Petibrko Petibrko komentáře u knih

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Prostě Foglar. Přečteno v čtenářské výzvě.

03.08.2019 4 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Hezky popsané "nechápání", čím jsme vlastně "my židi" tak špatní z pohledu jedenáctiletého chlapce prchajícího během 2. sv. války před nacisty.

29.07.2019 5 z 5

Můj oblíbený autor. Opět ta zvláštní poetika a tajemno. Rozhodně mě i tato kniha potěšila.

22.07.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Líbí se mi styl deníku i typ humoru. Určitě si přečtu i další autorovy knihy.

22.07.2019 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Zajímavě napsáno, ale styl, jakým je napsaný Harry Potter, je mi bližší.

22.07.2019 4 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Přečtení jako tip ke čtenářské výzvě. Moc pěkné povídání o zdánlivě úplně obyčejných věcech. Plno laskavého humoru. Doporučuji.

02.07.2019

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Kdo zná první dvě knihy, nebude zřejmě moc překvapen. Vše se odehrává v přibližně stejných kolejích. Občas se objeví nové vtipy, ale v zásadě nic nového.
Komu se líbily předchozí díly, bude zřejmě spokojen i zde.

25.06.2019 3 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Detektivka ve stylu Soudce Ti z místních reálií. Dobře se čte.

24.06.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Docela puma. Děj není tak překombinovaný jako u některých posledních severských autorů. Zajímavé prostředí. Z mého pohledu stojí za přečtení. Jsem zvědavý, kam se autorka posune v další knize.

24.06.2019 4 z 5