Parwana Parwana komentáře u knih

Moře rzi Moře rzi C. Robert Cargill

Na tuto knihu jsem se obzvlášť těšila, protože jsem se poprvé dostala k tématu umělé inteligence. Byla čtivá, měla dobře vykreslené postavy... jenže jsem se v tom všem strašně ztrácela a některé zápletky vůbec nepochopila. Z toho důvodu jsem ji dočetla až po 2 týdnech. Nejvíc mě však děsí, že by v budoucnu k něčemu takovému klidně mohlo dojít...

12.02.2020 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Původně jsem nechtěla dát nejvyšší hodnocení, ale nakonec mě knížka strhla. Po přečtení jsem seděla, knihu svírala v náručí a nevěřícně zírala. Pravý a nefalšovaný majstrštyk, i když korektury nebyly stoprocentní a některé věci jsem úplně nepochopila. Nádhera; ještě tomu chyběli kozáci s vodkou a bylo by to dokonalé. Už teď se moc těším an další autorčiny počiny.

22.01.2020 5 z 5

Krví v písku Krví v písku Bradley P. Beaulieu

Dle záložky to měla být bomba. Bohužel jsem se ve změti pojmů a postav ztratila už na straně 45 a dál to nešlo. Odloženo.

05.01.2020 1 z 5

Nezastavitelná Nezastavitelná Rich Cohen

Měls jsem velká očekávání a nebyla jsem zklamaná, právě naopak. Maria Sharapova je pravým ztělesněním amerického snu. Malé děvčátko, které došlo v branži až na samotný vrchol. Jak už napsali ostatní uživatelé níže, tenis je tvrdá branže, kde pro přátelství není místo. Myslím, že už se na Mariu nebudu nikdy dívat stejnýma očima.

04.01.2020 5 z 5

Malá kniha pozitivního myšlení Malá kniha pozitivního myšlení Lucy Lane

Skvělá knížka, plný užitečných rad a citátů pro lepší náladu. Doufám, že se již brzy stane součástí mojí knihovničky.

03.01.2020 5 z 5

Pirátský princip Pirátský princip Manfred Schmid

Poměrně dobře zpracovaná a čtivá příručka o osobnostním rozvoji, zabalená v atraktivním pirátském kabátku. Za mě dobrý ;)

31.12.2019 4 z 5

Krev templářů Krev templářů Wolfgang Hohlbein

Nemohla jsem se vůbec začíst, od začátku se mi to zdálo dost plytké a v momentě, kdy jsem se úplně ztratila v čase, jsem knihu nakonec odložila.

24.12.2019 odpad!

Krásná Hedvika Krásná Hedvika Jožo Nižnánsky

Strašná s....a, naprosto nečitelné. Od autora Čachtické paní obrovské zklamání.

04.12.2019

Steve Jobs Steve Jobs Kevin Lynch

Dobře zpracovaná a velmi působivá biografie. Člověk se dozví nejen spoustu informací o produktech, které již roky dobře zná, ale i o jejich genezi, vzniku společnosti, která je vyrobila i o kontroverzní osobě zakladatele.

04.11.2019 4 z 5

Člověk je vinen Člověk je vinen Helena Veličková

Takové milé pohlazení po duši, i když na pozadí smutných historických událostí. I přesto dokázala autorka jemně a citlivě (a velmi čtivě) zpracovat. Nehledě na to, že povolání protagonistů a prostředí kaváren je mi blízké. Zhltnuto za dva dny.

17.10.2019 4 z 5

Čtenářský klub slečny Lucie Čtenářský klub slečny Lucie Emma Davies

Nejdřív to vypadalo jako milá kniha o knihovnici, která má ráda svoje povolání a dělá pro své čtenáře něco ve volném čase. Vylezla z toho sračka. Špatně psané dialogy, špatně použité obraty a chyby, chyby stylistické taktéž, takže je zřejné, že ani s korekturama si nikdo nedal práci. Chtěla jsem ji dočíst, abych se dozvěděla, kam se postavy nakonec doplácaly, ale když se Collum na jedné stránce 5x křenil, musela jsem odložit, nedalo se to. Škoda materiálu.

17.10.2019 odpad!

Čarodějnice - Láska, která vedla ke zradě Čarodějnice - Láska, která vedla ke zradě Mari Griffith

Dobré a čtivé, moc hezky zpracovaný historický román.

09.10.2019 3 z 5

Modrý motýl Modrý motýl Camilla Grebe

Dobrý thriller, podobné knížky mám ráda. Zpočátku to byla nuda, pak se to slušně rozjelo. Místy jsem ovšem nevěděla, co je pravda a co výmysly hlavní hrdinky. Nehledě na to, že mě nektěré postavy dost štvaly. Peter tím, jak na všechno kašlal a setrvačně ubližoval lidem kolem sebe, protože "on je prostě takový". Hanne tím, že si nechala od svého sebestředného despotického muže v páprdoidní pletené vestě neustále s*át na hlavu a stále dokola konstatovala, že by s tím měla něco dělat, ale asi to neudělá. Rodinný background hlavní hrdinky mohl být ještě trochu víc propracovaný. Taky jsem nepochopila, proč vlastně zabila toho tělocvikáře.

