Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

(SPOILER) Jój, tak toto bolo veľmi silné kafe, vam poviem, Smutný presmutny príbeh, ktorý je chviľami odľahčený humornymi průpovidkami chlapcov vrazdarskych.Bolo mi velmi ľúto Petríka, ktorého nakoniec pochovala nielen pokryteckost farárov ale aj ľudská nevsimavost.
Napriek tomu odporúčam prečítať tento srdcervuci krimi roman vsetkymi 20.

08.10.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Lars Kepler je vždy záruka výborného čítania, to sa musí nechať.Aj ja som sa potešila, po dlhšom čase, keď som zbadala tuto knihu na trhu, hneď som vedela, že ju musím mať.
Moje mierne obavy, či si ešte spomeniem ako to bolo, čo to bolo, sa rozplynuli v momente ako som sa začítala.Predsa Joonu a Sagu nejde len tak hodiť cez palubu a zabudnúť na nich!
Nebudem sa rozpisovať o deji, to by ma ukameňovali, len poviem, napíšem , že pre mňa bol záver strhujúci a totálne prekvapivý a samozrejme aj ma potešilo, že posledná veta sľubuje pokračovanie, ktoré budem napäto očakávať.
Nemôžem inak ako plný počet*, ak by sa dalo dám raz toľko.

12.11.2022 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Potrebovala som túto zmenu v žánri, lebo som pociťovala, že už ma tie všetky krimi nebavia, sú na jedno kopyto...Vybrala som si skutočne perfektne.Tento spoločenský román ma uchvátil od samého začiatku. Ku koncu mi aj oči zvlhli.Nechcem sa rozpisovať o deji, tá anotacia je dostačujúca a myslim , že navnadi človeka.
Pre mňa další v poradi nekrimi román a aj keď nie je mojim zvykom dávať citáty teraz mi to nedalo :
"Každý den jsem si prožila podle svych představ a byl to dobrý život.Vedela jsem , co mi chybi, ale zároveň jsem si vážila toho , co tu je."

"Ale někdy je omluva stejne absurdni jako naděje, že osaměla hvězda objasní vesmír."

Dalo by sa ešte pokračovať, ale všetko by už bolo zbytočné, treba si prečítať, lebo to ozaj stojí za to.
Na záver už len moje obligátne: 100 bodov a tuš!!!

27.08.2023 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

(SPOILER) Ach, znovu som si povzdychla, keď som počula staré známe : za kanceláriu 141 sa s vami lúči..... dúfame, že sa vám nahraVka páčila..."
Toto je tak dobré na počúvanie, že aj keby som chcela, určite sa nevratim ku klasickému citaniu DD.Neskutočne super to vie ten Martin Mňahončák podať.
O deji sa asi ani veľmi nemusím rozpisovať, aby som nespoilerovala, len poviem, že tentokrát sa vlastne hneď na začiatku vyrieši niečo z minulosti a plynule to krásne prejde do niečoho súčasného.Pacilo sa mi, že to bolo tentokrát trošku akoby odlahčenejsie, myslim žiadne kruté vraždenie.
Veľmi dobré, ako napokon vždy, dávam plný počet*, keby sa dalo dam viac

17.01.2023 5 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Vždy, keď počujem záverečné: "Dúfame, že sa vám nahrávka páčila..." ma tak strašne štve,ze je koniec.V tomto pripade ma to mrzelo trošku menej, nakoľko DD rozohral dve partičky a jednu ešte akosi neukončil.Takze to be continued... nevadí, máme sa na čo tešiť.Len nech to nie je dlho.
K tomu dnešnému zavoju sa da povedať len toľko, že každý, kto očakáva klasickú dánovku, si určite aj na tejto zgustne.Stará známa partička, staré známe doberanie sa detektivov, možno tentokrát menej vyrazni Kuki s Vaňom ale ok. Veľmi vydarené dielko a ako som povedala, či vlastne napisala budem netrpezlivo čakať na pokračovanie.... Ešte dodám,ze som vypočula ako audioknihu, koniec koncov ako skoro všetky danovky.Lepsie mi chutia ušami ako očami.

30.06.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Dala som si od Klevisovej pohov na par rokov, naposledy som citala Zmizela v mlze, ale tento návrat sa mi teda páčil.Presne , ako som si ju pamätala, poklidné čítaníčko, aj keď na, že poklidné, mŕtvol tam bolo teda dosť.
Páči sa mi, že autorka krásne zakomponuje do svojho diela opis prirody.Je vidieť, že k nej musí mať určite silnú väzbu.Asi aj preto ma to bavilo čítať, lebo povedzme si úprimne, keby tam bola len ta krimi téma, to bolo šup šup opísané.Tou prirodou to krásne okorenila. Stojí za to si prečítať!

