Sokyně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Juno, Athéna, Diana a Venus Chambersovy jsou stejně jako jejich antické jmenovkyně krásné, mají modrou krev a hromadu peněz. Bohužel ne vlastních. Patří jejich strýčkovi Clementovi, nevyzpytatelnému podivínovi, žijícímu v ústraní tropického ráje. Jenomže na sklonku života se starý pán rozhodne ke svatbě s Thajkou, která by mohla být jeho vnučkou. A jelikož mladá manželka a brzy snad i nová rodina potřebují spousty peněz, neteřinky by měly přijít zkrátka. Zbývá jim jediný rok snového života a pak nejspíš zůstanou bez halíře. Rozhodnou se vyhlásit strýčkově snoubence tichou válku ženských zbraní. Podaří se jim zničit svoji „soupeřku“, anebo přijdou na to, že k penězům se dá přijít i jinak než ze svěřeneckého fondu? A není život plný výzev a nejistot, kdy je potřeba dokázat, co v člověku skutečně vězí, neskonale zajímavější?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25029/sokyne-hNr-25029.jpg 3.645
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, BB art
Orig. název

Glitz, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Sokyně

Přidat komentář
Gabriela_K
18.10.2020

MOŽNÉ SPOILERY
Bavily mě příběhy a osobnosti všech čtyř hlavních hrdinek. Líbilo se mi, jak je společný cíl stmelil a jak se během příběhu měnily a změnily. Zajímavý byl konec, kdy jsme se dozvěděli pravé tváře všech.
Kniha mě bavila. Nebude sice patřit mezi mé nejoblíbenější, ale můžu ji s klidem doporučit.

SPOILER:
Jediná výtka: Chybělo mi tam více příběhu Juno a Jacka, konkrétně jejich znovu objevení manželství.

LenkaLuna
09.04.2017

Mě se tato knížka líbí se všech nejvíc právě protože se děj rozloží mezi 4 hlavní postavy (každá postava je charakteristicky úplně jiná) takže je příběh zajímavě rozdělen. To že je to ve skutečnosti nemyslitelná ,,kravina" tak s tím i souhlasím, ale i takový typ knížek existuje (je jich většina :D , ale to přece od knížek očekáváme pokud čteme knihy od takovýchto autorů). Je taky možné že se mi kniha líbí nejvíc protože se odehrává v Londýně a já prostě Londýn miluju, a častokrát sáhnu pro knížku právě z tohoto důvodu (něco podobného mám i u Paříže) takže to je další plus. A nesouhlasím s uživatele katynais že jsou tyto příběhy od L. Bagshawe o bohatých ženách, právě naopak většina knížek začíná tím že jsou hlavní hrdinky z chudé rodiny ale jako ,,zázrakem" se stanou úspěšnými a bohatými - to možná uživatelce na těchto knížkách vadí. Ale za mě má tato knížka plný počet hvězdiček.


ewisek22
02.08.2016

Pohádka, která mě neskutečně bavila. Jako malou shopaholičku byly mému srdci blízké především popisy oblečků...:)

ovpana
06.12.2015

Hezké , nenáročné čtení na dlouhé večery

petra106
18.05.2014

Tento román (i další od sester Bagshaweových) beru jako pohádky pro dospělé, takže děj byl sice předvídatelný, ale přesto zábavný. Jako u každého z nich mi vadilo velké a zbytečné množství zdrobnělin (krček, tvářičky, srdíčko, roláček atd.).

Dataline
06.02.2014

Její knihy mám ráda, ale zbytečně složitě popisuje každý detail, tak to přeskakuji. Čtivé, ale do domácí knihovny bych si ji nekoupila, vískrát bych si nepřečetla.

ctenarkalenka
21.01.2014

zdravím všechny čtenáře....
Já osobně mám její knížky ráda... knížku Sokyně jsem dostala na vánoce od sestry a trvalo mi to cca dva týdny....
Co bych tak mohla říct, každý z Vás má jiný názor, že to není realné a nebo zlá knížka... Co bych já vytkla je, že by mohla trošku ubrat na tom jak každou dokonale popsala co si zrovna vzali na sebe a mohla víc popsat situace, to mě chybělo :) jináč si osobně myslím, že když člověk neděla a je na něčem závislí a naraz je donucen něco dělat, podle mě je to dost možné že se do toho tak zabere až ho to začne bavit... co dál... zatím moje nej knížka je Vášeň.... ale každého názor...
a že je na stejný způsob každá knížka? to mě nevadí... Lenka

avad
29.12.2013

Román se mě nelíbil hlavně proto, že není ani trochu pravděpodobný.
Z rozmazlených, bohatých a rozhazovačných hrdinek v románu "Sokyně", které nejsou schopné nic ušetřit z půl miliónů liber ročně,které jim rok co rok padne do klína. Dovedou jen rozhazovat, bavit se, nakupují jen to nejdražší a najednou se z nich stanou pomalu ze dne na den úspěšné podnikatelky, které si konečně začnou vážit peněz, když jim pedantský, nevyzpytatelný a podivínský strýček sníži přísun peněz z důvodu sňatku s mladou Thajkou. A nakonec - happy end - když strýčka postihne infarkt a zemře a dědičkami jeho obrovského majetku se stanou, kdo jiný než naše hrdinky a všichni jsou šťastní.

1

Autor a jeho další knihy

Louise Bagshawe
anglická, 1971

všech 17 knih autora

Kniha Sokyně je v

Přečtených84x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených3x
Knihotéce43x
Chystám se číst10x
Chci si koupit5x