pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Je v tom tolik ruznych zvratu, ze by to vydalo i na nekolik detektivek. Kdo ma serii rad, bude ho i tento dil bavit.

05.07.2020 4 z 5

Slavík k večeři Slavík k večeři Josef Topol

Videl jsem i jako divadlo. Rad jsem si to pripomnel v ramci knizni vyzvy.

08.05.2020 5 z 5

Listiny Aspernovy Listiny Aspernovy Henry James

Preci jen je znat, ze uz je to starsi knizka. Kdyby to napsal nekdo dneska, tak by to mohl byt dobry thriller.

07.05.2020 3 z 5

Nora hledá vraha Nora hledá vraha Flynn Berry

Cekal jsem nejakou klasickou detektivku, ale bylo to spis velice pekne prokreslene drama. Uplne si predstavuji ten anglicky venkov.

01.05.2020 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

2 povidky pred usnutim

11.01.2020 3 z 5

Nalezená minulost Nalezená minulost Helen Epstein

Dost zajimavy a poutave vypraveny pribeh, se spoustou detailu, ktere cloveku pomuzou pochopit historii lepe, nez nejaka ucebnice dejepisu.

05.01.2020 5 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Neni to psane formou: “musis udelat A, B a C a pak budes vcajku”, coz mi docela vyhovovalo. Jsou tam fajn vtipky, nehraje si to na nejakou supervedu a pritom to cloveka preci jen primeje se zamyslet nad tim co, jak a proc vlastne dela. Co mne docela prekvapilo (POZOR spoiler) je vysoky pocet vyhoreni i lidi v pomahajicich profesich. Zil jsem v domneni, ze se to tyka hlavne manageru, nebo obecne tech lidi, kteri maji na sobe navalenou spoustu odpovednosti.
Jo a taky jsem si uvedomil, ze mne to, co delam vlastne bavi!

02.01.2020 4 z 5

Skříňka s jedy Skříňka s jedy Jacques Brenner

Knizku mame z knihobudky. Prectena za sobotni vecer a nedelni rano. Neni to detektivka, jak by mohl nazev napovidat, ale poctive napsany roman. Francie, rodina, dedictvi, vsechno je to dobre namichane a cte se to lepe, nez nejaky thriller.

06.10.2019 4 z 5

Královská pomsta Královská pomsta Uladzimir Karatkěvič

Nasel jsem ji doma pri uklizeni knihovny, ani nevim kde se tam vzala. Za mne je to spis romantarna, nez horor, ale do knizni vyzvy (mene nez 10 komentaru) se mi zrovna hodila.
Precteno za jedno pekne slunecne odpoledne.

25.04.2019 3 z 5

Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

Jdu takhle o Silvestra kolem knihobudky - a ejhle - jukne na mne Chesterton. Je to psane jeste pred Paterem Brownem, ale prijde mi to skoro lepsi. O zvraty urcite neni nouze a muzete se tesit na poradnou davku anglickeho humoru.

01.01.2019 4 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Precetl jsem jednim dechem a docela vaham nad hodnocenim. Cetla se velice dobre, ale zaroven mi to prislo takove divne ujete. Je to roman, nebo sled povidek? Dela si z toho legraci, nebo to mysli vazne? Nebo oboji? Davam 4 hvezdy, ale je mozne, ze kdyz si to prectu podruhe, tak to bude 5. Nebo taky jenom 3. A ted si vyber!

01.01.2019 4 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Precteno v ramci ctenarske vyzvy. Docela by mne zajimalo, jestli to zamyslela Agatha Ch jeste dal upravovat. Oproti jinym jejim dilum (ktere mam opravdu rad) mi tato knizka prijde, ze by si urcite zaslouzila dalsi zasahy, je v tom docela dost opakujicich se myslenek, dej se vlece a pritom ten zaver je velice uspechany.
Postava Pentlicky ani Tommyho mi k srdci neprirostla v zadnem z jejich romanu, ale tady mi byli nejak super nesympaticti. Honem si spravit chut nejakym Poirotem.

26.12.2018 2 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Zatim nejlepsi v serii.

16.12.2018 5 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Docela zabavne povidky. S nekterymi hrdiny by bylo fajn se setkat i v nejakem pokracovani.

01.12.2018 5 z 5

Švédská kuchařka - kulinářské tradice Severu Švédská kuchařka - kulinářské tradice Severu Dominika Wittenberg Gašparová

Neni to jenom kucharka, je tam i moc zajimave povidani o Svedsku a ke kazde kapitolce i o zvycich, ktere se k tomu poji. Jde to opravdu cist jako knizka. Zaradil jsem si ji do Ctenarske vyzvy 2018 - kniha o jidle.

01.01.2018 5 z 5

Minority Report a jiné povídky Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick

Znal jsem nektere povidky z filmu, ale celkove to bylo pro mne dost prekvapeni. Sci-fi uz jsem dlouho necetl, do teto knizky jsem se dal jenom diky ctenarske vyzve a rozhodne nelituji.

18.12.2017