30.09.2019 3 z 5

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Stejný případ jako Marta v roce vetřelce, ovšem na rozdíl od Marty jsem u této knížky byla po pár stránkách tak znechucená, že to fakt nešlo. Okamžitě jsem odložila.

19.09.2019 odpad!

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Knížka byla od začátku až do konce čtivá, přelouskala jsem ji za den. A to je taky její jediná deviza. Příšerný děj, hrozný styl psaní (má to sice spád, ale je to o ničem), vata a nuda, kdy se na čerstvou vysokoškolačku vysypou všechny sračky světa a ona je natolik tupá a omezená, že nejenom sama neumí najít cestu ven, ale sama si je všechny zavinila. A když už se zdá, že se jakž takž poučila, tak je to ještě horší, ona padá dál na dno, za vydatného přispění návykových látek a podobných tupounů, jako je ona sama, zatímco její okolí tiše trpí. Autorka takto promarnila většinu knihy a ani ke konci to nevypadá, že by se Martička začala chovat normálně (naopak, opět sklouzne do sraček, a než by se opět rozjel kolotoč plný bezuzdného pití, cigaretového dýmu a laciného sexu na rozpadajícím se odrbaném gauči v malém kumbále v začouzeném výčepu čtvrté cenové, autorka to radši zavčas utla. Nečtěte to, šetřte si čas pro hodnotnější knihy.

23.08.2019 odpad!

Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Jan Stocklassa

Nebylo to špatné - četlo se to skoro samo a na podobný žánr jsem ještě nenarazila. Jediné, co mi trošku vadilo, byla spousta jmen, které se v knize vyskytovaly, a já se už ve třetině ztrácela, kdo je kdo.

23.08.2019 3 z 5

Návrat čarodějnice Návrat čarodějnice Paula Brackston

Když jsem knížku začala číst, byla jsem dost na rozpacích, protože ve srovnání s prvním dílem zde bylo mnohem méně děje a méně akce, a mnohem víc nejrůznější vaty. Byla jsem v pokušení knížku odložit, ale nakonec jsem ji dočetla, protože se z ní vyklubal docela dobrý příběh. Nicméně první díl mi přišel mnohem lepší a akčnější, a nemůžu se zbavit dojmu, že pokračování na mě dělá dojem vývaru. Doufám, že třetí díl už nebude.

10.08.2019 3 z 5

Plavba za všechny prachy Plavba za všechny prachy Jackie Collins

Knížku jsem četla v angličtině, což jí dost přidalo na hodnotě. V češtině jsem její knížky přestala číst už dávno, protože jsou všechny na jedno kopyto. Nehledě na to, že je to čirá pornografie na papíře, takže místo o literatuře se bavíme spíš o zboží (jo, prodávají se dobře). Pokud chcete oddechovku k moři, jedná se o ideální knížku, žádné hlubší myšlenky bych v tom ale nehledala.

02.08.2019 3 z 5

Hra o kosti Hra o kosti Elżbieta Cherezińska

Knihu z této doby, která by byla historickým románem, jsem dosud nečetla. Jedná se o dobré, svěží dílo, ačkoliv mě místy nesedl styl psaní autorky. Úvod mě namlsal, pak se ale děj čím dál víc vlekl... Patří ale k těm lepším knihám, které jsem četla. I přes menší nedostatky (překladatel si plete vlastizradu s velezradou a kletbu s klatbou, sem tam překlepy a pravopisné chyby).

21.07.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jsem poměrně na rozpacích, jak mám knížku hodnotit. Ze začátku jsem se do knížky vůbec nemohla začít a asi na straně 96 jsem přemýšlela, že ji odložím úplně. Pak jsem tomu dala ještě šanci a prokousávala jsem se dál, až děj nabral kýžený spád a já knížku dočetla. Atraktivní námět ve stylu trošku hororovějšího Harryho Pottera (až na to, že se nejedná o školu kouzelníků, ale vrahů) by si však zasloužil lepší zpracování. Rozhodně lepší vykreslení postav a lepší korektury, které byly provedeny velmi ledabyle. Inspiracemi Benátkami, starověkým Římem, to vše dělá z knížky ojedinělou fantasy (většinou má člověk dojem, že se autor inspiroval středověkem). Nemůžu ovšem opomenout příšerné skloňování latinských jmen, to fakt trhá oči. Proto ode mě první díl dostal takové hodnocení, jaké dostal. Snad budou další díly lepší (i přes výše uvedené nedostatky mě zajímá, jak Mia skončí).

11.07.2019 2 z 5