pismenkovyJoe

AmandaAmandaKristýna Sněgoňová

Pokračování opravdu ještě lepší než první díl, neskutečně jsem se pobavil. Těším se na pokračování a rozhodně nechci urazit Kotletu, ale doufám že co nevidět po něm vyjde i další kniha Kristýny :)

Plástev jeduPlástev jeduJosef Pecinovský

Plástev jedu je famózní, velmi se těším na pokračování, místnímu hodnocení navzdory.

Ticho a vřavaTicho a vřavaNihad Sirees

Inu je to zajímavé, ale že bych to někomu doporučil přečíst, no nevím nevím. Na mě po dočtení knihy padlo smutno z toho jak během pár let Sýrie dopadla a že tam ten život v porovnání s dneškem asi nebyl až tak špatný pro toho, kdo měl na to držet hubu a krok.

Operace ThümmelOperace ThümmelF. Kotleta (pseudonym)

Jasně, není to přesně to na co jsme od Kotlety zvyklí, ale to je na této knížce úžasné. Je to sice v lecčem jiné, ale kvalitu a styl Františka Kotlety to rozhodně nepostrádá a jak sám autor uvádí, zkusil něco trošku jiného a nového. A rozhodně nešlápl vedle, mě to fakt bavilo, hlavní hrdina je v pohodě, jeho kámoši taky a například povahu ještěrky sem si zamiloval. Uvidíme jak se bude tato nová série vyvíjet, ohlasy na Amandu od Kristýny Sněgoňové jsou skvělé, takže to vypadá že tu stojíme na začátku něčeho epického z klávesnic těchto dvou autorů.

03.12.2020

VyzvědačVyzvědačJames Fenimore Cooper

Až na to že Omega popletla hned v první větě letopočet, a to docela ostudně, tak to byl jinak docela pěkný dobrodružný román.

28.11.2020

A uzřela oslice andělaA uzřela oslice andělaNick Cave

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy něco takhle hltal. Jo je to černej hnus, ale krásnej černej hnus.

09.11.2020

Martin EdenMartin EdenJack London

Jack London je pro mě modla, za mě tedy naprosto famózní záležitost.

StopaStopaKathy Reichs

Dal bych míň hvězd ale kniha nemůže za to že jsem pitomec co si koupí knížku určenou pro o generaci mladší čtenáře :)

Čtení o TGMČtení o TGMKarel Čapek

Spojení Karla Čapka a Tomáše G. Masaryka nemůže zklamat.

Studená válkaStudená válkaBridget Kendall

Kniha nabízí vcelku stručný popis zásadních událostí odehrávajících se v době studené války. Oceňuji autorčinu nezaujatost a to hlavně při výběru svědků oněch dramatických chvil. Bohužel byl výběr svědků doby občas i docela zvláštní, třeba když vám zásadní událost popisují svýma očima tehdy sedmileté holčičky a nikdo jiný, jindy je to ale opravdu pěkné svědectví, například kapitola o válce ve Vietnamu byla famózní. Některá svědectví neprošla žádnou korekcí a věty o dvou slovech dramaticky sekané za sebou se možná dobře poslouchají, ale opravdu špatně se čtou. Úplně se mi nezamlouval ani styl překrývání všech svědectví po malých kapitolkách kdy se to člověku občas i plete a stírá se tím možnost přenést se na ono místo v onom čase a zažít dramatičnost těch chvil. Asi bych doporučil knížku před zakoupením nebo vypůjčením prolistovat, nemusí to sedět každému.

05.11.2020

Menší knížka o německých spisovatelích z Čech a MoravyMenší knížka o německých spisovatelích z Čech a MoravyPavel Kosatík

Knížka je to opravdu stručná a pro zběžné seznámení dostačující, ideální pro někoho kdo se nechce v tomto tématu babrat týdny a chce si tyto autory připomenout nebo se o jejich existenci něco malého dozvědět.

11.10.2020

Výzva k revoluciVýzva k revoluciTändzin Gjamccho

Na tohle už jsem dost cynický. Ale dávám 4 hvězdy už jen z té roztomilé naivity téhle knížečky a také proto že Dalajlámu mám upřímně rád.

20.09.2020

Mapa z kostíMapa z kostíJ. Rollins (pseudonym)

Kniha je akční a plná zvratů. Obsahuje také spoustu zajímavých informací, asi u žádné jiné knihy jsem nepoužil během čtení tak často google k dohledání dalších podrobností ohledně něčeho co bylo v příběhu zmíněno. Sigmu určitě doporučuji.

20.09.2020

Pes baskervillskýPes baskervillskýArthur Conan Doyle

Prokletí Baskervillů mi nedalo spát, dokud jsem ho s Watsonem a Holmesem nerozlouskl. Příběh byl napínavý a čtivý, určitě se k Doylovi ještě někdy vrátím.

