pejty pejty komentáře u knih

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Druhý díl Temných vizí je oproti prvnímu mnohem lepší. Je malinko napínavější, trochu akčnější, ale pořád to není kniha, na kterou bych rád vzpomínal.

12.01.2016 2 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Podle mě je to kniha, která když se někomu dostane do ruky, tak jí poměrně rychle přečte. Taky aby ne, je to totiž vcelku čtivé, děj rychle odsýpá a také to není kniha, u které by člověk musel nějak zvlášť přemýšlet. Ale nakonec pár dní potom, co se kniha dočte a odloží, se na ní velmi rychle zapomene, neboť v ní nebylo nic co by stálo za zapamatování. Prostě tuctová kniha, která nijak nepohorší, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

12.01.2016 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Existuje jen velmi málo knih, které mě oslovili a zaujali tak jako tato. Autor píše velice odlehčenou formou, která kontrastuje s velice napínavým příběhem o přežití. Právě tento kontrast mezi napětím a humorem (možná bych měl spíš napsat s "černým humorem") je to, co na této knize miluji nejvíc. Navíc oceňuji i způsob, jakým autor popisuje techničtější pasáže, neboť i ty mě přišli velmi zajímavé a hlavně srozumitelné, což pro ne zrovna technické typy lidí je dost podstatné (já jsem mezi nimi). No a jako třešnička na dortu je prostředí, kde se děj odehrává. Kam se na Marťana hrabe Robinson se svým opuštěným ostrovem.

Čtení této knihy je naprosto úžasný zážitek, který doporučuji všem čtenářům.

11.01.2016 5 z 5

Lenobiin slib Lenobiin slib Kristin Cast

Další povídka ze světa Školy noci, která je velmi poutavá a s hodně silným koncem. Jediným mínusem je délka knihy, neboť jsem ji měl přečtenou asi za dvě hodiny, což je na můj vkus až příliš krátké.

11.01.2016 4 z 5

Drakova přísaha Drakova přísaha Kristin Cast

Jednoduchý a krátký příběh ze světa Školy noci, který čtenáři zabere asi tři hodiny. Nijak zvlášť nenadchne, ale zároveň člověka nenaštve jeho přečtení, protože je to psané velmi čtivou formou.

11.01.2016 4 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Od knihy jsem moc nečekal, ale o to větší bylo mé překvapení, když jsem ji četl. Je to čtivé, celou dobu si příběh udržuje obrovské tempo. Také je to plné akce, vtipu a zajímavých myšlenek. Vždy když už jsem myslel, že mě kniha nemá čím překvapit, mě na další stránce spadla čelist a já se nacházel ve čtenářském ráji. Jedna z nejlepších knih co jsem četl za poslední dobu. Vřele doporučuji.

11.01.2016 5 z 5

Sedmý syn Sedmý syn Joseph Delaney

Od knihy, která má na obalu napsané jak je napínavá a hororová (hlavně nečíst po setmění), bych čekal aspoň trochu toho napětí a trochu toho hororu, bohužel jsem se toho skoro za celou dobu čtení nedočkal. Příběh celou dobu plyne ve velmi poklidné atmosféře a jen občas se tu objeví prvky hororu a toho zmiňovaného napětí. Za mě trochu zklamání, i když sérii ještě šanci dám.

11.01.2016 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Postavy Rizzoliovou a Islasovou mám opravdu rád, ale znal jsem je jen jako seriálové postavy, až pak jsem jednou v knihkupectví objevil tuto knihu a zjistil, že na papíře jsou ještě lepší. Autorka tyto postavy vytvořila absolutně geniálně a její práce s nimi je skvělá. Ale to co na této knize oceňuji nejvíc jsou dvě dějové linky, které když se nakonec spojí dohromady, vygradují do úžasného a překvapivého finále. Je to moje první kniha od Tess Gerritsenové, ale rozhodně není poslední.

08.01.2016 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Toto je moje první přečtená kniha od Kotlety a musím říct, že jsem konečně našel nějakého českého autora, který mě zaujal svoji tvorbou. Je to akční, vtipné, morbidní, plné sexu, magie a různých nadpřirozených potvor. Co víc si můžeme od knížky přát? Za mě absolutně dokonalý zážitek, i když chápu i lidi, které tato kniha neosloví, a kteří budou nad ní ohrnovat nos.

07.01.2016 5 z 5

Zjevení Zjevení Drew Karpyshyn

Pro mě jako pro fanouška série to je skoro povinná četba, která mě bohužel moc nezaujala. Sice se zde dozvíme příběh tehdy ještě poručíka Andersona, na který hra pouze několikrát poukázala, ale bohužel pro mě tento příběh nebyl podaný dostatečně kvalitní formou. Pro hráče povinnost pro ostatní brak.

06.01.2016 3 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Kniha, která popisuje život Chrise Kyla velmi jednoduchou, přímou a prostou formou. Autoři si tu nehrají se slovíčky a nebalí tento příběh do peřinky. Prostě to na čtenáře vypustí velmi surovou formou a ať si to pak sám čtenář přebere. Za mě musím říct, že mi ta forma absolutně vyhovovala a dělala pro mě tuto knihu čitelnější. Jediným mínusem je, že jsem očekával trochu víc detailů z akcí, ale asi nemůžu mít všechno.

05.01.2016 5 z 5