patricka

Příspěvky

Nejšťastnější dívka na světěNejšťastnější dívka na světěJ. Knoll

Pořád nechápu ten název...

24.06.2017


Ostrov s vůní čerstvého chlebaOstrov s vůní čerstvého chlebaJ. Colgan

Působivý příběh. Obdivuji Polly, kdyby tak bylo takových lidí víc... I Kerensa si zaslouží obdiv, nepřestala kamarádku podporovat i když se dala jí úplně cizím směrem. Ostrov na mě působil krásně, kdybych potřebovala někam utéct, vybrala bych si také takový. A recepty, co jsem vyzkoušela, jsou skvělé.

15.03.2017


Čas mezi námiČas mezi námiT. I. Stone

Četla jsem to asi půl roku.... Když už jsem se do toho dostala, příběh mě bavil. Ale asi pro mě nebyl natolik dobrý, abych knížku přečetla najednou a ne několik dalších mezitím.

01.06.2016


Plavý kůňPlavý kůňA. Christie

Tak systém Pravého koně mě ohromil. Je strašidelná představa, kdyby to fungovalo doopravdy. Ale bylo to zajímavé. A lékárníkovi jsem docela věřila...

29.02.2016


Sněží, sněží...Sněží, sněží...L. Myracle

Mám ráda zimu a Vánoce, takže tahle knížka byla skvělá. Nejvíc se mi líbil první příběh Zasněžený expres od Maureen Johnson. Jubilee a Stuart mě moc bavili. Překvapilo mě, že nejméně mě zaujal příběh od Johna Greena. Ale bylo to tak. I Vánoční zázrak se mi četl dobře, ale na ostatní dvě povídky neměl. Ale celkem Sněží, sněží... je skvělá knížka!

20.02.2016


Jen přes mou mrtvoluJen přes mou mrtvoluK. Klise

Milá knížečka

20.02.2016


Píši Ti s láskouPíši Ti s láskouJ. Křížová

Mám ráda dopisy, takže to pro mě bylo krásné počtení :)

09.02.2016


Sittafordská záhadaSittafordská záhadaA. Christie

Když nemáme sníh u nás tak jsem si ho aspoň užila tady. A i jinak to byl hezký, až do poslední chvíle záhadný příběh.

07.01.2016


Vánoce na nitkáchVánoce na nitkáchE. Bešťáková

Krásné příběhy, každý jinak spojen s Vánocemi...

31.12.2015


Dcera sněhuDcera sněhuE. Ivey

Všichni si vychvalovali obálku, mně se ale zalíbila až během čtení :) Je to opravdu zajímavý příběh... Pořád jsem čekala jak to bude s Fainou, přišlo mi zvláštní, že když s ní někdo mluvil, nebyly tam uvozovky. Ale to si asi má každý domyslet sám... :) Taky bych si chtěla vyzkoušet takhle žít na Aljašce, ale asi ne strávit tam půlku života...

02.11.2015


Vražda v Orient-expresuVražda v Orient-expresuA. Christie

Skvělé! :) Moc zajímavý případ. Zvláštní, že se to skoro celé odehrálo v jeden den...

27.08.2015


Ve tvém pokojiVe tvém pokojiJ. Fraiberg

Líbilo se mi vyměnění pokojů, ale jinak mi přišlo téma moc ohrané. Ale celově se mi knížka četla dobře.

21.08.2015


DivočinaDivočinaC. Strayed

Moc jsem se na knížku těšila, protože už jen samotný námět se mi moc líbí. Moc ráda bych taky zkusila přejít PCT. Nemám takové problémy jako Cheryl, chtěla bych to zkusit jen tak... Autorky vyprávění se mi moc líbilo. Doufám, že jí tahle cesta opravdu změnila život k lepšímu a že se jí vede dobře do dnes.

10.08.2015


Příliš mnoho KateřinPříliš mnoho KateřinJ. Green

Samotný příběh se mi líbil (i když ne tolik jako Aljaška a Města, když už to všichni porovnávají). Ta matika a grafy tam pro mě ale byly také navíc, stačilo by mi kdyby si Colin ve svém zápisníku počítal sám. Colin mi sice přišel docela nesympatický, vlastně jediná postava, kterou jsem si víc oblíbila a rorumněla jí, je Lindsey. Roadtrip na začátku bych klidně prodloužila, ale moje finální hodnocení je: zajímavě prožité prázdniny s krásným koncem, krásně se mi to četlo :)

11.07.2015


Eleanor & ParkEleanor & ParkR. Rowell

Líbilo se mi seznámení Eleanor a Parka a i jak se potom scházeli. Je to krásný romantický příběh. Park mi přišel sympatický. Eleanor jsem někdy litovala, ale někdy mi přišla protivná, zvlášť nakonci mě naštvala.

07.07.2015


Ranč U Zelené sedmy 1Ranč U Zelené sedmy 1E. Pelantová

Líbí se mi seriál, tak jsem si přečetla i knížku, která mě také nezklamala. Kudrnovi mi zpříjemnili mnoho chvil. Babička je určitě nezapomenutelná.

