petulkaaaaaa petulkaaaaaa komentáře u knih

Opona Opona Agatha Christie

Kniha se mi velmi líbila, jakožto poslední příběh s Herculem Poirotem jsem si ji poměrně dlouho šetřila. Oproti ostatním detektivkám s tímto brilantním detektivem je řešení případu trochu rozdílné, přesto nepostrádá nic z geniality Agathy Christie. Pokud jste milovníky děl Agathy Christie, potažmo Hercula Poirota, doporučuji tuto knihu nechat až jako jednu z posledních, protože vedle skvělé detektivní zápletky se jedná i o dojemné loučení se stárnoucím detektivem.

07.08.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha mě velice bavila, plné hodnocení nedávám, protože jsem četla již lepší detektivky, thrillery, ale Dívka v ledu byla příjemným překvapením. Byla velice čtivá, až do poslední chvíle jsem netušila, kdo by mohl být vrahem (což mě vždy potěší). Určitě budu pokračovat i v ostatních dílech, protože první mě nadchl. Jedná se o další krimi sérii, která stojí za pozornost.

Skoro proti všem Skoro proti všem Petr Feldstein

Kniha mě velmi příjemně překvapila, o časopisu Student jsem do té doby neměla žádné povědomí. Líbilo se mi propojení vzpomínek na časopis Student s historickými událostmi a historickým pozadím, na kterém časopis Student vznikal a rovněž končil. Byl to jiný pohled na důležité období československých dějin. Mohu vřele doporučit.

Jedinou výtku, kterou ke knize mám, jsou novinové články vkládané jako příloha mezi jednotlivé kapitoly. Pokud jsou míněny pouze jako ilustrační obrázky, pak jich je zbytečně mnoho, pokud byly zamýšleny jako dokreslení textu kapitoly, pak nejsou mnohdy čitelné, případně jim značná část chybí.

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Jednalo se o mé první seznámení s Grishamem. Přiznám se, že jsem ze začátku byla z příběhu zklamaná, neboť se mi zdálo, že se jedná o jednotlivé příběhy, které zdánlivě spolu nesouvisí, ale jakmile se v průběhu knihy začaly jednotlivé případy vzájemně propojovat, začala mě kniha víc a víc bavit, proto se zvedlo i mé hodnocení. Jedná se o letní oddechovou literaturu, kterou mohu s klidným srdcem doporučit. Zároveň mě jako právníka bavilo formou beletrie nahlédnout do amerického právního systému.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ačkoliv kniha byla velmi čtivá, nedokázala jsem se s žádnou z postav ztotožnit, příběh plynul kolem mě a nijak mě nezasáhl. Velmi mě zklamal konec knihy, který si podle mě zasloužil ještě pár stránek. Jsem fanoušek otevřených konců, pokud mají smysl, zde jsem ho postrádala. Knihu tedy sice mohu doporučit, ale nesdílím všeobecné nadšení. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, viděla bych své hodnocení někde mezi.

Je pravda, že jsem ke knize přistupovala po nadšení z předchozí autorčiny knížky, Hana, u které jsem měla od začátku do konce pocit, že mě příběh bere za srdce a lépe jsem se dokázala do příběhu dostat.

06.08.2019 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Kniha mne nadchla, bylo to mé první setkání s autorem, ale určitě si od něj něco dalšího ráda přečtu. Příběh i myšlenka byly nápadité, kniha měla spád. Jednu hvězdičku odebírám za trochu chaotické vyprávění Kathy, kdy skákala v čase a chvílemi bylo trochu náročnější se v ději orientovat. Na druhou stranu její vyprávění a styl korespondovaly s naivnějším pohledem postav na svět. Velice milé čtenářské překvapení.

07.02.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Na knihu jsem se velmi těšila, protože jsem slyšela samé pozitivní ohlasy na seriál a zpravidla knížka je vždy lepší :-) Ale... Zde se očekávání vůbec nenaplnilo. Již od prvních stran mě iritoval způsob uvedení přímých řečí, které prakticky chybělo a mnohdy bylo matoucí, zda se jedná o hovor mezi postavami, či vnitřní monolog Fredovy.
Dále mi přišlo, že kniha nemá žádný spád, vznik Gileádu byl zcela nelogický, nenazvala bych to ani distopií v pravém slova smyslu, protože se o vzniku, fungování, důvodech tohoto totalitního režimu nic nedovíme. Všechno jsou to jen myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Zajímavé mi přišly přechody mezi vzpomínkami a současností, nápad jako takový rovnež měl potenciál, ale dle mého zcela nevyužit. Také mi přišlo jako velká škoda, že jakmile se začlo konečně něco dít, autorka příběh ukončila s hodně otevřeným koncem. Kdyby příběh začal od půlky knihy, ale zaroveň byl lépe dotažený závěr, myslím si, že by to knize jen prospělo.

16.01.2019 1 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Za mě nejhorší ze série s Joonou Linou. Hodnotím kladně styl vyprávění, opět se četla velice lehce, autoři psát umí. Co mi však vadilo, bylo to, že z detektivního thrilleru, na což jsem byla zvyklá z předchozích dílů, zůstal jen thriller. Detektivní zápletka prakticky žádná, pointa prozrazena kolem 200. stránky knihy a zbytek příběhu byl jen propletenec akčních momentů. Neříkám, že je to špatná kniha, jen se odlišuje od ostatních ze série a pro mě byla v tomto smyslu zklamáním, na thriller bez detektivní zápletky jsem od Keplera nebyla zvědavá.

30.11.2018 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Zábavné lehké čtení o každodenních trablích mladé herečky a alespoň zprostředkované nakouknutí do hereckého světa.

08.01.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Velmi inteligentní, vtipná, zábavná četba, která mi zpříjemnila mnohokrát chvíle a po které sáhnu pokaždé, když se chci zasmát nad hloupostí pana Collinse, pobavit se hláškami matky Bennetové, ale hlavně když chci strávit krásné odpoledne ve společnosti pana Darcyho a Lizzie! Jane Austenová dokázala dát románům určitou kulturu, kterou po ní již jen tak nikdo nenasadil a novodobí autoři mohou jen závidět!

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jestli se o knihách dá říci, že jsou srdeční záležitost, pak právě se jedná o toto dílko. Nejmladší ze sester Bronteových napsala příběh plný lásky v prostředí, kde jedinou kladnou vlastností hlavních hrdinů, je právě jejich silná láska! Heathcliff a Catherine jsou pro mě ztotožněním dokonalé lásky, která se možná může zrodit jen a pouze v anglickém drsném prostředí!!! Bravo, tleskám!

Veronika sa rozhodla zomrieť Veronika sa rozhodla zomrieť Paulo Coelho

zcela jiná, než známější Alchymista, ale v žádném případě horší. Veronika se rozhodla zemřít má hlubokou myšlenku a v každém případě doporučuji. Mně osobně se líbila mnohem více než Alchymista!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knížka, která zanechá v člověku silný zážitek, donutí zamyslet se nad poselstvím. Čte se jedním dechem a vřele doporučuji

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Naprosto skvělá kniha, která zasáhne člověka hodně hluboce... Buendíovi a jejich sto roků samoty jsou dokonale popsány, postavy vykresleny v celé své pravdivosti. Popisování reálných věcí nerealisticky a nereálných realisticky. Magický realismus již nemůže být magičtější!!!