pip11 pip11 komentáře u knih

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Mně se tato kniha líbila, od začátku až do konce. Frankie je závislá na sociálních sítích, v podstatě nezná jiný život. Po jisté události se rozhodne odjet do městečka v poušti, kde je signálové ticho. Život bez mobilu a počítačů je pro ni něco nepředstavitelného a tak se na tomto místě učí, jak žít normálním životem. Společnost jí od prvních kroků dělá velký pes, který se k ní po cestě přidal a je součástí celého příběhu. Hárúna jsem si zamilovala hned na začátku, i když se tak ještě nejmenoval. Kniha mě rozhodně nezklamala, byl to zábavný a milý příběh, který se velmi dobře čte a já se dobře bavila.

30.07.2023 5 z 5

Iluze jistoty Iluze jistoty Jayne Ann Krentz

Starší, ale pěkný příběh zasazený do prostředí vynálezů a sponzorských grantů, kde opět nechybí linka s nebezpečím. Molly i Harry se mi oba líbili, tak rozdílní a zároveň jako puzzle. Příbuzní, kteří zde dostali větší prostor, to teda byli dárečkové. Celý příběh se mi velmi líbil, je to zábavné a pohodové čtení.

26.07.2023 5 z 5

Nevěsta z kláštera Nevěsta z kláštera Manuela Schörghofer

Skvělý příběh, který jsem si velmi užila, byť jsem neměla žádná očekávání (možná právě proto). Středověk, křižácká výprava, klášter, kde není vše tak poklidné, jak by se mohlo zdát. Postavy byly moc zajímavé a děj příjemně a zároveň napínavě spletitý, zejména ke konci. Autorka má příjemný a barvitý styl vyprávění, tak si ji dávám do oblíbených, abych nepropásla její další knihu.

23.07.2023 5 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Ke knize jsem přistupovala s určitou rezervou, abych nebyla zklamaná. Nalákaly mě však příběhy mé oblíbené slečny Marplové a taktéž krásná obálka s perfektní ořízkou. Musím říct, že jsem velmi mile překvapena, jak se povídky povedly. Některé trošinku méně, ale většina z nich je opravdu dobrá. Autorky si daly záležet, aby se držely původního stylu. Knihu hodnotím jako celek a rozhodně dávám plný počet.

20.07.2023 5 z 5

Manželská pretvárka Manželská pretvárka Abigail Wilson

Příběh hned v úvodu začíná nehodou a napětí spolu s nebezpečím je přítomno po celý děj. Kniha mě velmi příjemně překvapila, odkrývání záhady spolu s poznáváním nového domova a jeho obyvatel není pro Elizabeth jednoduché. Lord Torrington je ovšem vždy nápomocen jí vše co nejvíce ulehčit. Bylo to velmi příjemné a poutavé seznámení s autorkou.

14.07.2023 5 z 5

Záblesk něhy Záblesk něhy Jayne Ann Krentz

Kniha sice nemá moc vysoké hodnocení, ale mě se velmi líbila. Prostředí obchodu a politiky, plíživé napětí, které vydrží téměř do úplného závěru. Hlavní postavy byly příjemné a skvěle jim to ladilo. Co se týče pachatele, tak jsem měla tušení, že vítr vane z této oblasti. Je to zajímavý, pozvolně napínavý a příjemně čtivý příběh.

11.07.2023 5 z 5

Květ lásky Květ lásky Amanda Quick (p)

Pěkný a zábavný příběh s menší záhadnou zápletkou.

07.07.2023 4 z 5

Prázdniny na moři Prázdniny na moři Katie Fforde

Začátkem jsem se musela prokousat, ale pak se to začalo pěkně vyvíjet, až z toho nakonec byl pěkný pohodový prázdninový příběh.

03.07.2023 4 z 5

Dokonalý Dokonalý Mary Balogh

Byl to krásný a místy dojemný příběh, i když rodina Westcottových zde již nevystupuje. Děj se věnuje dvojčatům Estelle a Bertrandovi a jejich sousedce a přítelkyni Marii spolu s bratrem Justinem. Příjemné zakončení celé série.
Někomu může vadit spousta jmen, která se zde vyskytnou, ale není to zase tak nepřehledné.

02.07.2023 5 z 5

Partie století Partie století Cathy Maxwell

Příběh to byl mile romantický, nechyběla však ani trocha napětí. Četlo se to hezky, taková klidná pohodovka.

29.06.2023 4 z 5

Panna, nebo orel Panna, nebo orel James Bailey

Kniha mi úplně nesedla. Příběh to byl pěkný, ale něco tomu chybělo.

27.06.2023 3 z 5

Milovat zlodějku Milovat zlodějku Julie Anne Long

Pěkný a zábavný příběh, který mi připomínal My Fair Lady.

26.06.2023 4 z 5

Čistá pravda - ...ztratila schopnost lhát Čistá pravda - ...ztratila schopnost lhát Holly James

Pěkný a úsměvný příběh, v němž se Lucy naprosto změní život po vypití ,kouzelného drinku, a to večer před jejími třicetinami a očekávaným povýšením. Nedokáže už lhát, a to ani sobě, což ji dostane do situací, které si neumí ani představit. Je to hezké prázdninové čtení.

24.06.2023 4 z 5

Dáma s minulostí Dáma s minulostí Amanda Quick (p)

Tohle byl opět skvělý příběh této báječné a moc povedené série. Můžete očekávat zábavné dialogy, střežené tajemství, padouchy, intriky, únosy, vydírání a spoustu dalšího. V tomto svižném a akčním díle přichází na scénu dvě nové postavy, Lyra a Simon, kteří výrazně spolupracují s postavami z předchozích dílů. Proto je lepší číst knihy postupně, aby byl čtenář dostatečně v obraze a nebyl ochuzen o podstatné detaily. Už se nemůžu dočkat zbylých dvou částí a kdo ví, třeba i nějaké další.

Vždycky jste tak protivný, pane Cagi?, zeptala se Lyra.
,,Člověk dělá, co může, prohlásil Simon.
,,Je s podivem, že vám ještě nikdo nenavrhl, abyste vyrazil na dlouhou procházku po krátkém molu." :D

23.06.2023 5 z 5

Stíny noci Stíny noci Amanda Quick (p)

Bylo příjemné se opět vrátit na ostrov, kde je tajemná Rezervace a také se znovu setkat s prachovým králíčkem. Povedená série, u které se nejde nudit.

20.06.2023 5 z 5

Vévoda na útěku Vévoda na útěku Julie Anne Long

Bylo to příjemné seznámení s autorkou. Sladký a lehce dobrodružný příběh, u kterého se i zasmějete.

19.06.2023 4 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Hezká, pohodová a zábavná kniha s předvídatelným koncem. Dva lidé z různých světů, a přece jsou si tak podobní...

19.06.2023 4 z 5

Skandální podvod Skandální podvod Lynn Messina

Zábavná jednohubka s pátráním po vrahovi, stejně jako v prvním díle. Příběh je lehká a svižná komedie a je pěkné, jak se mezi hrdiny vše postupně vyvíjí.

16.06.2023 5 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Začátek opravdu nic moc, ale jak jsem postoupila v příběhu trochu dál, tak se to rozjelo. Dost mi to připomínalo film válku Roseových, až na to, že aktéři knihy měli teprve před svatbou. Bylo to hodně zábavné a konec moc pěkný, zaslouží si to skoro plný počet.

14.06.2023 5 z 5

Placená společnice Placená společnice Amanda Quick (p)

Další pěkné čtení od Amandy Quick. Příběh byl dobrodružný a svižný, takže fajn oddechový.

12.06.2023 5 z 5