27.06.2015


MiniaturistaMiniaturistaJ. Burton

Ze začátku jsem se moc nemohla začít, ale asi od první Nelliny zásilky mě knížka chytla. Moc krásný a dojemný příběh. Události ke konci jsem opravdu nečekala. I já jsem si knížku vybrala podle nádherné obálky a když se k tomu přidal ten dechberoucí příběh... není co dodat.

10.06.2015


Vraždy s monogramemVraždy s monogramemS. Hannah

Mě se další případ Poirota od jiné spisovatelky líbil. Sice jsem měla co dělat, abych se v tom všem na konci nezamotala, proč by ti tak nemohlo být? Kdybych byla Catchpoolem, asi by mě dost štvalo, kdyby se mi někdo takhle pletl do vyšetřování, ale je to Hercule Poirot, tak to asi nevadí :) Jinak, Jennie má opravdu pevné nervy... nebo spíš naopak... nedokážu to posoudit...

12.05.2015


Čarodějův kloboukČarodějův kloboukT. Jansson

Já Muminky z detství neznám. Objevila jsem je az teď, když na mě krásné nové vydání Čarodějova klobouku kouklo v knihkupectví. Knížečka mě potěšila. Nejradši mám Šňupálka :)

05.05.2015


Na sever za ženichem a nevěstouNa sever za ženichem a nevěstouT. Nogol

Hezká rodinná dovolená. Ale jejich humor mi chvilkama přišel zvláštní a také jsem nepochopila, proč je tam maminka popisovaná jako Eva , ale tatínek jméno
nemá. Ale Norsko je krásná země. Proto jsem o knížce také sáhla :)

03.05.2015


Velikost XL: Kila navíc přibývajíVelikost XL: Kila navíc přibývajíM. Cabot

Heather jsem si oblíbila. Moc mě bavilo sledovat její práci a vyšetřování brutální vraždy i v dalším díle.

22.04.2015


Zamilovaná princeznaZamilovaná princeznaM. Cabot

Tak jsem si jako oddechovku přečetla další díl Miina deníku. A nezklamal mě :) Mia mě opět pobavila, inspirovala, ... Akorát mi přišla moc ústupná Grandmére. V knížkách mi Grandmére přijde opravdu nesnesitelná (ve filmu vůbec).

19.04.2015


Vražda není hraVražda není hraA. Bradley

Dostala jsem chuť přečíst si druhý případ Flavie de Luce,a tak jsem se do toho pustila. Zápletka se mi moc líbila. Jenom mi zase přišlo, že Flavia podniká věci trochu moc neúměrné jejímu věku. Je hezké, jak všechno souviselo se vším. Na konci Flavia případ nečekaně vysvětlila, nikdy bych to takhle nevypátrala :) Škoda, že nemáme v češtině i další díly...

09.04.2015


Místo pro princeznu!Místo pro princeznu!M. Cabot

S každým dalším znovupřečtením některého z Princezniných deníků mi to připadá čím dál víc střeštěnější :) Ale já se Miiných příběhů jen tak nevzdám. Zbožňuji tuhle sérii. V tomhle díle jsem nejvíc nenáviděla Grandmere za to, jak může tak slepě plánovat tu svatbu. A já ode dneška budu asi také hledat zážitek, který mě nejvíc dojal.

03.04.2015


Princezniny deníkyPrincezniny deníkyM. Cabot

Zase jem si ji po delší době přečetla. Potřeovala jsem to na odreagování. A povedlo se, nadvakrát jsem přečetla tuhle knížku a je mi líp :) Mia mě zkrátka nezklame :)

02.04.2015


Na hraně věčnostiNa hraně věčnostiJ. A. Redmerski

Knížka je hodně čtivá. I když ze začátku jsem ji párkrát odložila, protože Camryn mě svými problémy vyváděla až moc z reality... nebo jak bych to napsala... Ale příběh je to nádherný. Chci Andrewa :) Konec je hodně stručný, ale jinak by to asi vydalo za další knížku.

29.03.2015


Hledání AljaškyHledání AljaškyJ. Green

Krásné, Krásné, krásné. K zamyšlení, zkrátka užásné. Nevěděla jsem, jsestli se mám s Aljaškou stotožnit nebo radši ne :D Ale její myšlenka a vlastně i činy se mi líbily. A Váleček... moc ráda jsem s ním celý příběh prožila...

"Jak se kdy dostanu z lybyrintu utrpení?"

25.03.2015


Tajemné vytíTajemné vytíM. Wood

Knížku jsem si vybrala podle nádherné obálky. A ani obsah mě nezklamal. I když je to příběh pro děti, zaujal mě. Přišlo mi zajímavé, že je Penelopě teprve patnáct. Zvládala toho hodně :) A to jak si zakládala na Agátě Swanburnové... Bylo to roztomilé :)

14.03.2015


Krakonoš a lyžníciKrakonoš a lyžníciJ. Knitlová

Knížka i film mají své kouzlo. Doporučuji každému, kdo si chce trochu odpočinout a vypnout...

13.02.2015


Jíst, meditovat, milovatJíst, meditovat, milovatE. Gilbert

Krásný životní příběh podle skutečné události. Moc se mi líbilo, jak si Liz putování užívala podle svého. Díky téhle knížce jsem začala víc věřit na čtení z ruky :)

10.02.2015


1