pismenkovyJoe pismenkovyJoe komentáře u knih

Okno v čase Okno v čase Peter Russell

Za mě moc pěkně napsané, žádná slátanina.

21.03.2020 4 z 5

Záhady staré Prahy Záhady staré Prahy Aleš Česal

Ale jo, nebylo to úplně špatný. Pokud máte nějaký přehled, tak se sice nic moc nedozvíte, ale občas se nějaká nová zajímavá informace nebo teorie v textu objeví. Vadilo mi, kolik informací bylo někdy naplácáno na pár stran a vlastně jen tak nakousnuto, oceňuji ale odkazy na jiné publikace a rejstřík na konci knihy.

21.03.2020 3 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Tak tady jsem se bavil od začátku až do konce, opravdu zábavný díl a těch parafrází k reálnému světu..

07.03.2020 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Můj čtvrtý Hunter a pravděpodobně také poslední, dříve mě to bavilo více, tento poslední díl mě bavil o dost méně. Jako jednoduché čtení na oddech dobré, ale všechno okolo detektivů je v každém díle na jedno brdo, i jako brakovka tohle prostě omrzí. Konec tohoto dílu zabil v mých očích celou knihu i sérii. Dávám dobré 3* a jako vždycky přemýšlím, jak může mít taková kniha tak velké hodnocení.

13.02.2020

Popelka nazaretská Popelka nazaretská Václav Renč

Krásná poezie.

13.02.2020 5 z 5

Antarktická míle Antarktická míle Lynne Coxová

Lynne je blázen! Úžasný blázen se zdravým duchem i tělem, blázen měnící svět k lepšímu. Potřebujeme víc takových bláznů a potřebujeme v sobě najít alespoň částečně takové bláznovství a dobrou vůli a můžeme zvrátit špatný směr, kterým jako společnost jdeme.

12.02.2020 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Kniha samozřejmě bavila jako každý Pratchett, možná až moc čarodějnic na můj vkus :D

03.02.2020 4 z 5

Boží muka Boží muka Karel Čapek

Čapek jakého mám nejraději, za mě perfektní.

03.02.2020 5 z 5

Co se v Praze všecko děje Co se v Praze všecko děje Jan Neruda

Některé fejetony vás přímo přenesou do Prahy 19.století.

03.02.2020 4 z 5

Kolaps západní civilizace Kolaps západní civilizace Eric M. Conway

Při čtení mi až běhal mráz po zádech. Opravdu výstižné a originální dílko ukazující bezmeznou slepotu nebo bezohlednost, především ale hloupost naší společnosti honící se jen za ziskem a zábavou. Doufejme, že nedovolíme, aby taková kniha někdy vyšla znovu opravdu jako kniha historická.

26.01.2020 4 z 5

Loretánské zvonky a jiné básně Loretánské zvonky a jiné básně Jan Neruda

Jedním slovem: krásné.

26.01.2020 4 z 5

Pražské domy vyprávějí... Pražské domy vyprávějí... Josef Hrubeš

Skvělý výběr krásných pražských domů doplněn o zajímavé informace a šikovné kresby. Oceňuji popis domů tak nějak ve zkratce, čímž se do knihy vejde opravdu hodně zajímavých domů a člověk si může poté naplánovat procházku po nich přímo v terénu, což znásobí požitek a hloubku nově nabitých informací :)

13.01.2020 4 z 5

Zavátý život Zavátý život Josef Augusta

Krásné a velmi poutavé příběhy z dávných období.

12.01.2020 4 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Musím se připojit k ostatním, Velký Gatsby byl báječný příběh který sem si užil i přesto, že už ho znám z filmu, Poslední Magnát mě ale bavil méně. Je veliká škoda, že Fitzgerald tohle dílo nestihl dokončit, potom by bylo možná skvělé.

10.01.2020 3 z 5

Věci kolem nás Věci kolem nás Karel Čapek

Velmi příjemné čtení. Ač jsem dostal tuto knihu od sestry, která na mě nesnáší ze všeho nejvíc moje silné kuřáctví, tak si ani nevšimla, že mi poslední čtenář nechal záložku na kapitole Tabák, což mě potěšilo a velmi děkuji poslednímu čtenáři, který aniž by tušil, tak mi vykouzlil příjemný úsměv na tváři, po už tak příjemném úsměvu z krásného dárku :)

29.11.2019 4 z 5

Zrozen legendou - Voda Zrozen legendou - Voda Laura Resnick

No co na tohle říct? Snad jen škoda, že nebude další pokračování.

29.11.2019 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Jo budu se opakovat, ale tohle jsem opravdu nečekal. Zdání z prvního ohledání knihy už jen díky názvu dost klame, naštěstí mně tento příběh chytil za paty a nepustil do poslední stránky. Jsem rád za výběr lokací, které jsou mi velmi blízké a tohle samotné mi prožitek z už tak v klidu akčního děje (dobrá blbost co?) zdvojnásobilo, tudíž nemůžu dát jinak než čtyři hvězdy (na 5 to bohužel nemá), asi to bude chvíli trvat, než se dostanu k dalšímu dílu, ale už teď se na něj těším :)

29.11.2019 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

I v tomhle díle se objevuje zdařilý humor a spousta skvělých hlášek. Magický prazdroj mě bavil o trochu méně než předchozí díly, ale to platilo zhruba do poloviny, následně jsem si to velmi užíval a setkání se starým ZNÁMÝM mě potěšilo :) konec byl jako vždy u Terryho skvělý a už se těším na další knihu.

26.11.2019 4 z 5

České humoresky České humoresky Jaroslav Hašek

Krásný výběr povídek, mně osobně se nečtou tyhle starší věci hůře než díla dnešní. Takže výběr povídek se mi líbil a bavil mě, tohle určitě jako oddechové čtení doporučuji.

11.11.2019 4 z 5

Zrozen legendou - Oheň Zrozen legendou - Oheň Laura Resnick

Tohle mě velice bavilo, děj mě naprosto vtáhl do Silerských hor, těším se na pokračování.

11.11.2019 4 z 5