07.04.2023

Den popela Den popela Jean Christophe Grangé

Grangè je u mňa spisovateľ par excellence, raz darmo kto vie, ten vie.Neskutocne napínavý dej vás od prvej stránky vtiahne a nakonci vypľuje s totálnym chaosom v hlave, či ešte toto fakt môže byť, alebo je to už spisovateľova fantázia.Jedno je isté, anabaptisti existovali, možno ešte aj v nejakej forme existujú, ale či to, čo sa dialo v tomto románe je fikcia, alebo skutočnosť, zrejme necháva spisovateľ na nás.V každom prípade ma to ohúrilo a zaujalo
Milujem romány, kde je jasný dej, jasné postavy, všetko krásne pozvoľna plynie a ja si to všetko vychutnávam a na konci ľutujem, že je uz po. Toto bola úžasná lahôdka a budem túžobne očakávať ďalšiu porciu z autorovej kuchyne . Nemôžem inak ako plný počet * , ak by sa dalo dám určite aj viac .

24.08.2023 5 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

No čo už napísať?
Opäť vypočuté, tentokrát síce nejaké amatérske nahranie, ale vcelku, keď som sa sustredila na obsah a nie interpreta, tak to bolo fajn.Klasicke doťahovačky medzi kriminalistkou a kriminalistmi, nesmie chýbať Mičurin Kuky ( neviem presne aké y/i, lebo nečítam, len počúvam), banda vraždarska jak vyšitá ...
Ja dávam plný počet, lebo toto je pre mňa,raz darmo,srdcova záležitosť- retro krimi mého mládí a to ja môžem .

31.08.2022 5 z 5

Desať malých černoškov Desať malých černoškov Agatha Christie

Zase som si dala po vsetkych tych severskych a neviem akych,klasicku detektivku.Neskutocne dobre napisana detektivka, klobuk dole pred p.Christie, bola to spisovatelka s genialnym myslenim a citenim pre perfektne detektivky.

22.09.2019 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Moja prva kniha od autora a celkovo sa mi páčila.Pocuvala som ako audioknihu.Hlavne postavy mi boli sympatické, určite aj vďaka profesionálnemu načítaniu.Pacilo sa mi aj to, že dej sa odohrával sčasti v 90.rokoch min.storočia a táto doba je pre mňa velkou nostalgiou, nakoľko je to doba "mého mládí".
Určite si od autora vypočujem aj ďalšie jeho diela, v podstate ich už mám prichystane v mojej audioknižničke na audiopoličke pekne v rade .

07.04.2023 4 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Ked som pocula to Geišbergove:"Dufame, ze sa vam nahravka páčila", tak mi chvilu ostalo smutno, ze uz mam opäť vypočutu dalsiu skvelu Danovku.Ale ozaj len chvilu, lebo vždy ten dojem , u mňa ci už z vypočutého alebo precitaneho, pretrváva ešte nejakú tu dobu.
Neviem hodnotiť lepšie, ako plnym počtom *, pretoze tieto detektivky mi takpovediac prirastli k srdcu, pripominaju mi dobu nedavno minulú, dovolím si tvrdit, ze možno Krauz je mojim rovesnikom... Páčil sa mi aj záver v štýle na každú sviňu sa už voda vari.

10.12.2021 5 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Kedze som voľakedy dávno čítala od autora knihu Syndrom E a pamatam si , ze sa mi pacila, tak som to riskla teraz touto knihou.Netajim, velmi sa páčila aj obálka knihy.
Do deja sa dostať nebolo nič ťažké, hneď sa mi to zapáčilo, len ku koncu uz mi to trošku " pokulhavalo", preto som ubrala jednu *.
A aj preto, ak bude ďalšie pokracovanie, nech mam rezervu.Ale určite to bolo výborné čítanie a teším sa na ďalšie diely z tejto serie.

15.06.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Keď som čítala anotaciu na tento nový krimi román, nebola som vôbec nadšená, nakoľko bombové veci ja nemusím.O to viac bolo moje prekvapenie väčšie, keďže nie je bombový útok ako bombový utok Fakt, úplne skvelý super napínavý počin od Helenky Fieldsovej. Budem netrpezlivo čakať na ďalšiu knihu .Odo mňa teda za plny počet* a idem kuknúť do výzvy, či mi niekam nezapasuje.

22.04.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Samozrejme, akonáhle bola nová kniha od Cartera k "mání", už aj som sa tešila na tento skvelý knižný pokrm .A že to bol pokrm hodný 5* ! Predjedlo, hlavné jedlo, zákusok všetko v jednom. Veľmi som si užila tento diel, aj keď musím podotknúť, že kto nemôže brutal scény, radšej nech s čítaním ani nezačína.Nuz, holt sú jedlá, ktoré ani ja nejem, ale od Cartera by bola dupľa dobrá.Musime si počkať.

