PAVEL z BRNA PAVEL z BRNA komentáře u knih

Pomoz si sám, stejně ti nikdo jiný nepomůže Pomoz si sám, stejně ti nikdo jiný nepomůže Josef Kirschner

Tak zde jsem se nezačetl, autor to vidí poněkud jednostraně a bez širších pohledů.

04.10.2014 odpad!

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Moc pěkná motivační četba o tom, že nikdy není pozdě začít znovu- aspoň tak to bylo v případě autora, když přišel o dlouholetou dobře placenou práci.

04.10.2014 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Pro mě první kniha, velmi napínavá a souhlasím, že těch technických popisů tam bylo trochu moc, ale jinak skvělý.

24.07.2014

Noční můra Noční můra Thomas N. Scortia

Noční můrou jsem byl nadšen stejně jak Skleněným peklem a doslova četl jedním dechem. Nadchlo mě to tak, že si přečtu i další dílka této dvojice.

10.07.2014

Cesta do hlubin noci Cesta do hlubin noci Louis Ferdinand Céline (p)

Depresivní kniha jako je tahle, na to člověk opravdu nezapomene, i když ji četl dávno.

21.05.2014 2 z 5

Ďáblovy deníky Ďáblovy deníky Nicholas D. Satan (p)

Skvělý horor-humor včetně dáblovy úpisné listiny pro prodání lidské duše za statky tohoto světa. To je opravdu záludné.

26.04.2014

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Zajímavé dílko, které je spíš sondou do vlastní duše než románem. Vřele doporučuji, ale pro skalní Barkerovce to může být zklamání.

26.04.2014

Zrcadlo. Poučení o bdělém vědomí přítomnosti Zrcadlo. Poučení o bdělém vědomí přítomnosti Čhögjal Namkhai Norbu

Duchovní text který může použít pro uzemnění v přítomnosti opravdu každý at už je budhista nebo křestan. Cetl jsem mnohokrát a vždy jsem byl z něho nadšen.

27.01.2014 5 z 5

Radosti kouření - Cigareta má láska Radosti kouření - Cigareta má láska Sue Carroll

Inspirujíci kniha jak víc vykouřit cigaret bez výčitek svědomí a skvěle se přitom pobavit

19.10.2013 1 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Clive Barker

Tahle netypická horová fatasy,s hlubokym skrytým poselsvím, je ve skutečnosti nejděsivějším hororem pro všechny,co život prosnily a neprobudily se k životu. Vynikající.

12.10.2013 5 z 5

Srdce které tančí Srdce které tančí H.W. L. Púndža

Půndža vyšel v naší republice jen ve třech knihách,ale každá je klenotem duchovní literatury a připravené vede přímo k prozření nebo aspon k mystickým prožitkům.

03.10.2013 5 z 5

Procitni a chechtej se Procitni a chechtej se H.W. L. Púndža

Skvělá kniha na procitání a zakoušení Božství-átmana v každém z nás.

03.10.2013

Dumasův klub Dumasův klub Arturo Pérez-Reverte

Už asi počtvrté se mi nepodařilo knihu přečíst celou,i když námět,děj a způsob psaní mě zaujal. Možná je to hlavním hrdinou,který je tak cynický,že je to pro mě nestravitelný. Přesto se za nějaký čas pustím do knihy popáté.

28.07.2013 5 z 5

Umíráme každý den: Pouť potulného mnicha bardy žití a umírání Umíráme každý den: Pouť potulného mnicha bardy žití a umírání Yongey Mingyur Rinpoche

Jsem neobyčejně vděčný za tuto knihu, která byla pro mě velice poutavá. Kolik je knih popisující útěk praktikujícího budhisty do svatého bezdomoví? A kolik je knih, které jsou autobiografické. Je to asi tím, že budhisté mají zakázáno zveřejnovat své životní zážitky, jak bylo napsáno v této knize. Proto je tato kniha opravdu vyjmečná a já se k ní budu vracet.

22.03.2024

Prožívání ničeho Prožívání ničeho Maruti Shivrampant Kambli

Toto je jedna z tří knih Mistra s duchovními hledači, které jsem četl opakovaně minulých dvacet let se spoustou jiné duchovní literatury a stále jsem se k nim vracel, nebot jsou osvobozující od iluzí, nadbytečného intelektualismu, jdou k podstatnému a odmítají nadbytečné povídání o duchovnu jako jiné knihy. Houževnatý pátrač se doví , kdo je a kým se jen jevi, coby ego, oddělená individualita. Může pocitit brahman a parabrahman v pozadí vytušit. Kniha zasela Mistrova semena hluboko do mě, takže všechny ostatní knihy ztrácely důležitost a já objevoval svobodu.

10.10.2021 5 z 5

Autobiografie Autobiografie Jorge Luis Borges

Borgesovi povídky mě uchvátily už před lety a bylo báječné přečíst si jeho skromný životopis, který ocení zvláště fandové jeho povídek.

02.10.2021

Vidžňána - zmizení pocitu bytí Vidžňána - zmizení pocitu bytí Šrí Nisargadatta Maharadž (p)

Nádhera. Tak na tuto knih jsem čekal asi 20 let, když jsem stále znovu a znovu četl tři knihy jeho rozhovorů s žáky a přemýšlel, co znamenají. Plně souhlasím, že jde o nejlepší knihu na toto téma, co u nás vyšla a je nutně ji číst pomalu a stále znovu a nechat její poselství v sobě zakořenit. Vše ostatní přijde samo a spontánně.

28.09.2021

Jak se osvobodit od pornografie Jak se osvobodit od pornografie Éric Jacquinet

Zajímavá a velice potřebná kniha pro dnešní dobu. Uvidíme, jak funguje mozek pod vlivem závislostí a jak se s nimi utkat. I když s mnohými úvahami na toto téma nesouhlasím, rád se k této knize budu vracet. Docela mě překvapilo, že cvičení se ve střídmosti je klíčovou moudrostí latinských kultur. Navíc je zde plno kresleného humoru.

19.07.2021

Oheň lásky Oheň lásky José Luis Olaizola

Tak konečně jsem si přečetl kompletní životopis mystika první velikosti v románové podobě. Autor nechává v díle zaznít texty napsané už v 16. století o Janu od Kříže a jeho bratru. Celé dílo je velmi čtivé a četl jsem ho jak duchovní dobrodružný román ale zcela pravdivý.

29.02.2020

Bestseller Bestseller Svatopluk Doseděl

Velmi napínavý a magický horor. Dobře se čte a člověk ho musí přečíst na jeden zátah.

06.02.2020