Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Hluboká řeka Hluboká řeka Šúsaku Endó

Nebolo to take najhorsie, ale myslim ze kniha mohla mat aj o tretinu menej stran.Ved dobre, myslienky su tam zaujimave, ale zbytocne sa opakujuce a potom uz to cloveka nudi.

21.12.2019 1 z 5

Když jsem tě viděla naposledy Když jsem tě viděla naposledy Liv Constantine

Tak touto knihou som sliapla totalne vedla!Chybu som vsak spravila ja,ze som si neprecitala ukazku,pretoze som predpokladala,po pani Parishovej,ze to bude rovnako dobre.No, bohuzial, velke sklamanie,velke trapenie s citanim.Nebyt mojho odhodlania docitat vsetky knihy do konca, tak by som ju uz davno odlozila.Nesympaticke hlavne postavy,skutocne ani jedina postava sa mi tam nepacila.Zbytocne roztahany dej....
Skoda casu a tiez penazi.

17.11.2019 odpad!

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Zaciatok dobry,dobre sa to rozbieha a zrazu bum..len nuda nuda a pre mna celkom trapenie docitat to do konca.U mna slabota,ale tak asi som narocna.

30.10.2019 2 z 5

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Tak podme po poriadku: celkom zaujimavy namet knihy, zaciatok fajn ma chytil, no ale bohuzial to bolo vsetko.Cim som citala dalej a dalej , tym viac ma to uz nebavilo a nebyt mojho odhodlania docitat, ak sa da, kazdu knihu, uz by som to bola vzdala.
Moje velke trapenie s knihou ukoncil predvidatelny koniec.
Skoda casu a penazi.

01.10.2019 1 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Na prvotinu fajn psychothriller.Tesim sa na dalsiu knihu autorky.

25.09.2019 4 z 5

Chrastění kostí Chrastění kostí Fiona Cummins

Velmi dobre!Kniha sa mi pacila od zaciatku az do konca,ani chvilu ma nenudila.Velmi zaujimava a velmi desiva podstata deja.Zacinam citat dalsiu knihu-Sberatel.Dufam ze ma nesklame.

04.08.2019 5 z 5

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Pravdupovedia, keby nebolo čtenarskej výzvy, tak by som asi žiadne básne nečítala.Ale som rada,že som si vybrala Wolkera, bolo to také odľahčené citanie,velmi sa mi pacili niektoré myšlienky:
"bolest je života půl a láska je život celý"

31.03.2020 3 z 5

Dotyk Dotyk Mark Sennen

Asi budem za zlú, ale pre mňa bola táto kniha totálne stratený čas a peniaze.Dej sa síce začína sľubne ale potom je to už len nuda nuda ,v polovici som už mala nutkanie odložiť knihu, ale potom som ju horko-ťažko s preskakovanim strán dočítala.Pre mňa jedno veľké trápenie, nikdy viac.

08.02.2020 odpad!

Sběratel Sběratel Fiona Cummins

V podstate ma tato kniha nesklamala ,ale Chrasteni kosti sa mi zdala lepsia.Mozno preto, ze uz som tusila ako to skonci.A opat stary znamy otvoreny koniec, tak neviem, ci bude dalsie pokracovanie.Chcelo by to uz novy napad, lebo to zabijanie postihnutych bolo desive.

07.08.2019 4 z 5

Sběratel hříchů Sběratel hříchů Daria Desombre

Trosku slabsi rozbeh,ale potom ma to celkom zaujalo.A ta historia tiez-chvilami zaujimave a potom zase zdlhave...Ale tak na prvotinu to nebolo zle,ked vezmem do uvahy, ze som uz citala aj horsie a to bolo od autorov,ktori mali uz co-to za sebou.Uvidime s cim pride nabuduce,ved treba dat spisovatelke sancu.Mne sa napriklad pacilo to ruske prostredie,trochu zmena po tych severskych krimi.

06.06.2019 3 z 5

Všude samá voda Všude samá voda Marie Gracias

Slubny zaciatok ale to je asi tak vsetko!Poslednu tretinu knihy som zvladla len tak-tak ze som preskakovala co som mohla.Priznam sa,ze uz som vzdala aj to,ze chcem vediet kto bol vrahom.Neskutocne ma iritovala hlavna hrdinka, ktora bola cista hlupana.A ked som uz asi 5sty krat citala ze nieco *špitla*tak sa vo mne nieco zlomilo a som si povedala dost.Napriek odhodlaniu docitat vsetky knihy, tak toto bolo nad moje sily.Nikdy viac.Takze moje hodnotenie ako vzdy:skoda casu a penazi!

01.12.2019 odpad!

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Trochu z *ineho sudka,* na ake som u tejto autorky zvyknuta.Nebolo to spatne, len sa mi miestami zdali niektore veci prehnane (napr.ako si nasetrila niekolko tisic len vencenim psov,tiez v zavere knihy ma udivoval pristup policajtov pri vysetrovani- detsky vlas je uplne iny ako dospelacky atd)Skratka take trochu absurdity ,preto aj bod dolu,ale velmi *čtive* -neviem najst adekvatne slovenske prirovnanie.Zrejme bude aj pokracovanie knihy ,ako poznam autorku, tak to si nenecham ujst.

24.08.2019 4 z 5

Učiteľ Učiteľ Lee Matthew Goldberg

Slubny zaciatok vystriedal priemerny a uz aj nudny dej, ktory sa dookola opakoval.Skoda, lebo to vyzeralo slubne, mozno keby to nebolo zbytocne umelo natahovane.

20.08.2019 2 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

No napodiv ma kniha ,na rozdiel od predoslych autorkinych knih, celkom zaujala.Miestami to bolo uz opakujuce sa , ale tak asi najlepsia kniha, co som od autorky citala.Asi sa mi pacila aj preto, lebo mam rada skotske prostredie, ktore pridava na pochmurnosti.Zaver ma neprekvapil, pripadal mi taky unahleny ako keby uz autorka vycerpala moznosti deja, tak to radsej ukoncila.

16.08.2019 3 z 5