InesRodriguez InesRodriguez komentáře u knih

Jak poznat nebezpečného muže, dřív než se zamilujete Jak poznat nebezpečného muže, dřív než se zamilujete Sandra L. Brown

Tahle knížka by měla být povinnou četbou v rodinné výchově na ZŠ a pak ještě pro zopakování na středních školách, popřípadě součást nějaké výbavy do života pro ženy :D
Hlavní poselství knihy:
1) Vždy věřte své intuici. Když něco "nehraje", tak OPRAVDU něco nehraje.
2) To, jak se někdo chová v přítomnosti, naznačuje zcela jasně, jak se bude chovat i v budoucnu = v určitých rysech (hlavně těch destruktivních) se lidé nemění.
3) Vzdejte se nápadu léčit "nebezpečného muže" svoji láskou. Je to nemožné a vymstí se vám to.

03.03.2018 4 z 5

O štěstí a smyslu života O štěstí a smyslu života Mihaly Csikszentmihalyi

Tato knížka je klenotem v kupě kamínků a kamenů - knih, ve kterých najdete "zaručený návod na šťastný život" a kterých se za poslední dobu vyrojilo tolik, že se v nich člověk přestává orientovat a jejich kvalita je někdy opravdu nízká.
Možná je to tím, že autor se v této knize nesnaží za každnou cenu hledat univerzální návod na štěstí, ale vychází z několika desítek let výzkumu, vychází ze stovek příběhů opravdových lidí, kteří bez ohledu na to, co v životě zakusili, prožili krásný a hodnotný život v harmonii. Autor se čtenáři pokouší přiblížit, co je klíčem k takovému životu.

10.02.2018 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Při čtení téhle komiksové knížečky (které bohužel trvalo asi jen 20 minut), jsem se po celou dobu usmívala jako blázen od ucha k uchu a zažívala hřejivý pocit uvědomění, že v "tom" nejsem sama. Takový pocit, který máte pouze párkrát za život :)

10.01.2018 5 z 5

Muž s nádherným hlasem Muž s nádherným hlasem Lilian B. Rubin

Další výborná knížka z prostředí psychoterapeutické praxe. Některé příběhy mě dojaly a autorčina osobnost mi byla velmi sympatická.

25.11.2017 4 z 5

Proč se mnou nemluvíš?! Proč se mnou nemluvíš?! Tomáš Novák

Stručná a výstižná knížečka, která čtenáře seznamuje se soužitím se schizoidem. Musím říct, že u některých příběhů z praxe jsem se opravdu pobavila.

14.11.2017 4 z 5

Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Michaela Dombrovská

Už jsem zvažovala o dvou hvězdičkách, protože 75% knihy jsou tolik omýlané rady, že jsem v tom nenašla nic nového a podnětného. Autorka to ovšem "zachránila" kapitolou Odkaz a vize, která čtenáře přiměje zamyslet se nad smyslem vlastního života a jeho pomíjivostí.

02.11.2017 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Jeden z nejlepších románů, které jsem kdy četla. Ani nevím, co víc dodat. Jakoby se slova zdála zbytečná.
Snad jenom: "timšel"....

18.07.2017 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Ano, obecně by se dalo říci, že muži přemýšlí jinak, než ženy. A to je ve skrze asi nejzásadnější a zároveň nikterak objevné hlavní sdělení této knihy. Nic víc, nic míň. Modelových situací spousta, ale po kapsách nikdo příručky nenosíme, takže pokud "to" není ve vás, je to asi jen jedna z mnoha knížek na toto téma.
Toleranci, lásce a upřímnosti - tedy základním kamenům každého vztahu - se naučíme pouze žitím, ne čtením :)

21.06.2017 3 z 5

"Neodporujte síle protivníka. Poddejte se a zvítězíte."

Tahle knížka je nesmírně osvobozující. A ten klid...

23.01.2017 5 z 5

Ztřeštěná sedma Ztřeštěná sedma Elena Poniatowska

Eleně Poniatowské se v této knize podařilo pro ni specifickým způsobem vykreslit příběhy sedmi významných žen Mexika, jejichž životy byly plné lásky, bolesti, touhy, výjimečnosti, dobrodružství, prostě všeho možného, jenom ne nudné. Knížka se mi nečetla úplně lehce, na styl Poniatowske je třeba si zvyknout, přesto na mě velmi zapůsobila.
Portrét Fridy Kahlo a Rosarii Casellanos na mě zapůsobily nejvíc.

29.08.2016 4 z 5

Nenechte sebou manipulovat Nenechte sebou manipulovat Isabelle Nazare-Aga

Tahle knížka patří mezi ty, které mi zatím nejvíce pomohly. Nejen, že mi otevřela oči, ale také mi pomohla pochopit některé události v mém životě.

