petrulka petrulka komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Slušná detektivka, nic ohromujícího, ale poměrně slušně čtivé.

07.03.2017 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Fajn..opět jsem se nechala utáhnout na vařené nudli a pachatele odhalila až po Harrym. Čtivé, svižné, já ho mám prostě nejradši když pije :-)

27.01.2017 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Výborná kniha, nesrovnatelná s ničím jiným, co autor napsal. Moc se mi líbil styl vyprávění, na nově přeložené části deníku jsem se vyloženě třásla, vynikající. Pátou hvězdu nedávám za konec, to bylo tedy i na mě moc a určitě si dokážu představit méně křečovitý závěr.

09.09.2016 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Tak mě knížka chytila od prvních řádek. Mnohem, mnohem lepší než předchozí díl. Nenudila jsem se ani minutu.

07.06.2016 4 z 5

Budúcnosť Budúcnosť Dmitry Glukhovsky

Téma je rozhodně zajímavé. Začátek mě nadchl, téma přelidnění, vypořádání se s nedostatkem místa, potravin, zdrojů obecně. Ovšem od momentu setkání hlavního hrdiny s hlavní ženskou postavou začala když ne nuda, tak minimálně zdlouhavost. Jan jednal místy nepochopitelně. Líbily se mi vzpomínky na internát, syrové a sugestivní. Konec lehce překvapil, ale spíš na jedno zdvižené obočí. Kniha je fajn, ale rozhodně ne autorova nejlepší.

26.04.2016 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Tak není to špatné, relativně čtivé, ale nijak nadšená nejsem..je to takové asi až moc jednoduché, přímočaré..ale třeba na dovolenou fajn.

31.03.2016 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Začátek pro mě rozpačitý, rozhodně si mě okamžitě nezískal jako Gabriel, i přesto, že jsem velký fanda do upírů :-)) nicméně děj zajímavý, čtení dobré a nesporně dobře napsané, chválím překlad. Těším se na pokračování.

11.12.2015 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Dobrá oddechovka, čte se příjemně.

11.12.2015 3 z 5

Princ Princ Sylvain Reynard

Tedy já vůbec nevím, jak reagovat. Na jednu stranu zajímavá jednohubka pro milovníky nadpřirozena a tajemna. Na druhou stranu se mi chce říct "a toto je jako co"? Je hezké se setkat znovu s Gabrielem i Julií, ale za takovou cenu? Nevím, jsem zvědavá, jak se s tímto odjištěným granátem autor vyrovná..

24.08.2015 3 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Jsou to roky, co jsem precetla za jediny den celou knihu. Celkovy dojem shrnu po docteni posledniho dilu, ale uz ted muzu prohlasit, ze se k nemu jednou vratim.

23.08.2015 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Přidám se s rychlostí čtení, první díl za den a půl, resp. za noc a půl, moc hezká červená knihovna. Je to podobné a přesto úplně jiné než padesátky a mnohem líp napsané. I když mnutí očí by taky stačilo mnohem méně, a taky toho bulení hlavní hrdinky by neuškodilo ubrat. A jen tak na okraj, nevěřím, že to psal chlap :-D

21.08.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Mě se líbilo. Hlavní hrdinka opět "lehce" vyšinutá, ale četlo se mi dobře. Autorce se dokonce podařilo mě znejistit, jestli v Amyině zmizení fakt nemá Nick prsty :-).

18.08.2015 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Na posledni dil jsem sbirala silu pres rok. Nicmene zvedavost mi nedala. Ale tak joo, pominu-li naprosto brutalni frekvenci vnitrnich bohyn, Stinu a vykruzovani "o" a "u" usty, je to relativne mozne prezit. Konec je neuveritelne pritazeny za vlasy, neuprimny a vyumelkovany. Uplny zaver - z pohledu Christiana - je zoufaly pokus o napodobeni bohuzel nevydaneho Pulnocniho slunce. Navic mam velmi silny dojem, ze autorka pribeh z pohledu muze proste neda. Ale mozna si to i prectu :-)

17.08.2015 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Pro mě za plný počet. Líbil se mi popis života v metru, líbil se mi nádech nadpřirozena a líbil se mi i konec. Jediné nevýznamné minus za podivnou hmotu v Kremlu a několikastránkové úvahy, monology a rozhovory s radikály, ať už politickými nebo náboženskými. Každopádně vše naprosto s přehledem vyvážilo už jen putování tunely a život na jednotlivých stanicích. Klaustrofobní ponurá atmosféra podzemí, ve které dál žijí lidé a kde možná ještě existuje jiskřička naděje.

22.07.2015 5 z 5

Křižovatka soumraku 2 Křižovatka soumraku 2 Robert Jordan (p)

Tak nějak nechápu, co se stalo. Absolutně zbytečný díl. Zásadní informace by se daly shrnout snad do dvaceti stran. Jinak ty stovky dalších jsou jen úvahy, přemýšlení co si kdo myslí, co kdo udělá nebo co plánuje udělat a jak..koukání z oken a uhlazování suknic. Občas odfrknutí.
K dočtení jsem se musela vyloženě nutit. Škoda, potenciál by byl obrovský. Tohle hodnocení mě opravdu mrzí, ale nenašla jsem nic pozitivního, nic co by mě ke knížce přikovalo.

11.03.2015 3 z 5

Smrtící zrození Smrtící zrození J. D. Robb (p)

Spíš slabší, určitě to není díl, který bych četla se zatajeným dechem.

12.01.2015 3 z 5

Cesta nožů Cesta nožů Robert Jordan (p)

V tomhle díle je "přebabováno" :-)) Docela mi chyběl Perin, hodně Mat. Zato přibylo mraky dalších usměrňujících ženštin. Dost mě zaujalo spojení a-shamanů s Aes Sedai. Nebránila bych se rychlejšímu tempu vyprávění.

18.11.2014 4 z 5

Pán chaosu Pán chaosu Robert Jordan (p)

Pán chaosu mi dal zabrat. Obsahem je převážně politika, nekonečné rozhovory a úvahy, akce velmi pomálu. Závěrečná bitva trochu napraví celkově rozvleklý dojem z knihy. Třetinový objem knihy by nejspíš nic nepokazil.

09.09.2014 3 z 5

Extáze Extáze Heinz Günter Konsalik

Dobrý příběh. Znovu bych necítila potřebu tuto knihu číst, ale svého času nelituji. Trošku jsem zírala na závěr příběhu :-)

14.07.2014 3 z 5

Stín se šíří Stín se šíří Robert Jordan (p)

Pomalu, ale jistě začínám zařazovat mezi nejlepší fantasy, co znám..neuvěřitelně propracovaný svět, v tomto díle se výrazně poodkryje osud Ailenů, Rand hodně překvapí svojí rozhodností, rovněž Mat i Perrin hodně vyzráli. Fascinující Rhuidean, hadí lidé, portály, Cesty...skvělý příběh..

23.03.2014 5 z 5