Matka přehled

Matka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382024/bmid_matka-fF4-382024.jpg 4 2078 2078

Matka ztratila postupně manžela a čtyři syny a u pátého se musí rozhodnout mezi svou mateřskou láskou a jeho povinností bránit vlast a nevinné...

Divadelní hry Literatura česká
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Matka , 1938

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Matka. Přihlašte se a napište ho.

cukrovka
26.04.2024 5 z 5

Klasika české literatury. Ještě jako dítě jsem tuto hru viděla na prknech Národního divadla a vůbec mě nenadchla. Prostě jsem ji nepochopila. Nyní, kdy už jsem si přeci jenom něco odžila a jsem i matkou, musím konstatovat, že je to velmi zajímavé dílo plné emocí.

Aleshgang
04.04.2024 5 z 5

Páni, dost emotivní. No nebudu to tady dlouho popisovat, druhá nejlepší Čapkovo hra (hned po bílé nemoci) která stojí rozhodně za přečtení. Hlavně pro matky které své děti milují a tak budou mít s hlavní postavou velký soucit.

ZaOndra
28.02.2024 5 z 5

9/10
Matka je protiválečné drama Karla Čapka, které vyšlo v roce 1938. Hra se odehrává během první světové války a sleduje osud matky, která ztrácí své syny v boji.
Hra je silné a dojemné dílo, které zobrazuje hrůzy války a utrpení matek, které ztrácí své děti. Čapek v ní mistrně vykresluje psychologii postav a klade otázky o smyslu války a o vlastenectví.
Na knihu mám ovšem velmi vlastní názor odlišný od ostatních čtenářů: Kdybych nevěděl, že dílo napsal Karel Čapek s protiválečným antifašistickým účelem, snad bych si i myslel, že je to propagandistická literatura povzbuzující matky, aby pouštěly své syny a muže do války.
Matka je nadčasové dílo, které je aktuální i dnes. Je to důležitý apel proti válce a násilí. Hra je relativně krátká a snadno se čte, takže je vhodná i pro ty, kteří nemají s dramatem moc zkušeností.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Matka v seznamech

v Právě čtených18x