pepap pepap komentáře u knih

Článek II. Článek II. Jiří Šimáček

Krasne provedeno, graficky i co se tyce pribehu. Komiksova forma je plne vyuzita pro vystihnuti atmosfery strachu a temnych casu protektoratu. Jsem moc rad, ze jsem se krom jmen parasutistu, tety Moravcove a vojenskych velitelu (ktera uz jsem znal) dozvedel o fararich Vladimiru Petrekovi a Vaclavu Ciklovi. Vrele doporucuji vsem zajemcum o dejiny Ceskoslovenska a atentat na Heydricha.

22.10.2020 5 z 5

Derviš a smrť Derviš a smrť Meša Selimović

Velmi peclive popsane niterni stavy a dusevni pochody cloveka. To se samozrejme projevi na jednoduche ctivosti dila (obecne to neprospiva). Musim priznat, ze jsem knihu docetl predevsim na zaklade doporuceni, ale (kdyz uz jsem s cetbou zacal) i ze zvedavosti - kam se dervis ve vyvoji sve mysli dostane. Libil se mi doslov o srovnavani popisu doby v knize se stalinskou erou a pomery v satelitnich statech SSSR. Obecne bych cetbu doporucil s tim, ze pokud se dostanete do druhe casti, uz to zvladnete a na konci bude dobry pocit :-)

16.10.2020 3 z 5

Jak si lidé hrají Jak si lidé hrají Eric Berne

Trochu mi vadil vedecky jazyk. Nicmene, idea nas lidi vystupujicich v rolich predem danych her me nadchla. V nekolika hrach jsem se sam nasel. Urcite se ke knize vratim.

29.09.2020 4 z 5

Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa Sandra Lawrence

Hezky napad na pruvodce stvurami, strasidly a monstry z celeho sveta.

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Pusobivost ve strucnosti, citova vyjadreni v par radcich. Poezie si me velmi rychle ziskala.

Bitvy, které změnily svět Bitvy, které změnily svět Andrew Humphreys

Bitvy jsou popisovany vice mene jen vecne, tesil jsem na takticke hodnoceni a alespon teoretickou analyzu mnohdy prekvapivych vitezstvi. Kniha je velmi hezky provedena ilustracne.

29.09.2020 2 z 5

Slavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostech Slavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostech * antologie

Pruvodce galerii mistrovskych del. Kniha me moc bavila a tesil jsem se na listovani v ni.

29.09.2020 5 z 5

Porozumeni spolecnosti skrze statistiky. Nazorne a vysvetlujici, urcite prectu jeste jednou.

29.09.2020 5 z 5

Tahle kniha byl omyl. Jiste se najdou ctenari, kteri knihu lepe oceni - milovnici haiku a japonske kultury obecne. Ja jsem to nedokazal.
Pribeh je pomerne intimni, intimne na me pusobily i malickosti jako dotek papiru nebo otevirani dopisni obalky ... Verse haiku, ktere jsou soucasti pribehu, jsem nedokazal pochopit a ani procitit.
Po precteni knihy mi jako prvni v hlave proletla slova A. Rimmera z Cerveneho trpaslika : "Tohle byla ta nejvic ubulena limonada ..."

15.02.2019 1 z 5