Pražské domy vyprávějí...

Vyprávění o minulosti i současnosti 52 významných pražských staveb. První díl publikace popisující stavební proměny i kulturněhistorický vývoj 52 především památkových objektů Prahy (obytné domy, vily a paláce, s ohledem na záměrnou pestrost však i vodárna, celnice, knihovna, spořitelna, škola, muzea, porodnice, usedlost apod.). 52 námětů na nedělní poznávací procházku historickým centrem i okrajovými částmi města....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145549/prazske-domy-vypraveji-145549.jpg 4.78
Literatura naučná, Pragensie
Vydáno, Academia

Kniha Pražské domy vyprávějí...

pismenkovyJoe

Skvělý výběr krásných a významných pražských domů doplněn o zajímavé informace a krásné kresby. Manželé Hrubešovi podávají informace o jednotlivých domech ve zkratce, což je dobře, jinak by mohla být tato kniha klidně tisíci stránková, jde tu především o architekturu a ne historii a po této stránce je knížka za 5*.

maryzka
03.06.2018

Dole čtenářka má pravdu a myslím, že to označí všechny díly. Nebude mít cenu asi psát komentář ke každému dílu, neboť to by se asi opakovalo. Přečetla jsem si jeden díl a nyní čtu další. Připomíná mi tu dětskou knihu ,, Pověsti o Praze -liší se pouze tím, že kniha byla dvojdílná, ale tato kniha obsahuje dílů víc. Ovšem jeden rozdíl tu je. Některé objekty už pomalu neexistují, nebo jsou prodány, možná, že už jsou z nich ruiny. Také to spíš člověku připomíná spíš knihu průvodcovství než pověsti, ale pro děti je to dobrý, jenom tam nejsou pro děti vloženy vysvětlivky( třeba je známo, že král Václav trestal podvodníky- že nepoctivé obchodníky vykoupal v koši ve Vltavě- sice tam o tom je zmínka, jenomže není vysvětleno pro děti jak s nimi nakládal- vzal a dal do koše a hodil do Vltavy- je tam pouze věta o tom , že jeho exekuce jsou velmi známy, ale jak jsou to už se nenapíše.

martas006
06.02.2017

Pro ty, co se zajímají o architekturu a dějiny Prahy. Hezky napsané.

Praha

Autoři knihy

Josef Hrubeš
česká, 1944
Eva Hrubešová
česká, 1947

Kniha Pražské domy vyprávějí... je v