petra106 petra106 komentáře u knih

Tajemný dům Tajemný dům Marian Keyes

Kdyby se děj odvíjel jen kolem vztahů a vnitřního rozpoložení hrdinky, byla by to další skvělá kniha od MK. Tady byla ale navíc "detektivní" zápletka a povaha hlavní hrdinky mi taky občas lezla na nervy. :-) To, že byla detektiv, je celé neuvěřitelné. Doufám, že příště to už bude "stará dobrá" MK, jak ji známe.

26.11.2013 3 z 5

E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) Matt Beaumont

Skvělá kniha, která nenechá člověka ani na chvíli vydechnout. Kdo někdy pracoval ve větší firmě, pozná tam sebe a/nebo své kolegy. Královsky jsem se bavila od začátku do konce.

13.07.2013 5 z 5

Poslední rodina v Anglii Poslední rodina v Anglii Matt Haig

Kdoví, asi jsem od téhle knihy čekala příliš. Už mě štvalo, když na každé druhé straně bylo připomenuto, že rodinu drží pohromadě labrador. Zápletka v rodině byla zajímavá, pohled psa většinou nudný. To spíš měl být vypravěčem otec nebo syn rodiny.

11.07.2013 2 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Znovu skvěle promyšlený děj. Tentokrát se děj tolik netýkal Patrickovy rodiny, což knížce jen pomohlo.

16.05.2013 5 z 5

Kostýmek Jackie Kennedyové Kostýmek Jackie Kennedyové Nicole Mary Kelby

Chtěla jsem odpočinkovou literaturu, ale nemohla jsem se začíst. Věty byly divně šroubované, dlouhé, nakonec jsem se musela pořádně soustředit na to, co vlastně chce autorka čím říct, takže žádný odpočinek. :-) Čekala jsem asi něco jiného, podle mě se to téma dalo asi uchopit lépe. Odložila jsem nedočtenou.

15.07.2017

Kingston? Přece nalevo od Oxfordu Kingston? Přece nalevo od Oxfordu Hana Parkánová-Whitton

Další knížka nevybočující z řady všednodenních příběhů z vesničky, ve které H. W. žije. Člověk má pocit, že všechno prožívá s ní, moc mile napsáno.

30.12.2014 5 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Skvělé oddechové čtení. Moc mě bavil "souboj" dvou kamarádek hlavní hrdinky a všechny vyhrocené situace, které se vlastně klidně mohly stát. Dojemné a zábavné zároveň.

09.07.2014 5 z 5

PopCo PopCo Scarlett Thomas

Prvních sto stran jsem se nemohla začíst, posledních sto stran mi přišlo jak z úplně jiného románu nebo se spíš děj nevyvíjel podle mých představ. To stejné závěr, moc mě nezaujal. I tak si ale ráda od autorky přečtu něco dalšího.

25.05.2014 3 z 5

Sokyně Sokyně Louise Bagshawe (p)

Tento román (i další od sester Bagshaweových) beru jako pohádky pro dospělé, takže děj byl sice předvídatelný, ale přesto zábavný. Jako u každého z nich mi vadilo velké a zbytečné množství zdrobnělin (krček, tvářičky, srdíčko, roláček atd.).

18.05.2014 4 z 5

Vášeň Vášeň Louise Bagshawe (p)

Děj měl opravdu spád, nechybělo napětí, akce... Jediné, co bylo směšné, byla proměna rozkydlé šedé myšky na osvalenou superženu, to vše během jediného týdne. Ale jinak dobré!

26.08.2013 4 z 5

Podezřelé úmrtí Podezřelé úmrtí CJ Lyons

Až na to, že se každou chvíli někdo "zhoupl na patách", dobré.

12.08.2013 4 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Zaujal mě pohled na Holandsko v době války. A samozřejmě také obětavost a krásné přátelství Miep a jejího manžela s Frankovými v tak hnusné době...

11.08.2013 5 z 5

Krutopřísné povídky Krutopřísné povídky Miloš Čermák

Zaručený lék na špatnou náladu. U několika povídek jsem se smála nahlas.

10.08.2013 5 z 5

Podle nových pravidel Podle nových pravidel Tilly Bagshawe

Tento typ románů Tilly ohromně sedne. Nemohla jsem se odtrhnout, skvělé!

05.08.2013 5 z 5

Film Film Louise Bagshawe (p)

V knize je sice mnoho postav, ale všechny zde mají svou úlohu. Kniha měla spád, situace byly popsané tak, že jsem si připadala, že jsem přímo na místě (např. módní přehlídka).

28.07.2013 4 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Milá oddechovka. Vtipné bylo hlavně to, jak stejnou událost každý viděl svým pohledem. Nejvíc mě pobavil Oscar. A pak samozřejmě závěr.

21.07.2013 4 z 5

Osud Osud Louise Bagshawe (p)

Ono mi vážně stačí, když je popsáno jednou, maximálně dvakrát, že hrdinka je nejúžasnější, nejkrásnější, nejchytřejší v celém okolí. Tady mě to zdůrazňování prostě otravovalo. Plus neustále opakující se slovo "bříško", příslušící samozřejmě též hlavní hrdince. Děj byl hodně předvídatelný, což je škoda.

24.06.2013 3 z 5

Zbožňovaná Zbožňovaná Tilly Bagshawe

První část knihy, za života dědečka hlavní hrdinky, byl děj nejlepší. Postava mladého strýčka mi tam přišla celou dobu úplně navíc. Děj byl místy zbytečně rozvláčný. Ale stejně jsem se od této knihy nemohla odtrhnout. :-)

07.06.2013 4 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

S "New Yorkem" nesrovnatelné, o hodně slabší.

27.05.2013 3 z 5

Medicínské katastrofy Medicínské katastrofy Richard Gordon (p)

Pro laika srozumitelně napsané, mile a s nadhledem. I když je to kniha mnohdy o vážných věcech, smála jsem se na hodně místech nahlas.

07.05.2013 5 z 5