pismenkovyJoe pismenkovyJoe komentáře u knih

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Tohle se četlo úplně samo :)

19.05.2019 4 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Stručné, jasné a děsivé. Knihu jsem zhltl na jeden zátah a vykouřil u ní snad tucet cigaret, mírně mě její čtení znervózňovalo. Nejhorší na tom je, že historie se může opakovat lusknutím prstu, takže zdravím všechny národní nacionalisty a podobné přesvědčence a "vlastence". Jedna hvězda dolů za to, že autor plácal jedno přes druhé a dost toho jen tak nakousnul, mohla být tedy obsáhlejší, když už.

24.04.2019 4 z 5

Palladium Palladium Boris Razon

Mě to nějak nechytilo, mohlo z toho být něco opravdu neotřelého a silného, námět je to velmi dobrý, ale já se do toho nedokázal tolik ponořit. Možná to chtělo i více podnětů pro fantazii, této knize by neuškodilo kdyby byla delší a autor své toulání popsal lépe.

21.04.2019 3 z 5

Ottův historický atlas: Praha Ottův historický atlas: Praha Eva Semotanová

Perfektně obsáhlá kniha, jen některým obdobím pražské historie je věnována veliká pozornost, jiným bohužel jen strohá. Stejně je to i s pozorností věnovanou určitým místům nebo daným oborům, ale to se dá pochopit, do jedné knihy se nemůže vejít něco tak obsáhlého jako je celá pražská historie, proto možná škoda, že není rozdělena na více dílů. Jinak souhlasím s RH, informace skvělé a dobové obrazy a fotografie úžasné. Kvalita soudobých fotografií je ale opravdu tragická, taky je škoda že byla celá Praha nafocena snad v jediný den a to na podzim, větší rozmanitost ročních období by taky neuškodila. Pak jsem si všiml spousty chyb, hlavně ke konci knihy mě jich několik přímo praštilo do očí, popletené letopočty, názvy a další zásadní informace jsou v takové knize opravdu ostuda.

21.04.2019 5 z 5

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Nejvíce jsem se ponořil do Pásma a pak už mi to moc nešlo, a to jsem se snažil udělat si na čtení pohodu a klid. Možná to budu muset vyzkoušet příště s alkoholem, jak píše blinddone, ke své smůle mám zrovna suchý duben! A nebo si Alkoholy seženu v překladu Čapka, třeba to bude lepší než překlad pana Kopty.

21.04.2019 3 z 5

Praha neznámá III Praha neznámá III Petr Ryska

Tento díl jsem si koupil zároveň s dílem prvním, číst jsem ho začal později a přesto mám přečtený jako první :) Všechny místa jsem více či méně znal, přesto jsem se na ně při čtení pokaždé vypravil. Díky vyprávění pana Rysky, které je velmi poutavé a pohodové a které vás dokáže dostat do turistického módu i ve vedlejší vsi jsem si to opravdu užil. Myslím, že je jedno jak dobře znáte prostředí Prahy, užijete si to v každém případě :)

21.04.2019 4 z 5

Politika jako absurdní drama Politika jako absurdní drama Jiří Suk

Já jsem jako ročník 92 vděčný za každou takhle bravurně napsanou knihu o nedávných dobách, při kterých se rozhodovalo o nás, ještě ale bez nás :)

14.04.2019 5 z 5

Incident v Twenty-Mile Incident v Twenty-Mile Trevanian (p)

Takovej docela pohodovej western příběh plnej sympaťáků i bastardů. Příběh není z nejakčnějších ani nejkrvavějších a přesto jsem ho zhtnul na jeden zátah aniž by mě přestal bavit, možná za to může Ringo Kid :) Co mě opravdu dostalo, tak je Trivianův doslov! Už snad kvůli závěru knihy doporučuji přečíst, budete překvapeni.

14.04.2019 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Mám radost z jedné jediné věci, z toho že jsem tak natvrdlej, že mi tyhle věci nemusí vrtat v hlavě nějak moc dlouho, to by se z toho jeden mohl snadno třeba zbláznit :)

03.04.2019 4 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Pár povídek jsem nepochopil, jako moudřejší se k nim ještě vrátím a věřím že i ty mi dojdou :) Většina povídek se mi líbila, některé ovšem méně, hlavně ty kratší. Nejvíce mě zaujala úplně poslední povídka, O zpěvačce Josefině aneb Myší národ.

30.03.2019 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Popravčího jsem si přečetl hned po první knize s Hunterem a Garciou a trochu jsem se bál, abych se stylu Cartera nepřejdl. A bál jsem se zbytečně. Popravčí mě vtáhl a nepustil do posledního písmene, skvělé oddechové čtení u kterého si ani na chvíli neodechnete.

22.03.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělý a napínavý thriller od začátku až do konce. Myslím že jsem právě objevil svého oblíbeného autora :)

22.03.2019 4 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Tak tuhle knihu si budu muset za čas přečíst ještě jednou. I když je skvělá, tak si stejně myslím, že mi pravděpodobně část toho všeho musela nedocvaknout. Taky se brzy pustím do další knihy od Mitchella, jestli je tohle prvotina, tak mě jistě čeká další geniální čtení.

13.03.2019 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Velmi silné a zdařilé drama. Čapek opět nezklamal.

11.03.2019 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Na této knize se mi pár věcí líbilo, ale jinak je to docela průměrná detektivka. Nevím co o této knize víc napsat, asi jen, že klidně sáhněte po něčem jiném a moc vlastně nepřijdete.

09.03.2019 3 z 5

Nejkrásnější české pověsti Nejkrásnější české pověsti Břetislav Nikl

První polovinu knihy tvoří pověsti od Břetislava Nikla, jsou to pověsti většinou dobře známé a pěkné. Druhou půlku sepsal Matěj Mikšíček, jeho pověsti jsou moravské, některé známé, jiné vůbec, většinou jsou taky krásné, některé ale nudné a nezajímavé. Myslím, že první polovina knihy je lepší. Tak jako tak to bylo docela pěkné čtení :)

07.03.2019 4 z 5

Lidi jsou idioti a já to můžu dokázat Lidi jsou idioti a já to můžu dokázat Larry Winget

Na můj vkus se Larry zaměřuje až moc na finanční úspěch a méně na opravdové štěstí. Ale je to Američan a vlastně to není až tak špatně, protože na téma štěstí existuje taky mnoho knih. Larry není drzí, je jen upřímný. Knížka je plná jednoduchých rad, je to takové sumárum. Já nejsem moc úspěšný a už vůbec ne bohatý a kniha se mi líbila, takže si myslím že pokud někoho dopálila, tak to mělo svůj důvod a to jiný než že je idiot autor :)

07.03.2019 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Kniha je docela krátká a slušně zvrhlá, tudíž nechápu jak mohla někoho nudit a proč si ji lidé bez fantazie vůbec berou do ruky. Přiznám se že mě překvapilo kolik způsobů radovánek a výrazů bylo v 19.století známo. Nedokážu si představit výrazy tehdejší společnosti při čtení něčeho takového, pro autory tohoto dílka to muselo být velmi zábavné :)

03.03.2019 4 z 5

Othello Othello William Shakespeare

První kniha od Shakespeara a líbila se mi. Přečtena je za chvilku a příběh je silný, velmi přehledný a čtivý, plný lidských hříchů a tragédií, ze života.. :)

01.03.2019 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Některé povídky baví více, jiné méně, ale rozhodně jsou všechny zajímavé a zábavné. Nerudův styl mi vyhovuje a za mně si určitě zaslouží pět hvězd.

27.02.2019 5 z 5