Pert Pert komentáře u knih

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Skvělé knihy nejen pro děti

28.01.2022 5 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Hezké. Nejlepší byla část, jak se Manny zachoval pěkně vychytrale.

28.01.2022 5 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

Nádherné . Jak Greg tancoval s Carlosem to je fakt dost dobré

28.01.2022 5 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

skvělé

28.01.2022 5 z 5

Fakt smůla Fakt smůla Jeff Kinney (p)

Knížky se čtou velmi snadně a jsou skvěle napsané. Obvykle nemám ráda ich-formu ráda, ale tady je to napsáno opravdu výborně.

28.01.2022 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Skvělá kniha. Všimla jsem si, že v prvním díle má Manny trochu větší pusu později se mu zmenší.

28.01.2022 5 z 5

Dvojníci v čase Dvojníci v čase Bob Shaw

Pěkná kniha dobře se čte.

28.01.2022 4 z 5

Derviš Derviš Karel May

Karel May je muj oblíbený autor od dětství. Tato kniha je rozhodně jedna z jeho nejlepších.

06.01.2022 5 z 5

Oheň Oheň Angie Sage

Škoda, že série už skončila. Originální a velmi jsem oceňovala, že krom Simona a Lucky bez romantiky.

Darke Darke Angie Sage

Merrin je skvělá postava. Originální fantasy pribeh.

Výprava za hrdinstvím Výprava za hrdinstvím Angie Sage

Krásný příběh ze světa Septimuse Heapa.

Physikus Physikus Angie Sage

Zajímavý nápad s cestováním v čase. Osvobozený duch královny je opravdu děsivý. Hezký příběh.

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Velmi se mi líbí proměna Simona. Opět hezká knížka. Velmi doporučuji.

Apollo 13 Apollo 13 James Arthur Lovell

Skvělá kniha. Doporučuji všem které zajímá NASA a program Apollo.

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

(SPOILER) Na začátku se mi knížka líbila, ale čím blíž jsem byla ke konci, tím to bylo horší. Allison má hrozné výčitky z toho, že může za nehodu. Potom jde do vězení a je šťastná, že bude potrestana. Ale ona vlastně za nehodu nemůže. Tohle mě naštvalo nejvíc, jako by se autorka nemohla rozhodnout.
David byl vykreselený jako ten nejhorší, nejpříšernejsi a to bez důvodu. Proč se tak vlastně choval? Prostě se autorka rozhodla stvořit postavu a nenávidět ji.
Pan Olověný. Proč mu tak říkala? Proč mu potom už neříkala jménem?
Konec, jak vlastně věděla, že Crispin sedí v té věznici a celé to byl její plán, to bylo prostě přitažené za vlasy. V hodně moderních knížkách se autoři na konci snaží stvořit šokující zvrat, jenže ten dost často ani nedává smysl.

19.05.2024 2 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Nebylo to špatné, ale ve spoustě knih je v poslední době hlavní hrdinka, co měla dřív psychické potíže a proto nemůže nikomu říct, co si myslí a samozřejmě má na konci pravdu.

17.01.2024 3 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

(SPOILER) Kniha byla čtivá, ale přijde mi, že s hlavními ženskými hrdinkami, které měly v minulosti psychické potíže a proto nemůžou nikomu říct pravdu, protože by si mysleli, že zase blázní, se v poslední době roztrhl pytel a jsou všude.
A nechápu jednu věc. Angela se na Jess na konci v té koupelně vrhla. A poté, co Jess porodila, jsou spolu úplně v pohodě.

13.01.2024 3 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

(SPOILER) Mně se knížka poměrně líbila, dobře se četla, ale ten konec s tou sestrou byl trochu zvláštní a hlavně mi bylo líto toho chlapíka, jak ho Matka myslím pobodala, už si nepamatuji, jak se jmenoval.

27.10.2023 4 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Skvělá knížka, ale asi třikrát se tam opakovala ta samá slova ve dvou větách za sebou, šlo by to v pohodě nahradit něčím jiným. A porad holky, klidne by slo divky atd. Plus shoda podmetu s přísudkem, asi dvakrát tam bylo I, když se mluvilo o divkach.
A když se někomu rozbusilo srdíčko, to mě taky štvalo.
Ale kniha jinak super.

07.08.2023 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

(SPOILER) Scarlett mi na začátku přišla zajímavá tím, že se chtěla vdát za hraběte.
Julian mi byl protivný, pořád bylo zdůrazňováno jak je hrozně silný, jaké má svaly, jak má vypracované břicho...
A úzký pas. Takže jsem si ho celou dobu představovala jako kreslenou karikaturu.
Tyranský otec taky není nic nového, nepřítomnost matky též ne, vynucená svatba- to mi přišlo zajímavé jen když se Scarlett za hraběte chtěla vdát.
Legenda je úplně blbé jméno.
Dante jediná sympatická postava, zabity, nakonec se ukáže, že všechno byla jen hra. Jako co? Takže děj předchozích téměř 400 stran byl jen fraška.
Nevím, jestli jsem jediná, ale mně nepřijde vůbec romantické, když si dva olizuji navzájem krev. Spíš je mi z toho blbě.
Logické chyby- pili tekutinu hustou jako med- to se bude pít blbě, ponořila se do kaluže krve- kolik toho z Donatelly vyteklo? Rybník?
Dvě postavy žijí na stejném ostrově a jedna je Scarlett a druhá Marcello.
Otec ji uhodi do tváře a ji teče krev? Nikde není řečeno, že ji rozbil nos nebo ret. A pramínky krve? To má na té ruce hřebíky nebo co?
Konec mě nijak nenavnadil na další díl, přišlo mi to hrozně prvoplánové.
Nápad zajímavý, ale zpracování strašné.

01.08.2023 odpad!