petym petym komentáře u knih

Smrt v labyrintu Smrt v labyrintu Patricia Highsmith

Podle obalu jsem myslel, že to bude detektivka z prostředí Egypta, odehrávaná v labyrintu. Ale omyl. Nakonec se z toho vyklubala příjemná detektivka.

04.10.2021 4 z 5

Každý den radost Každý den radost Josef Bek

To byl prostě Pepíček. Skvělý člověk co rozdával úsměv, radost a dokázal pomoci druhým. Takových lidí více.

15.08.2021 4 z 5

Ztracený na Nevděku Ztracený na Nevděku Petr Hugo Šlik

Moc pěkná kniha. Dobrodružná a ke konci i tajemná. 5*

07.05.2021 5 z 5

Po stopách ztraceného syna Po stopách ztraceného syna Petr Hugo Šlik

Tak tady nejde jinak než 5*.moc pěkný příběh. Autor si dal záležet.

01.05.2021 5 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Tak přečteno. Stejně dobré, jako druhý díl. V každém je něco. Ale Foglarovky jsou hold Foglarovky. 4 hvězdy

24.04.2021 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak tady opět nejde jinak než 5 hvězd. Naprosto promyšlené. Třetí kniha od autora a pokaždé skvělé. Robert Hunter je tvrdej detektiv co Vás dostane.

10.04.2021 5 z 5

Ve staré cihelně se svítí Ve staré cihelně se svítí Petr Hugo Šlik

Chvíli mi trvalo než jsem se začetl, ale nakonec se z toho vyklubala příjemná detektivka.

10.04.2021 3 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Tak toto byl teda strhující příběh do minulosti. Nemohu jinak, než 5 hvězd. Krásně napsané, napínavé a konec? Nechte se překvapit, ale husí kůži jsem teda měl.

10.04.2021 5 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Jako příběh byl pěkný. Pilot letí tak hustou mlhou, že nevidí ani snad křídla a druhý pilot v Pastýři mu dává ručně signály pro přistání. Jak ho mohl vidět a vůbec celé letadlo, když mlha byla, tak hustá jak se vypráví. Škoda, hvězda dolů musí jít. 4*

20.03.2021 4 z 5

Ostrov přátelství Ostrov přátelství Miloš Zapletal

Dotčeno po dlouhé době. Dost mi vadilo, že hlavní hrdina chce nutně do vodáckého oddílu, ale je strašně línej, nic se mu nechce a hledá každou záminku, jak se ulejt. Výmluva se na jeho kratší nohu, že já já, to nedám, mám.... Naštěstí se na konci zlepší na správného chlapce, který chce to dobrodružství fakt prožít, ale to až u samého konce knihy. Konec hezký a smutný, jak odjíždějí zpět do civilizace. Na Mistra J. FOGLARA to nemá. Dávám 3*

19.03.2021 3 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Že začátku to vypadalo na pěkně napínavou knihu. Začátek super, ale pak jen žvatlání a klepy. Ke konci to rychle autor ustřihl. Měsíc se vynořil a osvítil....... Na to jak to byli dokonalí zabijáci, tak na konci dělali chyby začátečníkům, kteří ani netrefili cíl. Škoda jen 3*

20.11.2020 3 z 5

Mladý zálesák Mladý zálesák Claude Lux

Kniha mého mládí. Tolik receptu na ohni jsme díky této knize vyzkoušeli. Mám i v knihovně. 5 hvězd

18.11.2020 5 z 5

Ztracená oáza Ztracená oáza Paul Sussman

Tak na tuto knihu jsem se moc těšil. Zaujal mě obal, tak si říkám, ano to bude to napětí, které chci číst. Ale zde je to pravidlo, že obal nemusí vždy být dobrou knihou. Musel jsem se nutit ke čtení. Strašně zdlouhavé a pořád jen vyprávění příběhu a akce žádná. Ke konci tedy když se oáza najde, tak se skály a celá hora kroutí, jako gumový medvídek až se úplně scvrkne. Tak bohužel scifi není holt můj šálek.

06.10.2020 2 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

První díl mnoh lepší. Kapitola o přízraku dobrá. Konec nudný zdlouhavý

28.06.2020 2 z 5

Srub nad řekou Srub nad řekou František H. Šubert

Klidná pohodovka na jedno odpoledne. Táboření, dobrodružství a nečekaný zvrat na konci.

02.04.2020 3 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Ani špatné ani dobré. Ale čtivé to je. Ztráta času to úplně není.

24.02.2020 3 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Úplně a naprosto je v knize zbytečná postava či role matky Bruwsové. Je to až otrava číst jak je unavená a musí si jít do nemocnice - psycharny odpočinout a nechá své děti jen tak, prej k tetě hmm. Začátek dobrej pak trochu zdlouhavé. Dolů, zase na povrch, pak zase dolů zachránit kámoše atd. Malý kluci co zvládnou vše i uprchnout silným styxum. Kniha končí a záchrana kámoše bude asi v dalším dílů. A takhle to může pokračovat až do 6 dílů. Tak první díl a stačilo.

24.12.2019 3 z 5

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Foglarovka je prostě srdcovka v každém věku. Díky Jestřábe

19.12.2019 5 z 5

Rodinná pouta III. díl Rodinná pouta III. díl Jitka Bártů

Seriál jsem kdysi viděl a mě se to dosti líbilo. Série knih je velice zdařená a úplně vidíte příběh a postavy, jak mluví, grimasy a pod... Např :Simona - Alice Bendová.....
Takže dávám plný počet hvězd každému dílu. Škoda, že už je to konec.

19.12.2019 5 z 5

Bezhlavá kobyla Bezhlavá kobyla Eva Hudečková

No tak toto mě nenadchlo a to jsem se na to tak těšil. Vydržel jsem 30 stran přečíst, ale vzdal jsem to.

27.10.2019 odpad!