24.03.2023 5 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Zase musím napísat už len to isté, čo vždy:no veľmi dobré a zaujímavé popočúvaničko to bolo.Dve dejové línie, ani jedna nenudila, bohovsky som si pritom ani nie že oddýchla, lebo ja pri počúvaní niečo robím ako varenie,upratovanie a tak...ale skutočne mám pocit ,že pri tom počúvaní mi to tak ide všetko od ruky.A už som si zvykla aj na interpretáciu M.Mňahoncaka, ktorý sa toho zhostil úplne bravúrne.Dokonca už mám stiahnutu aj najnovšiu Danovku ako e-knihu V tieni, tak skúsim prečítať, lebo to mi veľmi nešlo, myslím akože čítať danovky.Tak mi držte palce a idem sa mrknut, či mi pasuje do výzvy táto kniha.

18.01.2021 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

No mňa to tentokrát až tak nenadchlo.Ten začiatok super, ale v strede sa to vlieklo neskutočne, už som zvažovala, že končím .Iba meno autora mi zabránilo prestať v čítaní.Zaver bol strhujúci, ale pre mňa tiež príliš roztahany.V každom pripade počkám na ďalšiu knihu, kde to bude pravdepodobne znovu o Healym.

21.06.2023 4 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Pán Grangé je u mňa spisovateľ par excellence.Aj keď nie sú mojou prioritou knihy o svetovej vojne, vedela som hneď, že túto knihu musím mať a bola som presvedčená, že bude stáť za to.
A aj stála!!!
Viem, mnohí môžu namietať, že miestami to bol slušný brutalizmus, ale odmysliac si to všetko, tento pán spisovateľ, geniálne strieda napätie s uvoľnenosťou, necháva čitateľa skĺznuť do pocitu, že vsetko je odhalené a vtom udrie a dej je absolútne otočený o 180'C.
Tento princíp v jeho knihách úplne zbožňujem, je jedno kde sa dej odohráva, či v horách, džungli, vo vojne.... výsledok je vždy fascinujúci dejový zvrat.
Neskutočný čitateľský zážitok , ako nakoniec pri každej jeho knihe, nemôžem inak ako plný počet *, ak by to šlo, dám aj viac.
Treba sa presvedčiť o pravdivosti mojich slov.

27.11.2022 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

V komentaroch som sa dočítala, že trošku inakší King ako býva, ale keďže nie som jeho skalnou fanúšičkou tak neviem porovnať.V kazdom pripade ma tento nevšedný príbeh zaujal.Vypočula som si ho ako audioknihu v podani p.Čočkovej, čiže Strossmayerovej dcery, a aj napriek tomu, ze v pozadí počuť nejaké šumy/vidno ze audioknihy boli ešte v plienkach/ ma tento monologicky podaný pribeh natolko uchvatil, ze som pocuvala a pocuvala ....
Musim sebakriticky priznať, ze asi by som knihu nečítala, lebo by mi vadili tie odbočky, kym sa hlavna predstavitelka dostala k podstate, ale keď mi to bolo servírované ako počúvanie, to mi napodiv nevadilo.Dolores mi bola hned zo začiatku rozpravania veľmi sympatická, taká žena zocelena životom.Velmi rada si nieco podobne znovu vypocujem.
Urcite odporúčam.

10.03.2022 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Aj ked som uz precitala od Kariku par knih (Tma,Strach,Na smrt 1 a 2)necitila som potrebu pridat aj Trhlinu.Nahodou som sa vsak dostala k audioknihe a ta ma teda aj dostala.Suhlasim s tym ze je to skutocna pecka a v pripade audioknihy este okorenena zvukovymi efektami.Tiez som nemala odvahu pocuvat v noci.Vrele odporucam ci uz precitat alebo popocuvat.

14.05.2019 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

(SPOILER) Hneď na začiatku musím podotknúť, že som počúvala ako audioknihu , ale vzápätí dodávam, že ako normálnu knihu by som to nedocitala . Toto je pre mňa presne ten typ knihy, že keď mi to bude niekto čítať, tak to zvladnem, inak odkladam, nakoľko nezvladam také rozsiahle čítanie o ničom, keď sa to len naťahuje a naťahuje. Ta matka bola uplne hrozná nesympaticka krava, veď keď mi niekto unesie decko tak vyklopim aj to co neviem a nie ešte všetko zatajujem
Ako vravim, vypočuť sa to dalo, ale hodnotim tak 50:50 .Svoj okruh čitateľov Lisa má, ja však opúšťam tieto vody, mňa nepresvedčila.

21.09.2023 3 z 5