Pejuška Pejuška komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl za mnou, a opět nezklamal. Nevím, proč jsem se knihám tak bránila, no uvidím, jak to bude v dalších dílech.
Nicméně, jak je tu psané, perfektní únik z reality, jak jsou moje cesty autobusem zajímavější, naštěstí si zatím vždy uvědomím, že mám vystupovat :D
Miluju "neřáda" Dobbyho, chytrost Hermiony, Ronovi vtipné postřehy a Harryho odvahu. Učitel Lockhart mě bavil nejvíce na konci, když si sám vymazal paměť. Příjemné počtení, jak pro děti, tak dospělé. Směle jdu vstříc třetímu dílu :)

28.10.2019 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tak, další série pokořena, jsem nadšena. Nevěřila bych, že mě to tak moc chytne, ale stalo se. Konec byl překvapivý, určitě bych netipovala, kdo je ve skutečnosti pan hrabě. Celá zápletka s chronografem byla velice dobře promyšlená. Ale stejně nejlepší byl Xemerius :)
Sérii můžu jen a jen doporučit.

28.10.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nikdy jsem nepropadla šílenství kolem Harryho, popravdě jsem nechápala, co na tom každý vidí. Viděla jsem jen první dva díly, a pak poslední bitvu, ale souvislosti mi unikaly. A tak jsem si řekla, že je na čase si knihy přečíst. Zatím musím říct, že první díl mě neskutečně bavil, a i když jsem si k tomu vybavovala film, vůbec mi to nevadilo, spíš naopak, byla jsem mile překvapená, jak je film knize podobný.
A tak se těším, až se vrhnu na další pokračování.

19.10.2019 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Další díl pokořen, a jsem opět nadšená. Nejvíc jsem si zamilovala Xemeriuse, jak je ukecaný.
Kniha skončila napínavě, jsem dost zvědavá, jak to dopadne dál. Hrabě v tom umí chodit, ta jeho podlost, že Gideon vše jen hrál....

19.10.2019 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knihu jsem si zapůjčila od sestry, a v prvních okamžicích jsem ji toužila odložit, jak moc jsem v ní byla zamotaná. To sice jsem stále, hlavně v těch všech jménech a příbuzenských vztazích, nicméně vím, kdo jsou hlavními hrdiny, a o čem to celé je.
Takže, když jsem pochopila todle, tak mi už nic nebránilo v tom, se do knihy začíst a užít si ji. Jsem zvědavá na pokračování.

06.10.2019 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Ano, ano a ještě jednou ano. Dočetla jsem sérii Pokrevních pout, a musím říct, že mě neskutečně bavila. Musím souhlasit s tím, že nejlepší a nejsilnější byl díl pátý, ovšem bez těch ostatních by nebyl takový, jaký byl.
Jsem ráda, že v šestém díle se uzavřeli dějové linky, jen otázka okolo strigojů a éteru zůstala nevyřešená.
Všeobecně ale musím říct, že byla série skvělá :)

06.10.2019 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Knihu jsem dostala k narozeninám, a jelikož jsem ji četla až nyní na podzim, tak musím říct, že jsem z ní upadla docela do deprese. Obecně celý letošní podzim má strašně smutný nádech, alespoň pro mě...musím se přiznat, knihu jsem měla chuť odložit a možná se k ní snad vrátit. Nakonec jsem to neudělala, a je to dobře. Kniha je čtivá, jen strašně smutná, aspoň ze začátku, ale velice realistiky poukazuje na to, co se může komukoliv v běžném životě stát. Obdivuju Mariku, jak všechno zvládla, tolik smrti v jejím životě, tolik bojů za malou Violku, a je jen dobře, že nakonec se na ni usmálo štěstí v podobě Dana.

30.09.2019 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Tak todle byla snad nejlepší kniha celé této série, tolik dobrodružství a akce v jednom, s nádechem romantiky v pozadí, ... no prostě jedním slovem nádhera.
Netušila jsem, čeho všeho jsou alchymisté schopni, a jak moc svoje poslání prožívají. Obdivuji Sydney, jak to všechno zvládla, držela ji myšlenka na Adriana a přátele. No a konec byl třešničkou na dortu :)

30.09.2019 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Já nevím, jak je to možné, ale s každou prokousanou stránkou a každým uzavřeným dílem moje zvědavost jen a jen roste. Jak to bude dál, čeho jsou alchymisté schopni, jak to Adrian zvládne s éterem a je toho mnohem víc. A tím, že ji čtu vesměs jen v autobuse, tak moje napětí stoupá.Takže hurá na 5 díl.

