80
25.12.2016

Zatímco předchozí kniha málem překonala první díl, tahle byla zatím nejslabší z celé pentalogie. V knize se totiž opakují všechny nedostatky z předešlých knih. Na jednu stranu je neuvěřitelné co vše dokázal Piers vytěžit z nápadu souboje nesmrtelných Vtělení proti Satanovi, ale v tomto pokračování se to již začlo trochu zajídat. Možná není dobré číst knihy této série hned za sebou. Přecejen na sebe navazují jen velmi volně, ikdyž se děj různě proplétá a ve všech knihách vystupují stejné hlavní postavy.
V knize se sice objevují další originální nápady, ale nyní ne a ne propadnout ději, jak se to vždy stalo u předchozích knih. Piers i přes chabé začátky vždy nějak dokázal zaujmout, ale jesli jsem zde už nedokázal překousnout příliš zjevnou vykonstruovanost? Nevím. Děj sice hezky ubíhá. Sem tam se objeví nějaká úsměvná situace, ale něco tomu chybí. Naštěstí je to pořád obstojně zábavné a obávám se, že něco podobného bude asi sotva existovat.
Ohledně zpracovnání je to však bída. Zhruba od poloviny knihy se objevuje spousta překlepů a v poslední třetině špatně přeložené věty, které dokonce někdy nedávají smysl. A v závěru knihy chybí zhruba půl strany. To zabolelo. :(
Naštěstí byla kniha přiměřeně krátká. Kdyby obsahovala více vaty bylo by hodnocení ještě horší. Ale i tak hezkých 75%

czpilar
31.08.2016

Inkarnace mě s každým dalším dílem pořád baví a ne jinak tomu bylo i s touto knihou.

Terva
28.10.2015

Opět Satan a jeho pikle. Tentokrát je na straně dobra Mym, muž jenž se rozhodl vzít do ruky Rudý meč a vést boj proti ....všem. Tohle je slabé dobrodružství a nějak mi nesedlo. Přesto, pln očekávání ze setkání s Chronosem, Thanatosem nebo Lachesis mě nutilo prostě číst dál a ponořovat se více do šíleností válek, smrti a Satanovo intrik. Věci zde zajdou až moc daleko a mnohdy to vypadá na totální porážku a Satanovo vítězství, ale neradujte se, příběh není takový, jakým by se mohl zdát. Malá ochutnávka: Seskočil a kráčel ke břehu. Okamžitě připlavala ryba nadpřirozeného druhu. Ne, není to ryba, má to nohy a spodní část těla muže. Ale nad linií pasu to má ploutve a žábra a tlamu to má plnou zubů........... Tak jen vřele do čtení, zase jeden příběh, který mohu doporučit.

Vevericka.eva
11.09.2012

Vláda rudého meče se zabývá vtělením Války. Děj je velmi zajímavý a poutavý.
Osudům Luny se věnuje jen velmi okrajově, a tak zbývá spousty místa na osud Myma/Války.
Kvalitativně bych ho zařadila na roveň prvního dílu.