03.03.2016 5 z 5

Velká dětská encyklopedie Velká dětská encyklopedie kolektiv autorů

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětsví :) Četla jsem ji pořád dokola, od začátku, od konce, od prostřed. Když jsem byla nemocná, tak mi krátila dlouhé chvíle. Nedám na ni dopustit :)

26.02.2016 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Ačkoliv mám knihy s tematikou osobního rozvoje celkem ráda, tuhle jsem nedokázala číst dál než do 40. strany, zbytek jsem spíš "prolítla". Nevím, jestli je to tím, že jsou podle mého názoru na trhu daleko lepší a propracovanější knihy na podobné téma, nebo jestli mě odradilo docela časté generalizování a opakování některých vět. Za mě bohužel nic moc, ale věřím, že se najdou tací, kterým knížka může pomoci.

15.02.2016 2 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Bídníci ve mně probouzejí vzpomínky na odpoledne strávená u kamen, kdy mi do zad svítilo slunce, jehož zatoulané paprsky vykreslovaly tiskařskou čerň písma na stránkách ještě silněji. Připomínají mi krásné, naivní a bezstarostné období v mém životě, kdy mi bylo patnáct let a já se nechala strhnout příběhem, který mi dodnes vhání slzy do očí.
Tenhle nádherný a nadčasový román mě naučil vidět svět úplně jiným způsobem, než na jaký jsem byla do té doby zvyklá. Naučil mě cítit vůni deště, moji představivost rozvířil do nekonečných hloubek i výšin, ukázal mi, co je to soucit a bolest, jak krutý a nespravedlivý může být život a jak nádherná a povznášející je láska.

05.02.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Až se mě někdo zeptá, jak si představuji opravdovou lásku, povím mu: "Přečti si Než jsem tě poznala. Nějak takhle."

Tenhle příběh se mi zaryl tak hluboko pod kůži a nevím, jestli je to tím, že jsem se v Louise našla, nebo tím, že Will je neskutečný sympaťák, nebo tím, že v knížce jsou vynechaná některá "love story" klišé a cukrování (naštěstí), tolik typická pro příběhy o lásce.
Nevím. Jenom vím, že autorce se podařilo slovy zachytit a popsat něco krystalicky čistého a krásného, co může vzniknout mezi dvěma osobami a co se nastane každému.

Někdo si stěžoval, že tahle knížka vlastně schvaluje smrt. Ale tak to není. Tahle knížka je o lásce a o životě a všech jeho podobách. Tenhle příběh přesahuje smrt.

04.12.2015 5 z 5

Nebudu nenávidět Nebudu nenávidět Izzeldin Abuelaish

Tahle knížka patří mezi ty, po jejichž přečtení sedíte a nevíte, jestli máte brečet, nebo cítit naději. Příběh Izzeldina Abuelaishe je sice tragický, ale zároveň inspirující a posilující. Obdivuji Abuelaishe, že přes to všechno, co se mu v životě stalo, se nikdy nesnažil o pomstu, ale vždy volil mírové řešení. Pro mě je to jeden z nejlepších příběhů o odpuštění, naději a víře v mír a svobodu každého člověka na této planetě.
Víc už psát nemůžu, knížku si musíte přečíst. A je jedno, zda se o izraelsko-palestinský konflikt zajímáte, nebo ne. Je jedno, jakého jste vyznání. Tenhle příběh vám ukáže, co je v lidském životě opravdu podstatné.

21.11.2015 5 z 5

Jaký je život po životě Jaký je život po životě Eben Alexander

Podle mého názoru jedna z nejlepších kniha na téma prožitků blízkých smrti. Pan Alexander se stal živoucím důkazem toho, že ani věda nezná odpovědi na všechny otázky a skrze vlastní prožitek blízké smrti přináší důkazy o tom opravdovém světě, který nás obklopuje, i když to (zatím) nevíme.
Během čtení téhle knížky mě naplňoval pocit štěstí a radosti. Díky :)

25.09.2015 5 z 5

Praktická astrologie Praktická astrologie Jan Kefer

Kniha poplatná své době. Bohužel. Do určité míry se z ní sice čerpat dá, ale myslím si, že v současné době existují velmi kvalitní autoři-astrologové, kteří se na danou problematiku dívají poněkud aktuálněji. Pro člověka, který chce astrologii opravdu porozumět, je však tahle kniha podle mého názoru "must read", už jen pro srovnání.

25.09.2015 4 z 5

Nový pohled na moderní astrologii Nový pohled na moderní astrologii Stephen Arroyo

Další skvělá kniha od Stephena Arroya ve spolupráci s Liz Green. Jejich pohledy na astrologii mě fascinují.

20.06.2015 5 z 5

Zázračná detoxikace: Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci Zázračná detoxikace: Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci Robert S. Morse

Moc pěkná obsáhlá kniha, podložená vědeckými fakty. Pro laiky může být první část knihy, ve které se autor věnuje anatomii a biologickým pochodům v těle, poněkud méně záživná, ale myslím si, že právě tyto informace jsou pro každého, kde se zajímá o výživu a chce porozumět svému tělu, velmi přínosné. Celkově je kniha nabitá informacemi, líbí se mi jak příklady detoxikací, tak uvedené vlastnosti různých bylin. Moc pěkný průvodce pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl.

13.03.2015 4 z 5