Dokonalý

Dokonalý https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511682/bmid_dokonaly-642e57e0d0aaf.jpg 4 8 2

Westcottovci série

< 9. díl

Populárna séria o rode Westcottovcov pokračuje deviatym dielom, v ktorom vám kráľovná regentskej romance Mary Baloghová predstaví ďalšiu zo svojich nezabudnuteľných hrdiniek – bystrú a nezávislú lady Estelle Lamarrovú. Justina Wileyho ako mladého chlapca otec zo záhadných dôvodov vyhodil z domu, no po smrti starého grófa zdedil šľachtický titul a už šesť rokov je grófom Brandonom. Hoci sa z neho stal prísny, nevľúdny muž, považuje za svoju povinnosť postarať sa o nevlastnú sestru Mariu, a tak keď jej matka zomrie, vyberie sa do ich skromného vidieckeho sídla, aby ju odviedol na rodinné panstvo Everleigh Park. Maria kedysi Justina zbožňovala, ale teraz ho priam nenávidí. Jej priateľka lady Estelle Lamarrová vidí, že ju zakaždým rozladí už len to, ak niekto vysloví jeho meno. Keď Justin pozve Estelle aj jej brata Bertranda do Everleigh Parku, aby Marii robili spoločnosť a pomohli jej prekonať ťažké chvíle, mladá žena iba kvôli priateľke neochotne súhlasí. Postupne vychádzajú na svetlo sveta rodinné tajomstvá a Justin si uvedomí, že by si mal nájsť manželku. A zatiaľ čo on verí, že našiel ideálnu kandidátku v krásnej dvadsaťpäťročnej lady Estelle, ona je presvedčená, že sa k sebe vôbec nehodia...... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Someone Perfect , 2021

pip11
02.07.2023 5 z 5

Byl to krásný a místy dojemný příběh, i když rodina Westcottových zde již nevystupuje. Děj se věnuje dvojčatům Estelle a Bertrandovi a jejich sousedce a přítelkyni Marii spolu s bratrem Justinem. Příjemné zakončení celé série.
Někomu může vadit spousta jmen, která se zde vyskytnou, ale není to zase tak nepřehledné.

parvitas
27.06.2023 3 z 5

Keď som začala čítať tento deviaty diel zo série o Westcottovcoch, bolo to ako vrátiť sa k najlepšej kamarátke a nadviazať v rozhovore tam, kde sme prednedávnom prestali... aj keď naživo sme sa nevideli už celé veky! Úplne prirodzene a bez problémov som sa ponorila aj do príbehu. Autorka už neopakuje dopodrobna kto je s kým spriaznený, ale keď to spomenie, je to len pre orientáciu v rodokmeni. Dokonalý je príbeh o nedokonalostiach, ako aj o tom, že keď sa zaľúbite, aj nedostatky môžu byť príťažlivé. Hlavná hrdinka je bystrá, nezávislá a má celkom konkrétnu predstavu o tom, ako má muž jej snov vyzerať. A vlastne na rozdiel od ostatných žien v okolí ani necíti potrebu sa vydávať. Zaopatrená a s jasnou budúcnosťou ide len pomôcť susedke a kamarátke pri sťahovaní a uvedení do spoločnosti. A že sa popritom stretáva s jej bratom, ktorý za drsným zovňajškom skrýva tajomstvo, jej nie je úplne po chuti. Ako mi vadilo pri nedávno dočítanej knihe (#ameliinadobrodruznacesta), že protagonisti mali len týždeň na vyjadrenie citov - láska a vášeň až naveky vekov, takisto mi to vadí aj tu. Jasné, že spolu zostanú (tieto knihy sú vždy s happyendom), dôležité je, ako si k sebe našli cestu. Dôvod, prečo bol Justin tak rezervovaný a nehovoril o svojej minulosti, bol nakoniec úplne prekvapivý a dojemný. Rodinné stretnutie malo potom ešte viacero svetlých momentov a celkový dojem z príbehu je fajn, strávila som pri nej príjemný čas, ale zo série nijako extra nevybočuje. Možno trochu modernejšie zmýšľanie sa zmierňovalo cudnosťou (bosé nohy v potoku a rozpustené vlasy, c-c-c, hotová Sodoma-Gomora, Cecilko!), bodík navyše si však zaslúžilo hlavne vnímanie inakosti (postavu autistu v podobných historicko-ľúbostných románoch som zatiaľ inde nenašla).