12.09.2020

HirošimaHirošimaFrantišek Hrubín

Mě to nenadchlo tak jak jsem čekal, navíc mě rozčilovalo provedení knihy, no pár veršů ale stálo za těch pár minut.

05.09.2020

Chybný protokolChybný protokolMartha Wells

I díl třetí mi přišel zase o kus lepší než ten předchozí, plno akce a bylo to opravdu napínavé, jsem velmi zvědavý na další díl.

05.09.2020

Proces změnyProces změnyMartha Wells

Druhý díl se mi líbil mnohem více než ten první. Tohle mi nepřišlo tak odfláknuté, tohle už byla kvalitní rychlovka.

03.09.2020

Výpadek systémůVýpadek systémůMartha Wells

Obsahově bohaté asi jako dvě první kapitoly každého jiného sci-fi, sice proběhlo celé drama ale dosti povrchně. Forma deníku ale není špatná a doufám že další díly budou plynule navazovat a vyklube se z toho dobrý příběh. Naštěstí se mi podařilo koupit více dílů za velmi výhodnou cenu. Koupit tohle za plnou cenu a ještě nemít po ruce další díly do kterých se hned pustím, tak bych byl více rozčarovaný.

01.09.2020

Pět slovenských novelPět slovenských novelVincent Šikula

Kniha obsahuje krásné novely, nejvíce se mi líbila novela Dušana Duška Náprstek.

29.08.2020

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Z kytice jsem znal jen Polednici, celá sbírka se mi vyhýbala více než čtvrt století. A můžu říct že je to dobře, ve školních letech bych tímhle dílem lehce opovrhoval už jen z povinnosti povinné četby, teď sem si ale tuhle poezii užil, překrásné dílo!

09.08.2020

Metro 2035Metro 2035Dmitry Glukhovsky

Krásný závěr trilogie, líbí se mi kam Glukhovsky během metra dospěl. Z toho co se v podzemí dělo v posledním díle mě mrazilo mnohem víc než z démonů v tom prvním, ti jsou alespoň jen výplod fantazie. Provázání s prvním a druhým dílem se docela povedlo, rozhodně sem čekal slabší knížku. Čistě za poslední díl bych dal 4*, ale za slušnou trilogii a hluboký respekt k autorovi dávám poslednímu dílu hvězd 5.

03.08.2020

Mizející světMizející světAlonzo C. Addison

Až na nepochopitelné chyby v textu, většinou způsobené špatným překladem, jako například označování JAR jako Jižní Afrika, jde o poměrně zajímavou publikaci. Žádná velká myšlenka se nekoná, většinou naleznete čistá fakta doplněna o zajímavé fotografie.

01.08.2020

Náš život pod pěti kruhyNáš život pod pěti kruhyEmil Zátopek

Nádherná kniha, skvělé vyprávění pana Zátopka a hlavně paní Zátopkové. Zajímavé, občas velmi dojemné, většinou hlavně veselé.

01.08.2020

Vražda potřebuje reklamuVražda potřebuje reklamuDorothy L. Sayers

Naprosto skvělá anglická detektivka, autorčin styl se mi velmi zalíbil, spousta postav, dějových linek i humoru.

21.07.2020

Prstenec singularityPrstenec singularityPaul Melko

Nebyl to úplně špatný SF román, nápad dobrý a prostředí perfektní, přesto sem nedokázal do děje úplně zapadnout, po dočtení sem neměl vůbec žádný pocit. Možná moje chyba, kdo ví.

17.07.2020

SuperpoziceSuperpoziceKat Kaufmann

Tato kniha je šleha, snad autobiografie velmi nadané, život a svět okolo sebe vnímající ženy. Krásné nahlédnutí mysli, velmi pěkné myšlenkové pochody člověka tak podobnému mnohým jiným ve své generaci, nezáležijící na původu.

28.06.2020

Kaňon celý ze zlataKaňon celý ze zlataJack London

Všechny povídky jsou neobyčejné, napínavé, krásné..

22.06.2020

Zde stávaly LidiceZde stávaly LidiceVladimír Konopka

Moc milé vzpomínání na osud Lidic a Lidických občanů a to i přes občasné připomínání socialistických úspěchů. Bez nich by bohužel tato krásná kniha vyjít nemohla.

21.06.2020

Ďáblův prstenĎáblův prstenLudvík Souček

Všechny tři povídky jsou fantastické, osobně mě nejvíc bavila povídka Kili, snad to s námi dopadne přes to všechno nakonec taky tak!

16.06.2020

Trapné povídkyTrapné povídkyKarel Čapek

Čapkův styl vždycky pohladí po duši, tragédie těchto povídek byla pro mne bonus navíc.
Pro JulianuH: netrapte se prosím kdejakou husičkou co prská své neštěstí na všechno okolo, takových individuí po světě chodí tolik, že trápit se tím, tak nemáme čas trápit se ničím jiným :)

13.06.2020