patricka patricka komentáře u knih

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Mě se další případ Poirota od jiné spisovatelky líbil. Sice jsem měla co dělat, abych se v tom všem na konci nezamotala, proč by ti tak nemohlo být? Kdybych byla Catchpoolem, asi by mě dost štvalo, kdyby se mi někdo takhle pletl do vyšetřování, ale je to Hercule Poirot, tak to asi nevadí :) Jinak, Jennie má opravdu pevné nervy... nebo spíš naopak... nedokážu to posoudit...

12.05.2015 5 z 5

Čarodějův klobouk Čarodějův klobouk Tove Jansson

Já Muminky z detství neznám. Objevila jsem je az teď, když na mě krásné nové vydání Čarodějova klobouku kouklo v knihkupectví. Knížečka mě potěšila. Nejradši mám Šňupálka :)

05.05.2015 5 z 5

Na sever za ženichem a nevěstou Na sever za ženichem a nevěstou Tomasz Nogol

Hezká rodinná dovolená. Ale jejich humor mi chvilkama přišel zvláštní a také jsem nepochopila, proč je tam maminka popisovaná jako Eva , ale tatínek jméno
nemá. Ale Norsko je krásná země. Proto jsem o knížce také sáhla :)

03.05.2015 4 z 5

Velikost XL: Kila navíc přibývají Velikost XL: Kila navíc přibývají Meg Cabot

Heather jsem si oblíbila. Moc mě bavilo sledovat její práci a vyšetřování brutální vraždy i v dalším díle.

22.04.2015 5 z 5

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Meg Cabot

Tak jsem si jako oddechovku přečetla další díl Miina deníku. A nezklamal mě :) Mia mě opět pobavila, inspirovala, ... Akorát mi přišla moc ústupná Grandmére. V knížkách mi Grandmére přijde opravdu nesnesitelná (ve filmu vůbec).

19.04.2015 5 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Dostala jsem chuť přečíst si druhý případ Flavie de Luce,a tak jsem se do toho pustila. Zápletka se mi moc líbila. Jenom mi zase přišlo, že Flavia podniká věci trochu moc neúměrné jejímu věku. Je hezké, jak všechno souviselo se vším. Na konci Flavia případ nečekaně vysvětlila, nikdy bych to takhle nevypátrala :) Škoda, že nemáme v češtině i další díly...

09.04.2015 5 z 5

Místo pro princeznu! Místo pro princeznu! Meg Cabot

S každým dalším znovupřečtením některého z Princezniných deníků mi to připadá čím dál víc střeštěnější :) Ale já se Miiných příběhů jen tak nevzdám. Zbožňuji tuhle sérii. V tomhle díle jsem nejvíc nenáviděla Grandmere za to, jak může tak slepě plánovat tu svatbu. A já ode dneška budu asi také hledat zážitek, který mě nejvíc dojal.

03.04.2015 5 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Zase jem si ji po delší době přečetla. Potřeovala jsem to na odreagování. A povedlo se, nadvakrát jsem přečetla tuhle knížku a je mi líp :) Mia mě zkrátka nezklame :)

02.04.2015 5 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Knížka je hodně čtivá. I když ze začátku jsem ji párkrát odložila, protože Camryn mě svými problémy vyváděla až moc z reality... nebo jak bych to napsala... Ale příběh je to nádherný. Chci Andrewa :) Konec je hodně stručný, ale jinak by to asi vydalo za další knížku.

29.03.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Krásné, Krásné, krásné. K zamyšlení, zkrátka užásné. Nevěděla jsem, jsestli se mám s Aljaškou stotožnit nebo radši ne :D Ale její myšlenka a vlastně i činy se mi líbily. A Váleček... moc ráda jsem s ním celý příběh prožila...

"Jak se kdy dostanu z lybyrintu utrpení?"

25.03.2015 5 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Knížku jsem si vybrala podle nádherné obálky. A ani obsah mě nezklamal. I když je to příběh pro děti, zaujal mě. Přišlo mi zajímavé, že je Penelopě teprve patnáct. Zvládala toho hodně :) A to jak si zakládala na Agátě Swanburnové... Bylo to roztomilé :)

14.03.2015 5 z 5

Krakonoš a lyžníci Krakonoš a lyžníci Jana Knitlová

Knížka i film mají své kouzlo. Doporučuji každému, kdo si chce trochu odpočinout a vypnout...

13.02.2015 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Krásný životní příběh podle skutečné události. Moc se mi líbilo, jak si Liz putování užívala podle svého. Díky téhle knížce jsem začala víc věřit na čtení z ruky :)

10.02.2015 5 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Zvláštní knížka... Vpodstatě neměla skoro žádný děj a chvílama mě dokonce nudila. To ale vynahradily stránky, od kterých jsem se nemohla odtrhnout. Vlastně ani nevím, proč mě některé rozhovory tak zaujaly... Zooey mi byl dost nesympatický. Ale myšlenka, kterou vyslovil na konci, myšlenka, která je zřejmě hlavní myšlenkou knížky, se mi líbila a myslím, že je hodna zamyšlení.

30.01.2015 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Krásné a roztomilé příběhy malých človíčků. Ráda jsem se s Neználkem a jeho malými přáteli vrátila do svých dětských let :-)

30.01.2015 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Do teď jsem fantasy skoro nečetla, ale teď vím, že alespoň pokračování Ergona mě určitě čeká. Je to neuvěřitelně krásný příběh. Když bych si od toho odmyslela ty obludy,které sem samozřejmě patří, ale myslím tím kdybychom se přenesli z prostředí Alagaesie do našeho světa, je to vlastně příběh ze života.... K tomuhle, pro někoho možná nesmyslnému závěru mě dovedl Bromuv citát "Skutečná odvaha znamená žít a trpět pro to, v co věříš."
Když ke svému skvělému dojmu přidám fakt, že autor knížku napsal v patnácti letech, stává se Eragon opravdu něčím velmi jedinečným.

25.01.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Krásný, krásný, krásný. Čekala jsem nějakej doják (ve špatném slova smyslu), ale bylo to celé tak krásně napsané. Ty citáty, pasáže k zamyšlení, jiné k zasmaní, dokonalý příběh. A já osobně si nemyslím, že by to mělo vysloveně špatný konec...každý to bere jinak. Spíš mi přišlo, že to nebyl uplně konec. Docela by se mi líbilo pokračování.

13.01.2015 5 z 5

Ukradené pouzdro na housle Ukradené pouzdro na housle Bellinda Rodik

Knížku jsem přečeetla, protože hned jak jsem ji uviděla, strašně se mi zalíbily obrázky od Johanna Brandstettera. Příběh je pro děti moc hezky napsaný. Byl to pro mě hezký oddychový příběh.

07.01.2015 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Na začátku mě knížka moc nebavila, ale od půlky už to bylo lepší. Zápletka se mi moc líbila. Akorát mi všechno to, co dělala Flavia nesedělo moc k jejímu věku... Všechna ta chemie mi také moc nesedla, ale o to zajímavější mi přišly poštovní známky :)

05.01.2015 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Tenhle případ Hercula Poirota mi přišel hodně originální. Příběh je čtivý, moc se mi líbil a po konečném rozzuzlení jsem byla hodně překvapená.

28.12.2014 5 z 5