Pilulka89 Pilulka89 komentáře u knih

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Lehké, vtipné, svižné. Super čtení do vany :)

11.04.2018 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

... odvěký zápas člověka s přírodou... pro mě je to příběh o odhodlání, vytrvalosti a nezlomnosti. Styl, jakým je kniha psána, jak stařec mluví. On s rybami nezápasí. Má je v lásce a v úctě. I ty, co nemá rád.

07.04.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha plná zádumčivosti, nostalgie, zákonitostí tohoto světa a říkání věcí nahlas, o kterých někteří ani nepřemýšlí. A k tomu všemu, moc krásný kabátek :)

03.04.2018 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Neboť to umíme: hrát v karty, klít a válčit.
To není tak mnoho na dvacet let - to je příliš mnoho na dvacet let.

V očích mám slzy.
Kdyby to šlo, dám 6*

26.03.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Snažila jsem se opakovaně knihu dočíst. Nešlo to. Nudné, tahavé, nezajímavé, útrpné. Dávám jednu hvězdu za nápad, psát knihu ze dvou stran.

23.03.2018 1 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Smích, šok, nauzea, šok, nauzea. Silnějším povahám určitě doporučím. Osobám inklinujícím k červené knihovně raději ne. Za mě palec nahoru :)

23.03.2018 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Stran chvály bych pouze opisovala již napsané.
Co mi vadilo a ubíralo knize na líbivosti - přehnaně květnatě popsané vše a fakt, že hrdina několikrát v poslední chvíli unikl smrti. Proto jen tři hvězdy.

13.03.2018 3 z 5

Dobrý život Dobrý život Martina Cole

Skvělé oddechové čtení.

11.02.2018 3 z 5

Mé hodnocení (5 hvězd) je určitě zkreslené faktem, že jsem na Harrym vyrostla. Musela jsem se hodně brzdit, abych knihu nepřečetla na jeden zátah a vydržela mi aspoň na tři dny. Určitě doporučím dál.

10.02.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Příběh mě vtáhnul, líbilo se mi přeskakování v čase a popis myšlenek každé z postav. Konec byl trochu zklamáním, vyvolal ve mě pocit, že bylo potřeba knihu rychle rychle odevzdat a není dle mého propracovaný tak, jak by mohl být. Jako oddechové čtení doporučím dál.

10.02.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Čtivé, poutavé, místy legrační i dojemné. Dokonalé propojení na první pohled naprosto si sobě cizích postav. Palec nahoru a doporučuju. Těším se na filmové zpracování.

10.02.2018 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Trochu jako Šifra mistra Leonarda s upíry. Líbí se mi propojení doložených historických událostí s fikcí. "Sladké" je to tak akorát. Nelíbila se mi určitá utahanost některých pasáží. Další pokračování ještě zvážím.

10.02.2018 3 z 5