08.09.2019 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Příjemně čtivá knížka, vtipná zápletka s dopisy, pěkně propracované vztahy mezi všemi postavami, je krásné vidět, jak sestry jedna od jedné přebírají zodpovědnost a úkoly. Jsem zvědavá, na další díly.

27.08.2019 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Kniha opět nezklamala, ale naplno pohltila :) jsem zvědavá, jak se to bude nadále vyvíjet. Líbí se mi, že Sydney konečně získává svoje názory a pohledy, a jen slepě nenásleduje postupy alchymistů. A to, jak kniha skončila, posunula jen další level mojí představivosti.

17.08.2019 5 z 5

Nehýbej se Nehýbej se Margaret Mazzantini

Knihu jsem náhodou objevila díky čtenářské výzvě, a musím říct, že nelituji. Jinak bych se k této knížce nikdy nedostala, znám se. Kniha upoutala ihned od začátku, život otce byl komplikovaný, přála jsem mu lásku i to miminko, ale osud rozhodl jinak. Chtěl začít žít jinak, ale bohužel se mu jeho přání nesplnilo.
Pro mě snad nejsmutnější části bylo to, když operoval svoji milenku po zpackaném potratu, a ona pak zemřela. Naopak velice ironicky na mě působilo, jak vystupoval muž z pohřební služby. Rozhodně doporučuji k přečtení.

13.08.2019 5 z 5

Manželský zväzok Manželský zväzok Jennifer Probst

Super oddechovka pro tolik potřebný relax. Julietta mi byla velice sympatická svou houževnatostí a odhodláním vést podnik, Sawyera mi bylo velmi líto, a zároveň si získal tolik sympatií. Dokázal čerpat z mizerného dětství a vybudovat úspěšnou síť, a poskytnout druhou šanci Wolfemu...za mě super :)

06.08.2019 5 z 5

Taťko, neodcházej Taťko, neodcházej Věra Řeháčková

Tak autorka opět nezklamala, její knížky mám velmi ráda. Pravdivý pohled na situaci ze všech úhlů, děti, manželka, manžel, jeho nová přítelkyně....hezké zpracování, a rychlé čtení. Vřele doporučuji a ztotožňuji se s názory zde, že se tento příběh odehrává v dnešní době snad skoro v každé domácnosti....dosti smutné

31.07.2019 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Série mě naprosto upoutala...Sydney to nemá jednoduché, najednou všechno, v co věřila, a co pro ni bylo alfou omegou se začne pomaličku bořit, a ona poznává, že všechno není tak černobílé, jak by se mohlo zdát. Naštěstí má okolo sebe přátele, které sice neodpovídají normám alchymistů, ale stojí při ní za každou cenu. Velmi se mi líbilo, jak důmyslně vymysleli plán na záchranu Soni. A každá taková událost mění Sydney její pevně vybudovaný vzorec chování a života.

28.07.2019 5 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Suprová oddychovka, velmi jsem si oblíbila jejich matku, jak je houževnatá a jde si za svým cílem. A Carina se vybarvila, našla zalíbení v uměleckých aktech, kdo by to byl do ní řekl :)

28.07.2019 5 z 5

Deník alkoholičky Deník alkoholičky Zuzana Peterová

Kniha čtivá, škoda, že má tak málo stránek, uvítala bych větší rozvití příběhu, určitě to v běžném životě není tak rychlé a snadné, řeknu si přestanu pít a konec....na druhou stranu určitě zajímavý pohled, co se odehrává v mysli alkoholika/alkoholičky, zvlášť když má malé dítě. Jen manžel mě štval, že i když to viděl, nesnažil se jí nijak pomoc a zakročit. Hodně k zamyšlení....

04.07.2019 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Příjemná oddychovka, u které člověk zrelaxuje, i když je to předvídatelné, ale to k těmto knihám prostě patří.

04.07.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Konečně jsem se dostala ke čtení této série, nastal ten pravý čas. A musím říct, že mě nadchla stejně, jako vampýrská akademie. Jsem zvědavá, jak se život Sydney propletený s Adrianem bude nadále vyvíjet.

02.07.2019 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Rychlá oddechovka jako vždy, člověk nemusí přemýšlet, takže když potřebuje vypnout, je todle jedna z možností. Nejlepší jsou vždy ilustrace :)

02.07.2019 3 z 5