pige pige komentáře u knih

Nespokojenost v kultuře Nespokojenost v kultuře Sigmund Freud

Snad bych ji doporučila jako povinnou četbu. Všem bez rozdílu.

Kniha snů Kniha snů Nina George

Knížka mě rozplakala.
Myslím si, že děj dokáže oslovit lidi vnímavé nebo ty, kteří mají silnou emotivní zkušenost se smrtí. Nejde totiž tak moc o příběh jako spíš o to, co zůstává nevyslovené.

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Moje prvotina od této autorky. Byla jsem naprosto unesená. Sice předvídatelný děj a závěr, ale četla jsem ji jedním dechem. Navíc, knížka ve mně dokázala vyvolat různé emoce. A co je víc?

Osm Osm Radka Třeštíková

Nejvíce oceňuji způsob, jakým autorka uchopila vyprávění. Byla jsem z knížky nadšená.
Jen... Čím více čtu tuto autorku, tím více mi vadí, jak ve své podstatě píše o vlastním životě (aktivity, místa, děti apod.) a jak neustále upozorňuje na fakt, že nepatrná zmínka bude brzy v ději důležitá. Buď má čtenáře za hlupáky nebo se jedná jen o nicneříkající výplň. Škoda.

14.05.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Nuda. Největší zklamání. Ději naprosto chybí nosný pilíř.

14.05.2019 odpad!

90 klasických knih pro lidi v kalupu 90 klasických knih pro lidi v kalupu Henrik Lange

Dlouho jsem se tak nepobavila. To hlavní lze s komiksu pochopit, ale vtip a humorné zpracování ocení jen ten, kdo představovanou klasiku má přečtenou.

14.05.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Bavila mě hlavní hrdinka. Doslova jsem hltala všechno, o čem přemýšlí, co zamýšlí udělat, proč jedná zrovna tak, či onak. Ale ten závěr? Hodně laciný a zkazil celý příběh.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Za začátku jsem brala knížku jako plnou milých příběhů lidí, kteří mají něčím výjimečný/zapeklitý život. Souvislost mezi nimi jsem začala vnímat až k závěru díla. Nicméně mě knížka nenadchla natolik, abych si ji přečetla znovu a sledovala ten zvláštní propletenec vzájemných známosti mezi postavami.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knížka napsána geniálním způsobem. Ovšem děj lze jen těžce převyprávět, ztratí tak veškeré své kouzlo.

14.05.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Neurazí, nenadchne.
Ideální knížka na dovolenou, kapitoly/fejetony jsou kratičké.
Abych byla spravedlivá, občas text donutí k zamyšlení i o tom, co je v životě nejdůležitější, co bývá často opomíjeno a vnímáno jako samozřejmost. Není to pouze o tom napsaném, ale spíše o emocích, které text ve čtenáři vyvolá.
Ilustrace jsou geniální. Moc milé, veselé a laskavé.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Škoda jen, že jsem jako první viděla seriálové zpracování, protože je jak přes kopírák...

12.05.2019 4 z 5