Ve staré cihelně se svítí

Ve staré cihelně se svítí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332795/bmid_ve-stare-cihelne-se-sviti-oGn-332795.jpg 5 54 14

Dobrodružství z Klárova série

Pokračování úspěšného titulu Tajemství jeskyně pokladů. Dvanáctiletí průzkumníci Vojta a Jindra získali novou kamarádku Terezu, která má stejnou kuráž jako oni dva. Společně objeví starou cihelnu, ve které přebývá asi dvacetiletý mladík František. Děti nejprve nechápou, co František v cihelně dělá, ale když jim mladý muž vysvětlí, že bojuje za záchranu architektonicky cenné cihelny, rozhodnou se mu pomoci. S nákupním centrem a obrovským parkovištěm by totiž Klárov nikdy nebyl jako dřív…... celý text

Swissman
22.11.2023 5 z 5

Anotace zněla celkem nudně. Ale nedejte se odradit. Děj je zajímavý, opět napínavý a ilustrace jsou třešničkou na dortu. Oceňuji mapu na vnitřní straně pevné vazby, která je lehce jiná, než v prvním díle.

Alíša236
27.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Četla jsem s dětmi (7 a 9) bez znalosti předchozího dílu a byli jsme nadšeni všichni tři. Určitě doporučuji, děti to bude bavit.

Miška74
28.06.2021 4 z 5

První díl jsem nečetla, tento jsem původně koupila synovi a ačkoliv nejsem cílová skupina, tak i já si ho přečetla. Příběh je celkem zajímavý, trochu detektivní, ale jinak je o úplně obyčejných dětech a jejich dobrodružství. Kniha se mi celkem líbila, ale podle mého názoru je tam několik věcí, které už autor nějak nedotahl a je to myslím škoda.

JankaV80
10.05.2021 5 z 5

Druhý díl ze série Dobrodružství z Klárova čtenáře nezklame. Teď už parta dětí - 2 kluci a jedna holka, která se nenechá odradit a snaží se pátrat a přijít věcem na kloub. A přitom mají záhady nakonec úplně jednoduché vysvětlení.
Kniha se líbila jak mně, tak desetiletému synovi. Oba ji doporučujeme, protože se člověk u ní nenudí. Syn už se moc těší na další pokračovaní této série :-)

petym
10.04.2021 3 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetl, ale nakonec se z toho vyklubala příjemná detektivka.

APoirot
03.01.2021 5 z 5

Doporučuji všem generacím, kniha obsahuje poutavé vyprávění plné zápletek z kterých se nakonec vyvrcholí překvapivý závěr.

Turlogh
23.11.2020 5 z 5

Nádherná knížka pro děti a mládež. Čte se skvěle, snad jen až příliš rychle... Ono necelých 150 stránek je bohužel jen malinko. Za hodinu jsem neměl co číst... to je snad jediná výtka, prostě takových 500 stran by bylo fajn. Ilustrace moc povedené, prostě skvělé. Doporučuji všem. Dejte sem další díly těchto dobrodružství! Howgh.

babicka_amalka
18.11.2020 2 z 5

podstatně slabší než první díl - spíš taková aktivistická agitka....

Kafty
09.10.2020 5 z 5

Kniha byla super doporučuju ji

vojtec
25.08.2020 4 z 5

Tak jsem ještě přečetl druhý díl Ve staré cihelně se svítí a jsem za to rád. Co jsem vyčítal prvnímu dílu, už je tady dobré. Tedy je toho méně naznačováno, ani jako dospělý jsem tedy do konce knihy netušil, jak to dopadne, takže je to napínavější. Druhak i lépe pracuje s rozvedenými rodiči, není to tak černobílé, vede to k zamyšlení. Více se také rozvíjí vztah Jindry a Terezy.

burianek
20.07.2020 5 z 5

Koupil jsem si všechny 4 díly najednou a určitě nelituju. Po přečtení prvního dílu série, kterou jsem hodnotil maximálně kladně, mě ani druhý díl nezklamal. Je to perfektní čtení o obyčejných dětských dobrodružstvích, hodně podobných těm, které jsme zažívali jako děti také. Už se těším na další díly, které si nechávám jako bonbónky na dovolenou. Knihu doplňují skvělé ilustrace a mapka čtvrti Klárov. Velmi dobře to dokresluje atmosféru.

Hermiona419
07.05.2020 5 z 5

Opět velmi příjemné čtení! Vřele doporučuji!!

JAnD
04.05.2020 5 z 5

Stále skvěle čtivé jako první díl, místy i uvěřitelnější, obsahující poučení...
Ale zase ten konec, lépe řečeno úplný závěr - trochu pohádka, trochu deux-ex-machina, zkrátka rozeznění vánočního zvonu několik hodin po té, co se konečně na něj vybraly peníze?
Toho si ale děti nevšimnou a vřele (nejen) jim doporučuji.

PanTydlitát
30.03.2020 5 z 5

Petr Hugo Šlik by se dle mého mel zapsat do srdcí našch mladých stejne jako Foglarovy Rychlé šípy. Kniha je napínavá, zábavná a místy i celkem vazna. Opravdu krásné. Doporučuji!!!

dobrodružství opuštěná místa

Petr Hugo Šlik
česká, 1976
2015  87%Tajemství jeskyně pokladů
2017  93%Ve staré cihelně se svítí
2022  86%Zkáza Jezerní kotliny
2018  94%Po stopách ztraceného syna
2019  92%Záhada dračího klíče

Kniha Ve staré cihelně se svítí je v