Pepina19 Pepina19 komentáře u knih

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Obě verze jednoho nešťastného rozhodnutí, jít na party, jsou napsané velice sugestivně. Oba příběhy vás chytnou a nepustí. Je jen otázkou, které rozhodnutí bylo lepší. Nela, Martin-Martina, Sofinka, Trupík vás provedou napínavým vyprávěním.

22.08.2023 5 z 5

Bizarropolis Bizarropolis * antologie

Bizarní, krvavé, ale stálo to za přečtení. Některé povídky mi budou ležet v hlavě dlouho třeba Zub za zub...atd.

22.08.2023 4 z 5

O ostatních nevím nic O ostatních nevím nic Kristina Májová

Alice mě prostě bavila. Její babička byla strašidelná a matka byla také svým způsobem podivínka, tak proč by Alice měla být "normální".

22.08.2023 4 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Další příjemně napínavé čtení s uvěřitelnými zápletkami. Dominik Dán prostě nezklame.

22.08.2023 5 z 5

Doba chemlonová Doba chemlonová Jaromír Marek

Pro toho kdo tuto dobu zažil, dobré pro vzpomínání a pro ty koho tato doba minula, dobré pro představu. Mně se kniha líbila, patřím do skupiny co tuto dobu zažily a myslím, že je dobré si některé věci připomenout a některým se zasmát. Jako třeba výměna bonů, nebo šití "péřovky" to mě hodně pobavilo.

08.08.2023 4 z 5

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů * antologie

Kniha je opravdu krásně udělaná. Ilustrace k jednotlivým povídkám i úprava stránek se mi moc líbila. Povídky jsou určené spíš mladším čtenářům, ale i mně se některé hodně líbily jako třeba Roztáhnout křídla, Uvidíme se, nebo Něco mnohem lepšího.

08.08.2023 4 z 5

Prokletí Mabiny farmy Prokletí Mabiny farmy Matthew J. Costello

Příjemně strávené deštivé odpoledne u detektivního příběhu s nádechem tajemna.

04.08.2023 4 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Hodně moc popisu pocitů, přírody, přírodních dějů a dějů vůbec. Příběh Maxe Schreibera by jinak byl moc pěkný a napínavý, kdyby tam bylo méně vyprávění a více akčního děje. Je to takové pomalejší a těžší čtení, žádná lehká oddechovka.

23.07.2023 4 z 5

Mami, miluju Mami, miluju Aleš Palán

Moc jsem se o vztazích matek a dcer nedozvěděla, ale bylo to i tak zajímavé.

20.07.2023 3 z 5

Omluva nestačí Omluva nestačí Jane Bailey

Příběh Stephanie z jejího pohledu jako malé holky i jako dospělé ženy. Jako malá, Stephanie kamarádí s Dawn. Dawn je potvůrka, a celý smutný příběh Stephanie a její vyprávění se vrací stále k Dawn.

20.07.2023 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Tereza a Helena. Jedna podvedená a uražená, druhá opuštěná a bezbranná. Hezký příběh o dvou ženách, každá je svým způsobem silná a jejich osudy se nemilosrdně protnou.
Přečteno na jeden zátah.

09.07.2023 4 z 5

Ořechy na cukroví Ořechy na cukroví Michaela Kalivodová

To vyprávění mě bralo za srdce, jak se říká. Vzpomínala jsem na své babičky a představovala jsem si jaká budu za x let já.

08.07.2023 4 z 5

Půjdu s tebou Půjdu s tebou Lina Nordquist

Za mě, je to kniha, která vás vtáhne do děje a nepustí. Prožívala jsem všechno s Unni a Armodem , tato linie vyprávění byla hodně drsná a smutná. Další byla s jejich synem Roarem, ale vyprávěná z pohledu jeho snachy.

08.07.2023 5 z 5

Tajemný závoj Tajemný závoj Dominik Dán

Už jsem četla od pana Dána lepší knihy. Ale i tato byla zajímavá i když mě zklamalo, že jeden případ nebyl vyřešený, předpokládám že bude vyřešený v další knize.

08.07.2023 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Nebylo to špatné, ale na mě pomalý rozjezd a předvídatelný děj.

08.07.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Předcházející případy byly o ždibíček lepší, tady jsem ohadla pachatele docela brzy. Každopádně děj byl čtivý, rychlý a napínavý. Určitě stojí za přečtení. To jak Kate s Tristanem procházejí Ďáblovu cestu je sugestivní, člověk má pocit, že je tam s nimi.

01.07.2023 4 z 5

Velké naděje Velké naděje Christiane Gohl

Ani druhý díl neztratil nic z bohatosti děje. Je napínavý, romantický i smutný. Vše probíhá na Novém Zélandě, na Krétě či v Austrálii. Prožíváte několik příběhů naráz. Buď osudy Grit na Krétě, nebo zážitky Marii při kočování s cirkusem. Prostě i druhý díl stojí za přečtení.

01.07.2023 5 z 5

Na kočičí svědomí Na kočičí svědomí Markéta Harasimová

Tahle kniha mě potěšila a pohladila po duši. Taková pohádka o jedné slečně ze které se stane kočkomilka i když nechce.

23.06.2023 4 z 5

Píseň beze slov Píseň beze slov Veronika Černucká

Nebylo to špatné, ale Tara už řešila zajímavější případy.

23.06.2023 3 z 5

Všechno jednou končí Všechno jednou končí Katarína Gillerová

Simona zažije spoustu událostí, které ovlivní její život, ale nakonec je vše zlé pro něco dobré. Přečteno na jeden zátah. Jednohubka na odpočinek.

23.06.2023 3 z 5