Jak se osvobodit od pornografie

Jak se osvobodit od pornografie https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413854/bmid_jak-se-osvobodit-od-pornografie-qC0-413854.jpg 4 2 2

Tato kniha je praktickým průvodcem na cestě k vymanění se ze závislosti na pornografii. Čím dál více lidí se dnes snaží osvobodit od tohoto novodobého otroctví, ale často nevědí, kde hledat pomoc. Zde je předložena konkrétní nabídka čtyřicetidenního putování k nabytí svobody v oblasti sexuality. Každý krok vychází ze zkušeností odborníků, kteří se věnují práci se závislými, a dalších osob, již je doprovázejí. V knize lze rovněž nalézt mnohá svědectví těch, kdo s pornografií zápasili a zvítězili. Každá kapitola obsahuje konkrétní úkoly, které mohou pomoci k osobnímu růstu v oblasti intimity a vztahů. Návod, který tato kniha nabízí, nepotřebuje žádné další doporučení. Pornografie se týká každého z nás, protože nikdo není prost temných žádostí, i když nás vždy nevedou k prohlížení pornografických stránek na internetu – protože těmito praktikami je ovlivněna celá společnost. Br. Samuel, opat kláštera v Novém Dvoře... celý text

Duchovní literatura , Náboženství , Erotika

Vydáno: , Paulínky

Parcours libre pour aimer. Sortir de la pornographie

Zdekat
Zdekat
12.12.2021 4 z 5

Kniha možná trochu mate svým názvem, je to více kniha o duchovním rozvoji v paradigmatu křesťanské církve a křesťanům je primárně určená, taky jsem na ni narazil v nějakém seznamu doporučených křesťanských knih. Text je protknutý biblickými citáty, modlitbami, příběhy věřících. Předpokládá také určitou orientaci v základech psychologie.

Dotýká se různých závislostí - dá se asi vztáhnout na cokoliv, co člověka zotročuje. Pornografii se ovšem věnuje primárně – citlivě ukazuje, jak časté (jakékoliv) sledování porna dokáže napáchat zlo v osobním životě, rodinných vztazích, na sebevědomí a sebeúctě, jak činí člověka nesvobodným. Poukazuje ale také třeba na újmy herců, a jak se na nich sledováním porna divák podílí.

Člověk by si měl, podle autora, na každou ze 40 kratších kapitol nechat nejméně jeden den, k tomu vést deník pokroků, plnit navržené úkoly a najít si mentora, se kterým bude konzultovat svoji cestu od závislosti. Obdiv, pokud by někdo takto s knihou pracoval. Už první kapitola nás vyzývá k definování životních cílů a smyslu života. A pak postupně pročítáme, co udělat, aby smysl života a cíle nebyly závislostí ohroženy. Toho ale bez pomoci Ježíše Krista, zpovědi a svatého přijímání dosáhnou stejně nelze.

S knihou jsem takto nepracoval, i tak ji považuji za velmi přínosnou, nutí k zastavení a zamyšlení.

PAVEL z BRNA
PAVEL z BRNA
19.07.2021

Zajímavá a velice potřebná kniha pro dnešní dobu. Uvidíme, jak funguje mozek pod vlivem závislostí a jak se s nimi utkat. I když s mnohými úvahami na toto téma nesouhlasím, rád se k této knize budu vracet. Docela mě překvapilo, že cvičení se ve střídmosti je klíčovou moudrostí latinských kultur. Navíc je zde plno kresleného humoru.

Autorovy knížky

Éric Jacquinet
francouzská
2019  80%Jak se osvobodit od pornografie

Kniha Jak se osvobodit od pornografie je v