PavkaHu PavkaHu komentáře u knih

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Vadila mi forma zpovědi a hovorový jazyk. Také jsem nebyla úplně spokojená s inteligencí vypravěče / hlavní postavy (neustále opakování faktů, myšlenkové kolotoče, důvěra v každou novou informaci, ať už byl zdroj sebedivnejsi...). Snad jen závěr byl napínavý, ale konec mě nepotěšil.

10.07.2019 2 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Tak jen doufám, že podobná katastrofa zůstane jen v oblasti sci-fi. Jinak moc pěkné čtení.

10.07.2019 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Zas taková sláva to tedy není, postavy jsou dost černobílé. Ale po předchozí knize i tak balzám. Jen si teď nejsem jistá, že budu neklidně čekat na pokračování. Snad kdyby mi na ně náhodou padl zrak, jinak to asi bez toho přežiju. - - - - - Druhé čtení. Jdu do dalšího dílu.

23.05.2019 4 z 5

Deník viruse AIDSU - Extraterestriální novela Deník viruse AIDSU - Extraterestriální novela Benjamin Kuras

Kombinace humoru, filozofie. Spousta stouchnuti do současného životního stylu a vnímání světa. Pohled na život z perspektivy smrtelneho viru AIDS. Neskutečný nápad !

25.04.2021 5 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Příjemné čtení, i když se motivy trochu opakovaly.

31.12.2020 4 z 5

Formativní hodnocení ve výuce Formativní hodnocení ve výuce Karel Starý

Jako opakování a sumarizace dobré.

19.06.2020 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Měla jsem problém dočíst, postavy nezajímavé, akce slabá.

16.05.2020 2 z 5

Glosy Pavla Maurera Glosy Pavla Maurera Pavel Maurer

Zábavné, poučné, oddechové čtení. Stejně jako pořad v rozhlase.

18.02.2020 4 z 5

Nebe - peklo - ráj : tyglík české poezie pro děti 20. století Nebe - peklo - ráj : tyglík české poezie pro děti 20. století * antologie

Poezie pro každý den. Stačí si podle potřeby otevřít některou stránku a zamyslet se.

19.01.2020 5 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Ani do konce knihy si hlavní postava nezískala mé sympatie. Ani děj mě nezaujal. A závěrečný veletoč? Uff.

02.01.2020 2 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Seriál lepší

09.12.2019 3 z 5

Srpnové světlo Srpnové světlo William Faulkner

Shrnutí je v citátu: "... a naposled se vzepřel černé krvi, jako se jí vzpíral 30 let."

26.11.2019 4 z 5

Osudný turnaj Osudný turnaj Jan Alenský (p)

Prima jednohubka. A jako vždy skvělé oddechové čtení.

08.11.2019 4 z 5

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Kdysi jsem přečetla pár knih od této autorky a pravda, moc se toho nezměnilo. Snad jen já. Takže za mě přihlouplý oddech, moderní červená knihovna. Stačilo.

10.10.2019 3 z 5

Od sebe! Průvodce agresí psa vůči psovi Od sebe! Průvodce agresí psa vůči psovi Jean Donaldson

Příručka pro trenéry. Ještěže nemám tak závažné problémy. Ok, jde se dál.

26.07.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Osudy Liesel a Hany jsou nosné a bavily mě. Nekdy jsem měla ale pocit, že se autor trochu křečovitě snaží zamíchat do děje Skleněný pokoj.
Každopádně jsem od Mawera četla u lepší věci.

26.07.2019 3 z 5

Neznám druhé takové zvíře, jako je pes Neznám druhé takové zvíře, jako je pes František Šusta

Příjemné čtení, takové popovídání si u kávy s milovníkem zvířat.

10.07.2019 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Ten konec nebyl nutný. Jinak se mi líbila nejistota viny a neviny.

10.07.2019 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Dostalo spád až v závěru, takže trochu nuda. :(

10.07.2019 3 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan